Skocz do zawartości

Jak to rozlutować


pablos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

płaskownik  miedziany -wycięty z kawałka grubej blachy  lub oczyszczony z izolacji płaski gruby drut nawojowy -rozgrzany nad gazem -i dotykasz jednocześnie do wszystkich pinów.    coś w rodzaju miedzi 4x12mm .

 

albo lutownica transformatorowa minimum 100W i odpowiednio wygięty grubszy drut jako grot. ma jednocześnie grzać wszystkie piny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czasami radzę sobie dolutywując (Czy jak to napisac) cyny ołowiowej, wtedy robi się stop i łatwiej lutować, ale jak już pisałem wcześniej- najprościej będzie przeciąć.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś próbowałem plecionką, ładnie wsysa cynę ale niestety  niewystarczająco .Trzeba było ciąć tak jak niektórzy koledzy radzili,w sumie poszło nawet nie najgorzej.Ale gdzie teraz takie piny kupić żeby je z powrotem wlutować albo pod jaką nazwą tego szukać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwykły drut miedziany 0,5mm2  lub 0,7 mm2  . jak lutujesz to goldpiny niepotrzebne...  zwykły znaczy bez izolacji lakierem -można wyciągnąć z przewodu elektrycznego np "telefonicznego"

 

Rozginanie -jak radzi wyżej Przemek -jest dość trudne -goldpiny są sztywne. Po zmianie na zwykły drut miedziany to łatwiej się rozgina...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgiąć da się tylko płytkę dolną i środkową bo piny są tylko z jednej strony jak na zdjęciu . Górna płytka jest lutowana z trzech stron i jej się odgiąć niestety nie da. W przeciwnym wypadku płytki bym odgioł wlutował kondensatory które zostały uszkodzone i po sprawie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.