Skocz do zawartości

XIV Międzynarodowy Piknik Modelarski w Raciborzu 11-12 Wrzesień


modelpiotrek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Serdecznie Zapraszam na XIV Międzynarodowy Piknik Modelarski w Raciborzu 

11-12 Wrzesień

sobota-przyjazd ,impreza integracyjna, wieczorowe i nocne latanie pod gwiazdami 

niedziela- XIV Międzynarodowy Piknik Modelarski

Miejsce-Racibórz ul. Drzewieckiego (przy wałach p powodziowych -okolice Auchana) .Jest to stałe miejsce naszego co rocznego pikniku

Parę spraw organizacyjnych

- Przyjazd na piknik w sobotę na godz 16 ( jak ktoś przyjedzie wcześniej nie będzie żadnego problemu :))

-Prosimy o zabranie modeli piankowych do bitwy powietrznej rozpiętość około 1m (nie krępować się bo to fajna zabawa i warto wziąć w niej udział -przewidujemy ciekawe nagrody :)))

-Nocleg : namioty na polu piknikowym, przyczepy, kampery itd lub można wynająć domki kempingowe znajdujące się 300m od miejsca pikniku

http://osir-raciborz.pl/noclegi

- Wyżywienie na imprezę integracyjną oraz zimne piwo zapewnia Skrzydlaty Racibórz oraz posiłek w niedzielę piknikową

- Utworzyliśmy prosty formularz rejestracyjny który pomoże nam w organizacji pikniku

Jeśli mogę prosić o wypełnienie !!!  Bardzo nam to ułatwi życie :)

lub jak kto woli na mojego maila filok@wp.pl

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScXTJsfMp3MC1EJp6yoG5aPUUoTHUXvbHHcfaeLT98-cBzqhw/viewform?fbclid=IwAR3GOmryuP7BVxrGvlEIjNmC9Ia0TfTPwxB3ewTP_ryLoRs5nyeIQECmZLk

 

plakat.thumb.jpg.bb8cb9b1b41f6cbcc2be8eae25434d14.jpg

W tym roku szykujemy lekkie urozmaicenie sobotniego wieczornego latania jak i naszej kultowej bitwy :)

Będzie się działo  :D (zdjęcie pochodzi z naszych wczorajszych prób :))

mustang.thumb.jpg.280c497b554c1c03a819dfd8b580836f.jpg

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • 1 miesiąc temu...

Aktualizacja 16.08.2021

Witam serdecznie

czas płynie nieubłaganie do przodu i zbliża się nasz piknik

Parę spraw organizacyjnych

- Przyjazd na piknik w sobotę na godz 16 ( jak ktoś przyjedzie wcześniej nie będzie żadnego problemu :))

-Prosimy o zabranie modeli piankowych do bitwy powietrznej rozpiętość około 1m (nie krępować się bo to fajna zabawa i warto wziąć w niej udział -przewidujemy ciekawe nagrody :)))

-Nocleg : namioty na polu piknikowym, przyczepy, kampery itd lub można wynająć domki kempingowe znajdujące się 300m od miejsca pikniku

http://osir-raciborz.pl/noclegi

- Wyżywienie na imprezę integracyjną oraz zimne piwo zapewnia Skrzydlaty Racibórz oraz posiłek w niedzielę piknikową

- Utworzyliśmy prosty formularz rejestracyjny który pomoże nam w organizacji pikniku

Jeśli mogę prosić o wypełnienie !!!  Bardzo nam to ułatwi życie :)

lub jak kto woli na mojego maila filok@wp.pl

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScXTJsfMp3MC1EJp6yoG5aPUUoTHUXvbHHcfaeLT98-cBzqhw/viewform?fbclid=IwAR3GOmryuP7BVxrGvlEIjNmC9Ia0TfTPwxB3ewTP_ryLoRs5nyeIQECmZLk

Mapka dojazdowa do miejsca pikniku 

Racibórz ul.Stefana Drzewieckiego 

 

448139363_mapkapiknik.jpg.a2f4891f4382e83bf22013a9d59221e8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Film bardzo profesjonalnie zrobiony, trzymający w napięciu! Byłem dwukrotnie i serdecznie polecam piknik każdemu.

 

Byłoby fajnie gdyby w relacji z pikniku znalazły swoje miejsce, choć przez kilka sekund równiez mniejsze modele, których co roku nie brakuje a których na fimach brak ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, samolocik napisał:

Film bardzo profesjonalnie zrobiony, trzymający w napięciu! Byłem dwukrotnie i serdecznie polecam piknik każdemu.

 

Byłoby fajnie gdyby w relacji z pikniku znalazły swoje miejsce, choć przez kilka sekund równiez mniejsze modele, których co roku nie brakuje a których na fimach brak ?

 

 

Piotr liczę, że w tym roku też będziesz :)

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, samolocik napisał:

Przyjadę jak tylko uda mi się zrobić model do bitwy powietrznej ?

Dziękuję za zaproszenie. Pozdrowienia dla wszystkich z Raciborza!

Piotr

Piotr taki model się robi w 3h :P przynajmniej nie będzie Ci go szkoda jak OPLotka Cię podziurawi hehehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okolice Auchana w Raciborzu są lekko rozkopane więc przygotowałem trasy dojazdowe omijające roboty drogowe i wahadła

Obojętnie z której strony byście jechali najlepszy dojazd jest od dzielnicy Markowice i ul. Olimpijczyka do Drzewieckiego

1.Dojazd od strony Opola DK 45

https://goo.gl/maps/S7fmrk2AYSeWjxe9

 

opole.thumb.jpg.29c5e6616197b3bec140a62a764c8b76.jpg

 

2.Dojazd od strony Rybnika przez Gaszowice,Lyski

https://goo.gl/maps/NnDJ8c9ieQnxM8U66

 

rybnik.thumb.jpg.ee5579dc40c4eecaf1971d34d47668b8.jpg

 

3.Dojazd od strony Gliwic DW 919

https://goo.gl/maps/82CfqQbjEMG6jeBE9

 

gliwice.thumb.jpg.fc7fed0916f0d413d52695bbe9043bd0.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasz główny piromen Marek opracował plan bitwy powietrznej :) poniżej jego uwagi dla pilotów biorących udział w bitwie 

BITWA - informacje dla pilotów ?

Widowisko rozpocznie się od salwy armatniej Bractwa Kurkowego, a całość potrwa 600 sekund. ??

WSZYSTKIE MODELE STARTUJĄ NA DŹWIĘK SYRENY ALARMOWEJ ?

Lądowisko będzie podzielone na strefy jak na zdjęciu:
-zakaz lotów nad strefą czerwoną! ⭕️
-strefa lotów wszędzie poza czerwoną strefą.
-strefa ostrzału przeciwlotniczego oznaczona na żółto. Występuje ryzyko strącenia przez artylerię przeciwlotniczą ⚠
-strefa lądowania serwisowego, wymiana akumulatorów, tankowanie - zaznaczona na zielono. ??

?❌KATEGORYCZNIE ZABRANIA SIĘ WCHODZENIA UCZESTNIKÓW PO MODEL W STREFĘ LOTÓW NAWET GDYBY SIĘ PALIŁ ❌?

Konkurencje rozegrane w czasie widowiska:
1. Najlepiej przygotowany samolot do bitwy (głosowanie wśród modelarzy przed bitwą).
2. Mistrz celności lądowania w wyznaczony punkt na płycie.
3. Mistrz celności zrzutu bomb w wyznaczony punkt na płycie.
4. Mistrz celności zrzutu spadochroniarzy, punkt na płycie pokażemy przed bitwą.
5. Pierwszy przelot przez strategiczny punkt bitwy (bramka).

Miejsca lądowania, zrzutów oraz bramkę wskażemy przed bitwą. Po bitwie zwycięzcy otrzymają medale. ?
W sprawach niejasnych prosimy o pytania.
Sugerujemy zabrać kaski i okulary tak jak na zawodach ESA. ?? 

bitwa.thumb.jpg.42f7ff44496bb7ffa982d3371848734a.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo wszystkim za tak liczne przybycie na nasz piknik !!! 

W snach sobie nie wyobrażałem tak licznego spotkania tylu modelarzy z całej polski .

Co do samego pikniku myślę że słowa modelarza Marka Pietrzykowskiego odzwierciedlają klimat jaki na tym dwudniowym pikniku panował więc za jego pozwoleniem pozwolę sobie je zacytować :

 

Dwa mosty nad Kanałem Ulga w Raciborzu a pomiędzy nimi wały przeciwpowodziowe trzymające wody kanału w ryzach. Wzdłuż nich piękna zielona, idealnie płaska równina. Trawa soczysta, równiusieńko przystrzyżona. Cudowna pogoda, jakby lato zapomniało się i chciało dłużej tutaj zagościć. Południowy ciepły wiatr przechadza się łąkami i bawi się szeleszcząc skrzydłami banerów Skrzydlaty Racibórz. W powietrzu słychać warkot modelarskich silników. Tutaj gości modelarzy i ich wspaniałe zabawki Międzynarodowy Piknik Modelarski Skrzydlaty Racibórz. Ogarnęło mnie sielskie lenistwo, za którym po ostatnim rejsie na s/y Sarmata II na trasie Gdynia, Mariannhamina Gdynia, nieco zatęskniłem. Jedyne co mam do roboty to patrzeć w niebo, cieszyć oczy akrobacjami modeli i chłonąć dźwięki latających samolotów. Niczego więcej mi teraz nie trzeba. Na niebie mała historia lotnictwa. Od Fokkera DR I, Czerwonego Barona, którym lata Piotr po Jeta z portretem Niki Laudy. Jestem tutaj by cieszyć się słońcem, chłonąć pozytywną energię od modelarzy i oklaskiwać każdy ich lot. To co nimi zawładnęło to więcej niż pasja, to magia i wtajemniczenie, które ma swój prapoczątek w wielomiesięcznym ślęczeniu nad modelem. Po tej spokojnej cierpliwej dłubaninie przychodzi adrenalina związana z oblotem.
Miło mi spotkać znajome twarze z Bobrownik.
To jeden z ostatnich pikników modelarskich tego lata.
Z 14 Międzynarodowego Pikniku
Modelarskiego
Pozdrawia
Marek Pietrzykowski
14 Międzynarodowy Piknik Modelarski
w Raciborzu-dzień drugi.
Wczorajsza letnia pogoda pospieszyła za bocianami. Nocna integracja przy ognisku w niczym nie przeszkodziła we wczesnym rozpoczęciu ruchu na lotnisku. Drobny deszczyk zabębnił o tropik namiotu około godz. 5 rano i nastała jesienna pogoda wyśmienita do lotów. Poranna odprawa pilotów. Kierownik lotów omawia zasady bezpieczeństwa i strefę lotów. Działa lotniskowa rozgłośnia, w której nie zabrakło Ojca i Dyrektora. Za czym kolejka ta stoi. To piloci, którzy zajęli kolejkę do startu. Nie ma wiatru ani rażącego słońca więc piloci wyczyniają na niebie takie cuda, że strach się bać. Zlot jest rejestrowany z powietrza. Nad modelarskim lotniskiem krążą drony i samoloty rejestrujące przeloty poszczególnych modeli. Centrum rejestracji lotów a w nim ludzie śledzący z powietrza wyposażeni w iście kosmiczny sprzęt. Ich profesjonalne filmowe relacje pokażą się na YouTube. W powietrzu Piotr z PZL Karaś. To unikatowy w skali. światowej model polskiego bombowca z II Wojny Światowej. Z lotu powrócił F15 pilotowany przez Krzysztofa, myśliwiec strzelał kolorowe flary, które wzbudzały zainteresowanie widzów. Po nim piękny dynamiczny lot Jeta Futura. Nawet kwiaty na lotnisku wyciągają ze zdziwienia łodygi. Jest cudnie, jest pięknie i mnóstwo się dzieje.
Główne atrakcje, z których słynie Piknik w Raciborzu, są anonsowane na godz.
13 30.
Jesteście ciekawi?
Ja też.
Zapraszam na następną relację.
w Raciborzu-dzień drugi i relacja też druga. Wszystko tutaj zmienia się z minuty na minutę. Wczorajsze lato niespodziewanie wróciło. Może zostało skruszone zapowiadanymi atrakcjami? Wschodni wał Kanału Ulga obsiedli kibice. Są całe rodziny z dziećmi. „Trybuny” pełne, świetny widok prawdziwego rodzinnego festynu. Dzień zrobił się bardzo ciepły, wręcz upalny. Na kierunku północno wschodnim rozbudowują się chmury burzowe. Wysoko w chmurach nad lotniskiem pojawia się samolot, od którego oddzielają się punkciki. Rosną szybko w oczach aby rozkwitnąć czaszami spadochronów. Trzech spadochroniarzy kolejno ląduje na lotnisku a Wilga, z której pokładu wyskoczyli przelatuje przed publicznością żegnając się z nią machając skrzydłami.
Dla uspokojenia żon modelarzy tych już zarażonych i tych co infekcji ulegną, organizator poinformował, że każdy model biorący w pokazach kosztuje około 500 zł. Żony nie uwierzyły i wysłały na powietrzną inspekcję czarownicę na miotle. Jeden z modelarzy rozpoznał w niej teściową. Mamusia wylądowała szczęśliwie.
Zbliża się kulminacyjny punkt programu, z którego słynie Skrzydlaty Racibórz.
Bractwo Kurkowe 14-ma salwami otwiera powietrzną bitwę o Racibórz. W powietrzu rój atakujących samolotów. Artyleria przeciwlotnicza wali pełnymi seriami, które z hukiem prują niebo. Wybuchają szrapnele pocisków przeciwlotniczych znacząc czarnymi dymami nieboskłon nad Raciborzem. W głośnikach oryginalne komunikaty radiowe z września 1939 roku podkreślają atmosferę kotłującej się bitwy.
Świetnie zorganizowana impreza, cieszę się, że mogłem tu być i przeżywać wspaniałe widowisko.
Do zobaczenia!
Z 14 Międzynarodowego Pikniku
Modelarskiego
Pozdrawia
Marek Pietrzykowski
  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.