Jump to content
japim

PZL 23 Karaś w skali 1:12 - drukowany

Recommended Posts

26 minut temu, Andrzej Klos napisał:

Bardzo ladne.  Jakie dales profile?

Zwykłe NACA 2412, a na usterzenie NACA0007

Pomarudzę a wersja z oszklona kabiną ? Może  podwozie wzmocnij węglem ?

9 minut temu, Marek_Spy napisał:

Pomarudzę a wersja z oszklona kabiną ? Może  podwozie wzmocnij węglem ?

Technologia druku i oszklona kabina trochę się kłócą - nie ma 100% przezroczystego filamentu. Jest to do zrobienia - ale we własnym zakresie modelarza. Paweł robił taką kabinkę w Ki61 - ale wycinał wydruk i wklejał w to miejsce arkusz przezroczystej folii. 

Podwozie w oryginale miało mieć stalowe druty - ale poszedłem na łatwiznę i myśłałem, że w 100% drukowane będzie OK. Niemniej pomysł ze wzmocnieniem węglem też mi się podoba. Dodam kanały i zobaczę jak wyjdzie. 

Nie wszystko drukowane, myślałem o ażurowym druku i jakieś tworzywo przeźroczyste jako ''szyba'' To się dziwie ze nie dałeś prętów stalowych czy rurki węglowej bo druk nie jest tak wytrzymały. 

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• By japim
      Po zrobieniu PZL.55 pora wrócić do PZL 38 Wilk.
      Model powstaje w ramach mojego celu/projektu budowy polskich konstrukcji lotniczych z okresu WW2 oraz współczesnych.

Skala 1/12 +5% 95cm
      Napęd 4s LiIon
      Silniki 2822 1450kV
      Smiglo 6x4.5

Technologia druk3d + wzmacnianie prętami weglowymi/szklanymi/stalowymi (do wyboru).

Geometria płatowca skonczona.
      Gondole skonczone - powoli drukuje kawałeczki. Trwa dzielenie skrzydła na segmenty, potem wrócę do kadłuba, który wstępnie został już podzielony.

• By japim
      W ramach odpoczynku od drukowanych myśliwców i odrzutowców postanowiłem stanąć w szranki z modelem Savoia S.21 z Porco Rosso

http://img.wp.scn.ru/camms/ar/2182/pics/32_p_1_b1.png

Technika? Oczywiscie drukowanka. Ale może skończy się na technice hybrydowej - tzn kadłub/gondola silnika/pływaki drukowane, a skrzydła depron 6mm na drukowanych żebrach + dźwigary węglowe/sklejkowe. Zależnie jaka cięciwa wyjdzie w tej skali.

Skala/rozmiar? Pewnie coś w ramach 1.2 - 1.4m
      Czy będzie pływająca - to się jeszcze okaże. 

Założenia:
      Spróbować techniki hybrydowej z wykorzystaniem druku do trudnych elementów (kadłub, gondole, żebra) i jednoczesnie klasycznych technik do konstrukcyjnych skrzydeł i stateczników.
    • By japim
      Po kilku latach kombatowej przerwy wracam z drukowanką. Kawasaki Ki61.
      Rozpiętość 1000mm. 

I gotowy do wykańczania:

To jest wersja w 100% drukowana - ale można wykonać model z usteżeniem balsowym co powinno zrzucić kilkanaście gramów.

Masa sklejonego modelu z 1 serwem HXT900 i 6 prętami węglowymi 1.5mm, 2 sruby M4 x30mm oraz popychaczem do SW: 440g. Do lotu będzie ok 800-820g

Wyszedł podobnie jak Me109 z 3DLabPrint.

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.