Skocz do zawartości

PZL.55 (62) oczywiście drukowany


japim
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Po Karasiu i Kingkobrze pora zasiąść do kolejnego projektu: PZL 55 (mylnie nazywanego PZL 62)spacer.pngspacer.pngPZL55_2.JPG.87fe9effc846a89065a3dc3954ad83ce.JPG.

Skala 1:11.6 (1:12 + 5%) co daje 96cm rozpiętości. Myślałem, że model będzie mniejszy - ale rozmiarowo plasuje się między Ki61 a P63.

 

Dla chętnych jest model na biurko w skali 1:72 :)

PZL_desk.JPG

P55_desk_split.zip

PZL_comp.JPG

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miód na nasze serca Przemku wylałeś. :)

Ten samolot chodzi mi po głowie od zeszłego roku. I pewnie nie tylko po mojej.

Jest elegancki. Kadłub niemal idealny. Skrzydła można by trochę podrasować.

Warto go wskrzesić i latać, bo po to był zaprojektowany. Ech..... Teraz w nowych technologiach da się szybko zbudować. Napędy dwojakie, do wyboru.

Jest pięknie.

Majowo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mjs napisał:

Miód na nasze serca Przemku wylałeś. :)

Ten samolot chodzi mi po głowie od zeszłego roku. I pewnie nie tylko po mojej.

Jest elegancki. Kadłub niemal idealny. Skrzydła można by trochę podrasować.

Warto go wskrzesić i latać, bo po to był zaprojektowany. Ech..... Teraz w nowych technologiach da się szybko zbudować. Napędy dwojakie, do wyboru.

Jest pięknie.

Majowo.

 

 

Z tym kadłubem to jest trochę dziwnie. Porównując go do wymienionych P63 i Ki61 widać że kabina jest ewidentnie za duża i silnik też. Co oznacza że wizja a dane techniczne się trochę rozbiegają. Kadłub powinien być zdecydowabie smuklejszy (chudszy/dłuższy/niższy), albo o jakies 15-20% mniejszy. Swoje obecne proporcje ma podobne do P50 a tamten samolot jest powiedziałbym krępy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Powolutku coś się drukuje.
Ogon gotowy :

 

pzl55_1.jpg.494e2e80216636b2eee1c816f9d44016.jpg

 

Powierzchnie sterowe dosyć duże :) Będzie skubany zwrotny.
Zawiasy na pręty węglowe 1.5mm.
Stery będą "chodziły" płynnie i bez oporów. Dzięki wielkie Przemku, że dałeś się namówić.
Drukuję kolejne segmenty kadłuba.

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak z wyważeniem, sprawdzałeś środek ciężkości?. W spitfire co drukowałem miałem z tym nie mały problem. Musiałem praktycznie 60g dołożyć na dziobie. (Mogłem zastosować większy silnik albo cięższy pakiet) ale dałem co miałem. Ciekawy jestem jak to u Ciebie, chodzi mi oczywiście o wagę tyłu. Model Piękny.  Jak będziesz mieć przetestowany i gotowy, to odezwij się chętnie kupię od Ciebie projekt do druku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.