Jump to content

Recommended Posts

Witam. 

Zaczynam z modelami i potrzebowalbym kilku rad i podpowiedzi. Dostałem samolot jak na zdjęciach z tym silnikirm asp 25 i potrzebowalbym informacji jakie śmigło byłoby optymalne do nauki latania i jaka świeca byłaby odpowiednia do tego silnika? Druga sprawa to taka że chciałbym wymienić wszystkie serwa na nowe ponieważ te leżały ok 6-7lat i nie wiem jakie kupić zeby byly dobre. Chodzi o serwo kierunku, wysokości, gazu i dwa na lotki. Jaka firma jaka moc? Myslalem nad HITEC lub SANWA. Mam nadajnik 6cio kanalowy HITEC i myślałem żeby do nauki zamontować żyroskop. Czy to dobry pomysł? Dużo informacji ale nie znam się za bardzo na tym a nie chciałbym kupić niepotrzebnych rzeczy. Z góry dzieki za wszystkie podpowiedzi. 

IMG_20210407_202355.jpg

IMG_20210407_202223.jpg

IMG_20210407_202215.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po pytaniach zadanych przez Ciebie podejrzewam, że jest to twója pierwsza styczność z modelarstwem, ja doradzał bym Ci na początku zainwestować w symulator i poćwiczyć odruchy. Do pierwszych lotów celuj w samolot typu blixer, dużo wybacza i pozwoli się oswoić z lataniem na żywo. Ten model w międzyczasie możesz sobie serwisować, wymieniać serwa itd. Jak już poczujesz się na siłach to wtedy zabierz się za spaliny, szkoda żebyś się zniechęcił na samym początku. Bo albo problem będzie z regulacją silnika, albo kosztowne naprawy modelu. Jeśli chodzi o serwa to jakieś standard można zamontować 3-4 kg momentu obrotowego (ta informacja jest podana w opisie serwa). 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cześć

Zalecane śmigło to 9x5 ale uwierz ten model nie jest najlepszy na pierwszy model, tym bardziej do nauki. Proponuje zainwestuj w jakiegoś piankolota może być nawet jakaś ESA ale łatwego życia nie będzie mieć

pozdrawiam

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeżeli nigdy nie latałeś to tym modelem się nie nauczysz i go rozbijesz zanim dobrze wystartujesz. Kup Multiplex Easy Star lub klona tego modelu i ucz się na nim. Na forum jest masa wątków jak rozpocząć latanie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.