Jump to content
zuzia2013

odbiornik Fr Sky D6Fr

Recommended Posts

Na początku mojej przygody z modelarstwem rc zakupiłem z drugiej ręki aparaturę Hitec Flash System X wraz z odbiornikiem Fr Sky D6FR. Aparatura i odbiornik były sprawne. Potem kupiłem inną aparaturę i Hitec poszedł do szafy. Niedawno powróciłem do Hiteca ale nie mogę nawiązać połączenia z odbiornikiem. Lampka w odbiorniku pali się przerywanym czerwonym światełkiem. Próbowałem ponownie zbindować odbiornik z nadajnikiem. Bez rezultatu.

O co chodzi. Odbiornik niesprawny czy aparatura niesprawna.

Adamie a ty w tym Hitec-u masz zamontowany moduł FrSky?

No właśnie. Kupiłem z drugiej ręki Ease Glidera wraz z tym nadajnikiem Hitec, gdy model przestał reagować na nadajnik to właśnie z modelu wyciągnąłem ten odbiornik FrySky. Byłem zdziwiony, że nie jest to odbiornik hiteca.

Zrób proszę foto tyłu nadajnika z modułem i wrzuć w załączniku, no chyba że tam jest włożony do środka moduł DHT.

Wygląda na to że jest zainstalowany jakiś moduł wewnątrz. prawdopodobnie DHT (widać diodę i przycisk od bindowania).

Masz tu instrukcję bindowania z takim modułem może się przyda.

FrSky_DxT_PL_v1.1.pdf FrSky_DHT_modul_um.pdf

Bardzo dziękuję za instrukcję bindowania.

Postępowałem zgodnie z instrukcją jednak w dalszym ciągu bez rezultatu.

Na nadajniku dioda świeci się światłem czerwonym ciągłym, po naciśnięci przycisku cały czas świeci się czerwonym światłem ciągłym, nie miga.

W odbiorniku natomiast dioda miga czerwonym światłem a po naciśnięci przycisku dalej miga czerwonym światłem.

Jednym słowem nadajnik i odbiornik udali się na emeryturę.

A pamiętałeś żeby nadajnik i odbiornik włączać z już przytrzymanym przyciskiem bindowania a nie naciskać go dopiero po zasileniu?

Potem jeszcze wyłączyć obydwa (nad/odb) i dopiero ponownie załączyć.

FrSky_D6FR_um.pdf

• Dzięki 1

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.