Skocz do zawartości

Praca podwozia na trawiastym lądowisku (Freewing F-4 Phantom)


Rekomendowane odpowiedzi

Tak zapytam bo nie rozumiem założenie tegoż tematu ... rozumiem prezentację gotowego modelu, jego opis składania dla potomnych i dla tych, którzy w przyszłości zechcą go kupić ale zakładanie tematu pod tytułem "praca zawieszania (...)" z filmem jak działa zawieszenie w podwoziu podczas lądowania na trawie to przyznaj Arkadiusz ale to delikatnie zaśmiecanie forum. Jest taki dział jak "Filmy modelarskie" i raczej tam się powinien znaleźć ... wyrażam swoją opinie i nadal nie rozumiem czemu lub komu ten temat ma służyć w tym dziale ? 

 

Zrozumiał bym jak byś jeszcze podał parametry modelu, kilka zdjęć, jakiś opis ... ale rozumiem że pierwszy 1000 postów trzeba jakość naklepać ... kolejny ponoć już sam przychodzi :P

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, robertus napisał:

Arek ma niestety tendencje do zakładania nowych tematów do każdego filmu, zamiast np kontynuować swój wątek o F-4 

Jak już temat był o F-4 więc jak dla mnie temat ewidentnie do wywalanie z tego działu ... w ogóle do usunięcia bo nic nie wnosi na forum a tylko i wyłącznie bajzel.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, AKocjan napisał:

@przemo na forum nic ostatnio się nie dzieje, aż tak dużo tego nie wrzucam, żeby zrobić bajzel 

 

Według mnie to nie powód do zakładania nie potrzebnych tematów skoro już masz założony temat o tym modelu ... a jak już tak bardzo chcesz temat o pracy zawieszenia w modelach podczas lądowań na trawie to rozwiń swoją myśl i wrzuć porównanie np kilku sposobów amortyzacji podwozia ... nie chcę się czepiać ale to właśnie robię i według mnie obecnie piszemy już nie ma temat w temacie, który jest tak naprawdę nie potrzebny w tym dziale bo nic nie wnosi merytorycznego w istnienie tego forum ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, przemo napisał:

Według mnie to nie powód do zakładania nie potrzebnych tematów skoro już masz założony temat o tym modelu ... a jak już tak bardzo chcesz temat o pracy zawieszenia w modelach podczas lądowań na trawie to rozwiń swoją myśl i wrzuć porównanie np kilku sposobów amortyzacji podwozia ... nie chcę się czepiać ale to właśnie robię i według mnie obecnie piszemy już nie ma temat w temacie, który jest tak naprawdę nie potrzebny w tym dziale bo nic nie wnosi merytorycznego w istnienie tego forum ;) 

forum trzeba rozruszać 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, AKocjan napisał:

@robertus nikt tych tematów nie czyta 

 

 Nie rozumiesz co Robertus napisał.

Jeśli dodasz nowy wpis do starego tematu to pojawi się aktualnie na ekranie i będzie go można przeczytać,

No chyba, że masz rację bo mimo tego i tak nikt tych tematów nie czyta.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, przemo napisał:

Arkadiusz według mnie forum funkcjonuje rewelacyjnie i widok tematów "z czapy" mnie delikatnie zawstydza ?  ... ale jak chcesz "rozruszać" forum nie zaśmiecaj bzdurami jak już masz temat z tym modelem zaczęty !!! ...  a Ty zaczynasz tworzyć tematy gdzie jest jeden post pokazujący w zasadzie nie wiadomo co a reszta postów to posty użytkowników, że temat jest bez sensu ... zacznij wyciągać wnioski i zacznij kontynuować swoje tematy. Nie wiem czy zauważyłeś ale tematy z gotowcami są mniej atrakcyjniejsze od tematów z budową od pierwszej listewki ??? (pewnie nie zauważyłeś ... a raczej na pewnie nie zauważyłeś ). Tak pobieżnie rzuciłem oko i Twoje tematy to przed wszystkim  modele wyciągnięte z pudełka ... w zasadzie nie widzę w tym nic złego bo co kto chce to ma ... nie masz czasu na budowę kupuj, masz czas buduj ... nie, że jestem zwolennikiem czy tam przeciwnikiem ... po prostu kwestia gustu, ale nie licz, że jak wyciągniesz model z pudełka i zakończysz budowę w kilku postach bo w zasadzie nie ma co opisywać to rozruszasz tym forum !!! Nie wiem czy zauważyłeś ? Ale patrząc po Twoim podejściu do tematu to chyba nie zauważyłeś ... ale każdy model budowany na tym forum czy każdy model wyciągnięty z pudełka i poskładany w całość ma jedną relację i w tej relacji jest opisywana jego historia powstania i dalszego użytkowania. Sam coś tam kiedyś zbudowałem i moje modele zmieniły właściciela, ale nowy właściciel nadal kontynuuje dalszy życiorys w tym samym wątku, który ja zakładałem ( i tak się kontynuują wątki które były zakładane ładnych parę lat wstecz) ... tutaj właśnie chodzi o tworzenie miliardów bez sensowych tematów, w których potem komuś przyjdzie doczytać zawartą w nich "wiedzę", a trudność z jaką się zmierzyć w poszukiwaniu jej w miliardzie tych bezsensownych tematów, które przyjdzie mu przefiltrować przysporzy nie lada kłopot. Arek weź się ogarnij bo jakiś tam potencjał w sobie skrywasz ale nie tym tokiem myślenia ...

 

Mój ostatni post bo już nie chcę mi się siebie samego kopać po czole ?

@wsyzsy wrzucają tematy dotyczące budowania modeli, a brakuje tematów związanych z lataniem / eksploatacją. Pilotaż modeli schodzi na drugi plan, większość instaluje żyroskop, licząc na to że załatwi on wszystkie problemy. 

Stąd u mnie głównie filmy dotyczące użytkowania modeli RC, ukazujące błędy, sposoby radzenia sobie z nimi. W gronie modelarskim kraksy są przemilczane, ludzie się wstydzą swoich błędów zamiast je pokazywać i omawiać w celu ich uniknięcia w przyszłości. Takie moje zdanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, AKocjan napisał:

@wsyzsy wrzucają tematy dotyczące budowania modeli, a brakuje tematów związanych z lataniem / eksploatacją. Pilotaż modeli schodzi na drugi plan, większość instaluje żyroskop, licząc na to że załatwi on wszystkie problemy. 

Stąd u mnie głównie filmy dotyczące użytkowania modeli RC, ukazujące błędy, sposoby radzenia sobie z nimi. W gronie modelarskim kraksy są przemilczane, ludzie się wstydzą swoich błędów zamiast je pokazywać i omawiać w celu ich uniknięcia w przyszłości. Takie moje zdanie. 

Człowieku weź no przestudiuj działy jakie masz na tym forum a nie zakładaj tematów gdzie popadnie ... może pomogę ...

warsztat.jpg.0ba5002ce8c6bfeffcd699e7f6a03879.jpg

"Warsztat" w związku z tym opisem rozumie się różne pomysły podczas budowy jak również dalszej eksploatacji, a po eksploatacji masz taki skrót itp ... rozszyfruje " i tym podobne", więc pilotaż i jego nauka to też swoisty warsztat modelarski, a dział modele elektryczne służy to zaprezentowania modelu co już zrobiłeś w innym wątku ... nie mam pojęcia czy trafiło coś do Ciebie ? 

 

Przy okazji nakręciłeś niemy film o tym jak się druty w podwoziu wyginają ... jak nakręcę film gdzie dżdżownica wcina liścia i nie powiem przy tym ani słowa to mam rozumieć, że mam spory wkład w nauki przyrodnicze ? Oprócz wrzucenia filmu w pierwszy post nawet nie mam żadnego wyjaśnienia co ten film ma pokazywać ??? Arkadiusz tracisz w moich oczach z kolejny dziwnym tłumaczeniem się jak Ty to masz zamiar rozkręcić to forum. Wiedzę może i posiadasz ale jak z niej skorzystać to już druga strona medalu. Po raz kolejny ...chłopie ogarnij się ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze tylko czekać aż pojawi sie ten film ma wszystkich możliwych grupach fejsbukowych jako kolejne super osiagniecie jak że nie docenianego kolegi A  ... ?‍♂️

takie coś nie tyle że zaśmieca czy nic nie wnosi ale pokazuje bezmyślność autora który próbuje zaistnieć jako wielki latacz doktoryzujący się w każdym temacie podwozie jak działało 30 lat temu tak działa i dziś tu nie potrzeba nie wiadomo jakich odkryć i filmów itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, yarun napisał:

w każdym temacie podwozie jak działało 30 lat temu tak działa i dziś tu nie potrzeba nie wiadomo jakich

@yarun nie do końca, w modelarstwie często podwozie jest zaprojektowane w niewłaściwy sposób, przeważnie jest przewymiarowane przez co w przypadku twardego lądowania zamiast się elegancko wyłamać doprowadzania do połamania konstrukcji modelu. Akurat o tym powinien ktoś zrobić materiał. Ten filmik to jednak nie żaden "instruktarz" tylko ciekawostka ukazująca jakie obciążenia musi znosić podwozie odpowiednio je tłumiąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy próbuje udowodnić temu "specjaliście" że mają dość jego pomysłów zarówno tu jak i na Facebooku a ten z uporem maniaka dalej swoje chłopie daj se spokój z tem pouczaniem innych modelarz z prawdziwego zdarzenia ma książki i wiedzę wraz z doświadczeniem i na prawdę zaden nie potrzebuje ekstra rad urytkownika który wkręca 2 śrubki i uważa się za szpeca od każdego lotniczego tematu 

Moim osobistym zdaniem jeszcze dużo książek przed tobą i zarwanych nocy chyba że chcesz być specjalista od nic nie wnoszących filmów jakie tu i na wszelkie fejsbukowe grupy wstawiasz.... 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • temat został zablokowany
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.