Skocz do zawartości

F8F Bearcat - jak to jest z linią kadluba?


japim
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy i koleżanki. 

 

Kończę projektować kolejnego kombata -tym razem F8F Bearcat.

I już zabierałem się za szczegółowe wykańczanie elementów gdy naszły mnie pewne wątpliwości. 

 

Mianowicie jak to jest z osią kadłuba w tym samolocie? Szykując sobie dokumentację spotkałem 2 rodzaje rzutów bocznych.

 

W tych bardziej "profesjonalnych" ogon wyraźnie opada. A w uproszczonych (w tym także niektórych planach modelarskich) kadłub ma uniesiony ogon - tak jakby się tego normalny człowiek spodziewał.

 

swerf.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jarku - nie chodzi mi o kabinke.

Ale o to jak kadlub uklada sie w locie.

Sa rysunki ze spodnia linia kadluba unosi sie "klasycznie" oraz sa rysunki ze w spoczynku os kadluba nawet wyraznie "opada".

Jak rozrysujesz sobie katy z tego rysunku z japonskiej strony zakladajac ze samolot leci na +1 st to wychodzi ze ogon jednak opada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, japim napisał:

Jarku - nie chodzi mi o kabinke.

Ale o to jak kadlub uklada sie w locie.

Sa rysunki ze spodnia linia kadluba unosi sie "klasycznie" oraz sa rysunki ze w spoczynku os kadluba nawet wyraznie "opada".

Jak rozrysujesz sobie katy z tego rysunku z japonskiej strony zakladajac ze samolot leci na +1 st to wychodzi ze ogon jednak opada.

To chyba lepiej wzorować się na zdjęciach rzeczywistych samolotów niż na planach, które ktoś tam sobie zrobił.

Napisałem "Ten z małą kabinką to wersja ... ", to tylko zwrócenie uwagi, o którą wersję chodzi, a nie, że o samą kabinę. W wersji F8F-2 - dolna linia kadłuba "opada".

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.