Jump to content

Recommended Posts

Ale masz tempo :)

Kolejny super projekt :) przewidujesz update do zagospodarowania gondoli chowanym podwoziem?

ceiakwe czy mechanizm chowania dało by sie wydrukować żeby był w maire lekki i trwały...

Ja postanowiłem zrobić An-tka :)  - i chyba przyjmę skalę 1/10

3 godziny temu, marek rokowski napisał:

Ale masz tempo :)

Kolejny super projekt :) przewidujesz update do zagospodarowania gondoli chowanym podwoziem?

ceiakwe czy mechanizm chowania dało by sie wydrukować żeby był w maire lekki i trwały...

Ja postanowiłem zrobić An-tka :)  - i chyba przyjmę skalę 1/10

Jak robić podwozie to i ster kierunku. W tej skali raczej jest to nie wykonalne. Tzn jest - ale niepotrzebnie będzie zwiększać masę. I tak wyjdzie ok 800-850g do lotu.

Żeby te zabiegi miały konkretny sens - to rozmiar musiałby być właśnie 1:10 - 1:8.

Przez weekend pociągnąłem projekt. Skrzydło się drukuje.

20210530_232558.jpg

Super ciekawe kiedy poleci

Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka

Żeby nie było że w temacie Wilka nic sie nie dzieje to donoszę że projekt posuwa sie powoli do przodu.

Skrzydło wydrukowane, trwa druk elementów strukturalnych do gondoli.

Kadłub jeszcze dzisiaj zacznie być drukowany.

20210620_124301.jpg

Z czego to drukujesz że takie przezroczyste

Najtańsze PLA na rynku - bezbarwne od 3dActive. Druk 225 -230st C. Wychodzi mocne, sztywne i elastyczne.

I segment kadłuba:

20210620_172724.jpg

Kadłub wydrukowany prawie w całości. Brakuje 2 sekcji kabiny, która jest klapką do pakietów. 

Pozostaje wydrukować elementy stateczników i można składać. 

20210622_073242.jpg

• Upvote 3

"Sztywne" i "elastyczne" to przeciwstawne pojęcia chyba? ? 

Ale model zapowiada się bardzo ciekawie...

Tak. Chodziło mi o sprężysty (z angielskiego elastic).

Sztywny czyli o wysokim module Younga

I elastyczny/sprężysty w zakresie działających obciążeń poniżej wysokiej wartości granicy plastyczności. 

Przepiękny!

Dzięki projektom Przemka, zaraz będziemy mieć lotną całą historyczną flotę polskiego lotnictwa. I super.

Ja co prawda rozpocząłem druk P63 - w "eksperymentalnej technologii" LW z grubymi ścianami. Na razie jest to 140% ale jak to wyjdzie to spokojnie będzie można wydrukować dwumetrówkę przy odpowiednim polu.

To co na zdjęciu 114 g. Ścianka 1.2. Jakość jest bardzo ok. Dużo lepsza niż na PLA czy Petg. 

Taki Wilk...2m....ech...znowu ?

Ps. Przemek ja czekam na Irydę - Mam trochę materiałów. Jestem gotów rzucić wszystko i ją druknąć i ulotnić. Jakbyś znalazł czas ;). Zajmę się podwoziem jakby co...

p63.jpg

Iryda powiadasz??? Stoi u nas w Instytucie taka. Miałbym ją codziennie na oglądanie szczegółów. Chociaż Iskra bardziej mi sie podoba i ona też jest dostepna. No i koledzy na aircombat.pl wiercą dziurę w brzuchu o P.11 i PZL 50 Jastrząb.

No to musisz siedzieć i rysować a potem drukować ja Ci kibicuje 

Super Przemku ? ekstra idzie, No i chyba przyłącze się do wiercenia dziury :P 11stka… hmm…

Kabina też wydrukowana. 

Pora na stery i stateczniki.

Przeprojektowalem też sam nosek aby zmieścić w nim karabiny ? no i będą też tylne karabiny.

Problem tylko w tym ze beda w pozycji bojowej przy zamkniętej tylnej szybie - czyli trochę nie fizycznie. Zrobienie tylnej szyby uchylonej jest trochę upierdliwe. Nie mówię że nie możliwe -moze jak model zostabie oblatany to dodam taką opcję. 

20210622_190523.jpg

Statecznik prezentuje się tak

20210623_184131.jpg

PS. Tak to jest - najpierw napisałem że kabiny nie zrobię - ale wczoraj usiadłem i sprawdziłem czy się da - i zrobiłem :D Więc będzie druga wersja owiewki z uchyloną szybą i sterczącymi karabinami.

• Upvote 4

Zaje... Czekam co dalej ile to może ważyć w finale ?

I jakieś duże jakby

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• By japim
      Cześć wszystkim.

Historia drukowanego Karasia jest baaardzo długa. Trwała prawie 4 lata z różnymi epizodami. Udało się model zaprojektować i ulotnić.
      Skala oczywiście prawilna - czyli 1:12.
      Rozpiętość 1.2m
      Powierzchnia 22 dm2
      Masa wydrukowanego plastiku PETG to 850g. Po pomalowaniu i wyposażeniu do lotu wyszło 1580g + 45g ołowiu na nosie - czyli 1625g.

Model przeznaczony jest na silnik o mocy minimum 500W (22A przy zasilaniu 25V - 6s) na śmigle 10x6.
      Pakiet to 6s LiIon VTC5a 2500
      Silnik RacerStar BR4108 600kV

6 serw: ster wysokości, ster kierunku, klapy x2, lotki x2
      Regulator 40A VGood 6s
      Odbiornik 5 (z kablami Y) lub 7 - każda funkcja sterowana oddzielnie).

A zdjęcia z budowy wyglądają tak (moja wersja, którą udało mi się wydrukować i oblatać w czasie urlopu).

No i oblot:

• By japim
      W ramach odpoczynku od drukowanych myśliwców i odrzutowców postanowiłem stanąć w szranki z modelem Savoia S.21 z Porco Rosso

http://img.wp.scn.ru/camms/ar/2182/pics/32_p_1_b1.png

Technika? Oczywiscie drukowanka. Ale może skończy się na technice hybrydowej - tzn kadłub/gondola silnika/pływaki drukowane, a skrzydła depron 6mm na drukowanych żebrach + dźwigary węglowe/sklejkowe. Zależnie jaka cięciwa wyjdzie w tej skali.

Skala/rozmiar? Pewnie coś w ramach 1.2 - 1.4m
      Czy będzie pływająca - to się jeszcze okaże. 

Założenia:
      Spróbować techniki hybrydowej z wykorzystaniem druku do trudnych elementów (kadłub, gondole, żebra) i jednoczesnie klasycznych technik do konstrukcyjnych skrzydeł i stateczników.
    • By japim
      Po kilku latach kombatowej przerwy wracam z drukowanką. Kawasaki Ki61.
      Rozpiętość 1000mm. 

I gotowy do wykańczania:

To jest wersja w 100% drukowana - ale można wykonać model z usteżeniem balsowym co powinno zrzucić kilkanaście gramów.

Masa sklejonego modelu z 1 serwem HXT900 i 6 prętami węglowymi 1.5mm, 2 sruby M4 x30mm oraz popychaczem do SW: 440g. Do lotu będzie ok 800-820g

Wyszedł podobnie jak Me109 z 3DLabPrint.

• By japim
      Po Karasiu i Kingkobrze pora zasiąść do kolejnego projektu: PZL 55 (mylnie nazywanego PZL 62).
      Skala 1:11.6 (1:12 + 5%) co daje 96cm rozpiętości. Myślałem, że model będzie mniejszy - ale rozmiarowo plasuje się między Ki61 a P63.

Dla chętnych jest model na biurko w skali 1:72

P55_desk_split.zip

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.