Jump to content
JacekK

RWD10 skala 1/6 od Napolskimniebie.pl - piankowy akrobat

Recommended Posts

13 godzin temu, Vesla napisał:

Czekam na oblot. Ładna maszyna!

Jeszcze PWS-50 w tej skali mam na celowniku...  :D

"Koński samolot" super! Budowałem go w rozpiętości 80cm. Fajny model. Planujesz go zamówić u Marka?

Wiem że budowałeś. Właśnie twoja relacja mnie natchnęła. Tak, chcę go zamówić u Marka. Chętny? 180cm rozpiętości :)

• Upvote 2

Hmmm Pomyślę. 🙂 Kusisz...

Eeej to jeszcze nie koniec ;)

Coś tam dodamy, choć weathering nie będzie jakiś dramatyczny bo maszyny aeroklubowe były raczej wychuchane jak sądzę...

• Upvote 1

Takie tam robótki ręczne :)

A Rychter przeczytany w jeden wieczór :)

IMG_20210922_171458.jpg

• Upvote 1

Patrzę z dużym zainteresowaniem. I podpatruję ...... Bo czeka mnie podobne wyzwanie !

Ociupinkę większe. 1,6m rozpiętości... Ale ciągle rozglądam się, co mógłbym z Twoich rozwiązań wykorzystać ? Masa moich pianek  - 710g ! Nie jest  to mało, ale umówmy się - tradycyjnymi metodami stosowanymi w modelarstwie - nie do osiągnięcia ?  Cały czas w tyle głowy "szamoce"  się ten współczynnik: masa - wytrzymałość....

Sorrki, że wcinam się w Twoją relację, ale chciałem pokazać, że Marek jest zdolny i otwarty na różne szaleństwa takich zboczeńców - jak ja ! Będę robił, co w mojej mocy by Jego robota nie poszła na marne. I od samego takiego stwierdzenia - już człowiekowi drżą ręce...

Dla porównania - Orlik. ale dopiero na zdjęciu widać, jak perspektywa  przekłamuje. Orlik ma tylko 90 cm rozpiętości !

Pozdrawiam  i czekam na Twój wielki finał (oblot) - Jurek

20210922_205616.jpg

20210922_205638.jpg

20210922_205737.jpg

20210922_205813.jpg

• Upvote 2

Jurku ależ wcinaj się na zdrowie :)

Jak chcesz to możesz nawet podłączyć się z relacją. 710g to fajnie pokazuje że nie rośnie masa liniowo - moje niecała połowa tego. 

Jaki napęd planujesz mu dać? Może dojść do 2000-3000g do lotu na spokojnie... 

A że Mareczek na szaleństwa podatny to wszyscy wiemy :D

Napęd jeszcze nie rozstrzygnięty. Myślałem o 6s. 2 pakiety 3s których mam najwięcej z innych modeli. Chciałbym uniknąć kupowania pakietów tylko do 1 modelu... Ale silnik 50mm z kv w ok. 400/V - nie wchodzi pod maskę i deklarowany ciąg w granicach 2,3-2,5kg na 6s osiągają ze śmigłami 17-18". A to trochę za duże na ten model. Deklarowany prąd na 6s za to jest zachęcający - można by teoretycznie użyć 2 pakietów z ESY.........Trzeba jakiś ściągnąć i porozmierzać, potestować bo marketing potrafi namieszać ? Może przedłużka na wale wystarczy ?  Silniki 4250, 4260 wydają mi się za ciężkie do tego modelu i do tego pakiet 4s - 5s. Masa 1,5kg wydaje mi się nieosiągalna ale będę starał się zmieścić w 2 kg ? Znając moją tendencję do wzmacniania stali tytanowej będzie to wyzwanie życiowe ! Zobaczymy. 

Chwilowo mam czas na dumanie bo na tapecie jest P-11, też 1200mm, w kolejce jest Jastrząb 1200mm i jakieś szybowczyki. 

Jaka wyszła masa do lotu ?

Pozdrawiam - Jurek

Ja mam 13 cali. 15-16 wydaje się optymalne do Twojego. 6s też. 2 x 2200mAh np lub 2600. Moja waga myślę max 1200g. Oby :)

Stateczniki dostały lekki post shading przy użyciu filtra Valejo. Tak ledwo ledwo aby podkreślić konstrukcję usterzenia... Pomimo tego że to pianka, trzeba spróbować trochę uplastycznić model.

received_159327503034388.jpeg

IMG_20210923_203056.jpg

IMG_20210923_203333.jpg

• Upvote 3

Jacek to mistrz aerografu  ... model pięknie się prezentuje 👍

ms

Walter Major dostał wreszcie chwyt powietrza oraz wydechy. A młody, zdolny pilot zasiadł za sterami :)

Co ciekawe model prawie że wyważa się bez pakietu... Tak jeszcze nie miałem :)

IMG_20210930_220704.jpg

IMG_20210930_220659.jpg

IMG_20210930_220719.jpg

• Upvote 2

Model otrzymał komorę pakietu i właściwie finito :)

Czas na oblot. 

IMG_20211004_172402.jpg

• Upvote 1

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• By PK999
      Helo, wiecie gdzie w kraju można teraz dostać rzutki z epo 100-120cm? Przerobiłem tego kilka sztuk i wyprzedałem.
      Teraz mam potrzebę, bo chcę dziewczynę nauczyć latać.
      Z góry dziękuję za odzew.
    • By marek rokowski
      Przemek pokazał takie cuda na forum, że trudno było mi się dalej opierać chęci zagłębienia się w temat

Na warsztat wrzuciłem Jaka- zachęcony jego spokojną (przy odpowiednich ustawieniach) charakterystyką lotną mojej wersji piankowej.

Ponieważ przyjąłem założenie że nie będzie to model do walki - postanowiłem popełnić "metrówkę".
      Wersja bez podwozia - do testów w locie - a potem... zobaczymy
      Drugim założeniem było wzmocnienie konstrukcji elementami węglowymi: kadłub i skrzydła po 4 pręty fi1,5mm
      a usterzenie: płaskownik 4x1
      Mocowanie skrzydeł do kadłuba:
      rura główna fi 8x1mm,
              pomocnicza: fi3mm

Jako że do tej pory w zasadzie nie maiłem w rękach żadnego drukowanego modelu, wyzwaniem ale i zabawą było kombinowanie jak to wszystko zrobić i JAK pociąć żeby się wydrukowało
      Tutaj nieoceniony okazał się Mariusz - mój  guru od drukarek

Poniżej dwa print screeny z efektami mojego "sudoku"

Teraz pliki systematycznie lądują u Mariusza a  potem w drukarce  
      Pierwsze wydruki całkiem obiecujące

c.d.n.

• By chowane podwozie
      Cześć, szukam planów do zestawu f-my Modela "Akrobat".
      Będę wdzięczny za info  (kupię, zamienię).

Poniżej zamieszczam zdjęcia zestawu "tartak".

Jeżeli jestem w nieodpowiednim dziale Forum, proszę Moderatora o przeniesienie w  odpowiednie miejsce Forum.

• By magilla
      Koledzy będziemy mieć dostępne w Polsce bardzo fajne i zakładam że tanie skrzydełko!

Dziś otrzymałem paczuszkę prototyp od Marka z napolskimniebie - kładniam się nisko @marek rokowski! Na pierwszy rzut oka SUPER. 
      Skrzydełko o rozpiętości 800mm - pewnie będą też dostępne duże wersje lecz mi taka wielkość bardzo podoba się przez mobilność. 

Porobię fotki i jakąś relację chociaż skrzydło wydaje się być bardzo proste w złożeniu

• By Volkodav
      Witam wszystkich bardzo serdecznie.
      Około 2 lata temu postanowiłem zaprojektować i zbudować własny projekt akrobata o rozpiętości w okolicach 1200mm, lecz jakoś zabrakło czasu. Cała ta ostatnia epidemia spowodowała, że postanowiłem jednak dokończyć w połowie prac kreślarskich porzucony projekt. Człowiek niby jakieś doświadczenie w projektowaniu ma (wykonałem kilka projektów modeli na zwody SAE w Naukowym Kole Młodych Konstruktorów w Dęblinie), ale jednak popełnił kilka pomyłek przy przelewaniu myśli na papier (w tym przypadku na komputer ?). Miałem ułatwioną możliwość projektowania posiadając oprogramowanie SolidWorks.

Główne założenia konstrukcyjne:
      - demontowane skrzydła do transportu,
      - rozpiętość około 1200mm,
      - konstrukcja drewniana (nie lubię robić w piance, w laminatach za mało doświadczenia, co później będzie widać )
      - skorzystać z elektroniki, którą posiadam, czyli na warsztat weszły akurat EMAX GT 2820/07, serwa Corona 239mg i Dymond D60

Zapewne po zobaczeniu szkiców koncepcyjnych wprawne oko modelarza wypatrzy znajome rysy i powiem Wam, że macie rację ?.  Wzorowałem się trochę (specjalnie podkreślam) na kilku modelach takich jak MXS czy Extra 300.
      Ktoś inny zaraz stwierdzi: „co on zrobił na końcach skrzydeł?!”. No i tu jedynym wyjaśnieniem jest wizja „artysty”. Po prostu miałem taki kaprys Finalnie jest tam dodane małe zaokrąglenie.

Będę stopniowo uzupełniał opis o zdjęcia i komentarz w miarę czasu do pisania  ?

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.