Jump to content

Recommended Posts

I raczej staraj się wyważyć na nos na początku tak samo ustaw wychylenia i drogę serw, w locie ślizgowym wyrzucasz go kilka stopni w dól i ma stabilnie lecieć nie w gore, A co do napraw pianki to można odbudować praktycznie od zera byle wszystkie części pozbierać, 

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• By AKocjan
      Cześć, chciałbym zaproponować zgromadzenie informacji / uwag  modelarzy  w kwestii przeprowadzenia bezpiecznego oblotu modelu. Pierwszy lot zawsze wiąże się z pewnym ryzykiem, generującym stres (wpływającym na możliwość wystąpienia błędu w pilotażu). Więc jak najlepiej przygotować się do oblotu, ustrzec się problemów?
      Dziękuję i zapraszam do dyskusji 

• By Rafcio321
      Witam
      W życiu każdego modelarza nadchodzi taki dzień, kiedy przestaje się bać wypuścić nowy model. I właśnie nadszedł ten czas. A może to po prostu model się zestarzał a wcale ten czas nie nadszedł
      Leżał w pracowni już kilka lat, nawet gdzieś posiałem instrukcję montażu. Środek ciężkości wypadł około 8cm od natarcia. Postanowiłem wypuścić z pasa startowego a w razie problemów po prostu wylądować. No i poszło. Model ładnie poszedł w chmury, lądowanie jak po sznurku, gaz na minimum i sam ląduje.
      Model kupiony był jako złożony w 90%

• By modelarz115
      Temat Edytowany
      zmienione założenia konstrukcyjne na przedyskutowane 

Witam
      Po ''piankolotach'' nadszedł czas myśleć nad czymś poważniejszym, czyli pierwszym modelem konstrukcyjnym z prawdziwego zdarzenia. Wybór padł na Wicherka jako modelu sprawdzonego przez wielu modelarzy oraz dość prostego w budowie. Zawsze marzyłem o konstrukcyjnej spalinie, ale nie da się przeskoczyć pewnego etapu (trzeba szkolić się na czymś tańszym)...
      Nie interesują mnie zestawy KIT, jak wicherka kiedyś robiło się ''analogowo'' to teraz też da radę. Czyli piłka włosowa i papier ścierny 

Dlaczego wersja 15?
      Nie jest  jest to już mikrus a jeszcze nie wielki model, a co za tym idzie wyposażenie jest tańsze, poza tym model większy to większa odpowiedzialność.
      Wicherek 15 wydaje mi się też jakiś taki ładniejszy 

Założenia projektowe
      -rozpiętość - 1380mm
      -długość 900mm

-statecznik poziomy - konstrukcyjny, na profilu symetrycznym
      -sterowanie - SW, SK

-boki kadłuba sklejka 1,5mm 
      -żebra skrzydeł - przykadłubowe ze sklejki 1,5mm, reszta ze sklejki 1mm
      -kratownice - jak w planach, czyli listewki sosnowe 3x3 i 5x3
      -mocowanie skrzydeł - jak w planach

-krycie papierem japońskim 

-elektronika - lekka

-Silnik - zagadka - dowiecie się jak zamontuję go w ukończonym modelu 

budowa oficjalnie rozpoczęta 
      Czeka mnie dużo pracy...
    • By modelarz115
      Witam, Skończyły mi się samoloty, więc wpadłem na pomysł powrotu do mojego pierwszego modelu - z prawdziwego zdarzenia piankolotu 

model był dawcą między innymi silnika do wicherka, serw i popychaczy do ultimata, i dwóch śrubek do fokkera 

tak wyglądał po wyjęciu z pudełka (zaraz po tym stracił fabryczne śmigła i zmienił piastę)

trochę danych fabrycznych:

masa - 480g
      rozpiętość - 900mm
      pakiet -  2S 1300 mAh
      silnik - 1400kV  (x)W
      regulator 18A axion
      serwa - 3x 9g (w tym jedno wadliwe)

przewidziane dane:
      masa - 400g
      rozpiętość - 900mm
      pakiet 3s 700mAh
      silnik - od Pioneera (podarowany od świętego mikołaja TeBe  )
      regulator - od Pioneera (podarowany od świętego mikołaja TeBe  )
      serwa 2x 9g abc power

opcje: pływaki, narty, kółka 

Pierwszy zabieg to wycięcie ''przegrody'' na pakiet

.........i całej reszty - model był dość pancerny 

następnie lift ogona

wklejony na stałe SK 

zamontowany silnik od Pioneera (cokolwiek dziwnie będzie wyglądał z tak małym śmigłem  )

a i pływaki się kleją 
      Na razie tyle 

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.