Skocz do zawartości

Farmer grubość stateczników


chicken007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie, może bez sensu ale wolę się upewnić, mam prawie ukończony model Farmera z czeskich planów o rozpiętości 1.6m i popełniłem błąd przy budowie stateczników. W planach były z listewek balsowych 8mm i oklejone folią ja chciałem je usztywnić bo balsę miałem miękką więc plan był zrobić je z 6mm i pokryć całość balsą 1mm no i folia na to. Niestet zapomniałem się i zrobiłem je z listewek 8mm + balsa 1mm na całość. Wyszły grubości 10mm i teraz pytanie czy ta grubość ma jakieś większe znaczenie czy nie  bo nie daje mi to spokoju. Zawszę mogę je zeszlifować.

20210817_111059.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Grubaśne co prawda, samolot podobny do dromadera tam ta grubości by nie przeszła, kruciutki przód, ale u ciebie nos jest dłuższy więc z wyważeniem będzie lepiej. Będziesz pokrywał folią ? To mógłbyś wyazurowac stateczniki na okragłymi otworami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz mieć problem z wyważeniem, z ciężkim ogonem. Jeśli jednak tak by nie było, to w lataniu nic złego nie nastąpi, ot- statecznik będzie po prostu mocniejszy. Zrób przymiarkę na sucho, załóż nawet prowizorycznie wyposażenie i znajdź SC, zanim model okleisz, czy inaczej wykończysz powierzchnię (na to wykończenie w tej przymiarce też trzeba wziąć poprawkę). Jeśli test wykaże że ogon wisi dół, nie wyważa się, to jednak trzeba będzie go na tym etapie odchudzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Stateczniki nie są pełne, tylko zrobione z listewek 8x8mm po obrysie, poprzeczki z listewek 8x5mm i pokryte balsą 1mm. Coś jak wyżej na zdjęciu. A czy ktoś wie jak zachowuje się taki model w powietrzu? Jak narazie całkowita waga bez oklejenia (a będę oklejał folią oracover ) z całym osprzętem i os max 46la to 2.56kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.