Jump to content
czarobest

Drukarka 3D TEVO Tarantula Pro

Recommended Posts

No właśnie od początku zdaję sobie sprawę z tego, że to taka "proteza" :).

Zrobiłem Linear Advance, dobrałem wartość z wydruku kalibracyjnego i wklepałem ją do startowego G-Code, a także do firmware, bo na razie i tak drukuję z jednego filamentu. 
Przy okazji dorzuciłem sobie PID stołu oraz możliwość odpalania i konfiguracji tego bez komputera poprzez LCD - wcześniej nie wiedziałem jeszcze co jest potrzebne i przydatne i tego nie zrobiłem :). Pamięci na razie nie brakuje więc to nie problem.

No i po kalibracji odpaliłem wydruk, a tam katastrofa - ekstruder wył i robił bardzo chaotyczne ruchy, głowica zwalniała mocno na "zakrętach". Do tego ekstruder praktycznie obracał się z maksymalną prędkością o jakieś ogromne ilości obrotów, aż w końcu przeszlifował filament. Ale to mój błąd, bo odpaliłem tę funkcję:

image.thumb.png.53b5f47033d8c058075bf60c3982fcd1.png

Wymagane to było do kompilacji przez to, że ta opcja (w wersji normalnej) była włączona gdzieś indziej, uznałem przez to, że czemu nie :). Ale jednak musiałem to wyłączyć, łącznie z odkomentowaniem tej bazowej opcji z drugiego pliku konfiguracyjnego.

Teraz dzwięk już jest normalny, przy drukarce słychać tylko lekkie klikanie silnika od ekstrudera, ale cicho i i tak ruchy drukarki są głośniejsze :P. Wydruk bez żadnego Coastingu i z zerowym ustawieniem różnicy powracanego filamentu po retrakcji wygląda teraz sporo lepiej niż wcześniej, nie ma aż takich widocznych pasów dookoła, ale i tak lekkie nadlewki są, spróbuję to minimalnie zmniejszyć drobnym zmniejszeniem ilości filamentu po retrakcji i chyba będzie dobrze.

20210917_130354.thumb.jpg.60d7072577a9cec24b19c7140745bfcc.jpg

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.