Jump to content
Market

Widoczność wątków

Recommended Posts

W konfiguracji konta można sobie oznaczyć, żeby posty od określonego użytkownika mi się nie pokazywały. Czy tak samo można zrobić z całym wątkiem, jak np. z debilnym ostatnio i obraźliwym "Komuno wróć"? Takie wątki niestety bywają "żywiołowe" i jednocześnie dla mnie bezwartościowe. Zapychają i zaśmiecają masowo historię ostatnich wpisów i utrudniają wyłowienie ciekawych i wartościowych tematów.

• Upvote 1

jak  nie komentujesz to nie widzisz. Nie dostajesz powiadomienia  A jak juz skomentowałeś to może przestać obserwować wątek

image.png.559d7318e573590a1209963d5afa8f99.png

Nie ma tak.

Jak nie komentujesz to widzisz je na liście nieprzeczytanych, a to co Robert pokazujesz dotyczy się tylko powiadamiania użytkownika na temat nowych komentarzy w wątkach obserwowanych z wyborem częstotliwości.

No watek "Komuno wróć" mocno zboczył z tematu, i mnie też wq.....a ale co poradzić. Niektórzy widocznie muszą się mocno uzewnętrzniać.

To co pojawia się w nieprzeczytanych a nie komentowałeś to wynika z tego że obserwujesz cały dział.

A co was tak wkurza w tym wątku ? To nawet ciekawe ale nie musicie się zgadzać z tezami i niczego nie komentować a zawsze można odznaczyć jako przeczytane 

Wczoraj na przykład było 97 wpisów na różne tematy z czego 40 na temat "Komuno wróć". No ciężko w liście wszystkich wpisów odsiać tę bezwartościową połowę.

Faktem jest, że przeglądam głównie bez logowania i wtedy zmuszony jestem widzieć listę wszystkich wpisów - nawet po kilkadziesiąt wpisów z jednego wątku. Dopiero po zalogowaniu można wejść w listę, która jest skrócona tylko do aktywnych wątków i wtedy wszystkie wpisy danego wątku generują tylko jeden wiersz wątku - czyli oznaczenie, że w tym wątku coś się działo, nieważne ile tam było wpisów. Inne fora umożliwiają taki przegląd wątków bez konieczności logowania - miałem nadzieję, że w tym silniku też jest to możliwe.

21 godzin temu, Marek_Spy napisał:

nie musicie się zgadzać z tezami i niczego nie komentować a zawsze można odznaczyć jako przeczytane

Ale muszę je widzieć na liście wszystkich wpisów (40 sztuk z 97 wszystkich) i wejść w co najmniej jeden wpis aby cały wątek oznaczył mi się jako przeczytany - a niektórych wpisów nie da się odzobaczyć.

Szukałem optymalizacji i ułatwienia obsługi. Pozostaje mi przeglądanie w trybie zalogowania i korzystanie z widoku "Nieprzeczytana zawartość".

czyli tych 40 ma nie pisać bo ty nie chcesz czytać ? osobliwa logika

W dniu 25.09.2021 o 22:42, Market napisał:

debilnym ostatnio i obraźliwym...

dobra Andrzej, odpowiedz mi proszę co takiego  obrazliwego  było w tym wątku ?

Bo po wczorajszym  spięciu na liniach bardzo jestem ciekaw co Cię tak zbulwersowało?

Godzinę temu, Market napisał:

Pozostaje mi przeglądanie w trybie zalogowania

możesz pozostawać w trybie zalogowania stałego...i po problemie

Tu też męczycie Marketa ? 😜

28 minut temu, Shock napisał:

Tu też męczycie Marketa ?

noo -po jego wpisie to trudno nie męczyć...  nie logować się i chcieć mieć treści dedykowane tylko pod siebie... ino pogratulować pomysłowości.

dla wyluzowania -adekwatne do podejścia Kolegi M.

"Halo policja -chciałam zgłosić publiczne sianie zgorszenia" 

-przyjęte jedzie interwencja

-policjant -"o co chodzi ? "

zgłaszająca  -"a tam sąsiadka ta młoda *** chodzi nago po mieszkaniu i my wszystko widzimy i nas to gorszy "

policjant -"ale przecież nic nie widać"

zgłaszająca -"to proszę wejść na szafę i popatrzeć przez lornetkę..."

fakt, że niektóre wątki są "dziwne i wqur*** ące "     ale to nie powód, żeby kilkadziesiąt osób miało nie pisać bo jednej nie chce się wybrać co czyta....  lub bo ktoś nie chce czytać...

• Upvote 1
  • Haha 3

Godzinę temu, Marek_Spy napisał:

czyli tych 40 ma nie pisać bo ty nie chcesz czytać ? osobliwa logika

I to mnie właśnie wkurza. Przekręcanie cudzej wypowiedzi i budowanie na tym przekręceniu swojej "logiki". Czy napisałem gdzieś że mają nie pisać?

Niech sobie piszą ile chcą, ale ja chciałbym mieć możliwość skonfigurowania mojego widoku dla siebie tak, żebym nie musiał widzieć tych 40 i nie musiał włazić na szafę oraz używać lornetki - chcę mieć okno do wyglądania na świat, ale wyglądając przez to okno pewnych rzeczy się nie da odzobaczyć. Po prostu chcę mieć okno na spokojny park, a nie na hałaśliwą ulicę. Więc pytam o możliwość indywidualnego skonfigurowania sobie widoczności, a inni niech sobie piszą i patrzą gdzie tylko chcą.

Przykład z innego forum. Tam bez zakładania konta i bez logowania wątki widać tak:

obraz.thumb.png.6ddb921d25dbf9bb67d894fcd7125e13.png

I po kliknięciu "Aktywne tematy" widać listę wątków, w których ostatnio się coś działo, ile by tam nie było wpisów. I na samej górze jest wątek, w którym padła najnowsza odpowiedź. Proste i bez logowania.

Ale ten silnik forum raczej tego nie umożliwia. Więc pytałem czy można sobie skonfigurować (po zalogowaniu), żeby ignorować pewne wątki. I widać, że w tym silniku forum też się tego nie da zrobić.

PS1

Wątki wielostronicowe nie znikają z listy nieprzeczytanych nawet jak się wejdzie w wątek. Trzeba dopiero ręcznie przejść do ostatniej strony. No chyba, że trzeba jakoś specjalnie zadziałać, żeby oznaczyć wątek jako przeczytany.

PS2

Nawet jak się korzysta z listy nieprzeczytanych, to po kliknięciu w wątek wchodzi się do pierwszego posta. Wolałbym do najnowszego z powodu powyższego i z powodu czytelności. Ale jak się nie da to też się da.

PS3

Mogę mieć sobie pogląd jaki chcę i nikt mnie nie będzie zmuszał, żebym się ze swoich odczuć czy poglądów tłumaczył. Po to chcę mieć możliwość skonfigurowania ignorowania wybranych wątków (tak jak działa ignorowanie użytkowników) i po to nie pisałem w tamtym wątku, tylko w osobnym, żebym nie musiał brać udziału w tamtej wymianie opinii. Jeżeli ktoś chce coś doradzić to chętnie się zapoznam. Ale jeżeli ktoś chce mnie naciągać na jałową wymianę opinii to zapraszam do wątku "Komuno wróć", który sobie będę ignorował :)

Market -chyba musisz zatrudnić sobie sekretarkę która będzie wszystko czytać i wybierać treści odpowiednie  tylko dla Ciebie...   😁

55 minut temu, Market napisał:

Nawet jak się korzysta z listy nieprzeczytanych, to po kliknięciu w wątek wchodzi się do pierwszego posta. Wolałbym do najnowszego z powodu powyższego i z powodu czytelności. Ale jak się nie da to też się da.

Da się. - zamiast w tytuł wątku klikaj w tą mała kropeczkę przed tytułem -wejdziesz w pierwszy nieprzeczytany post. Jeśli kiedyś czytałeś lub otwierałeś którąś z ostatnich stron to wejdziesz w następną.

Warunek -musisz być ZALOGOWANY.    Skąd niby silnik forum  ma wiedzieć kto przegląda forum i co już przejrzał ? musisz być jakoś zidentyfikowany -i temu służy logowanie.

2 godziny temu, latacz napisał:

Warunek -musisz być ZALOGOWANY

Tak tak. Już będę grzeczny ;) Dzięki za wskazówkę z kropką. Działa :)

5 godzin temu, Shock napisał:

Tu też męczycie Marketa ? 😜

Niby jak ? czyżby cie to też męczyło ?

No i po co dalej męczysz bułę jak temat się praktycznie pozytywnie zakończył...

• Upvote 1

Moim zdaniem Andrzej @Market zapytał zupełnie okej (no może niekoniecznie dobrze, że napisał, przez jaki temat wyszła mu taka potrzeba :P), po to jest ten dział, żeby proponować ewentualne poprawki w działaniu forum, z których przecież inni nie musieliby korzystać, a innym umiliło by to przebywanie na forum np. przyśpieszając przeglądanie czy ukrywając niepotrzebne dla niego wątki. Po to mamy wszelkie możliwości, żeby sobie życie ułatwiać i uprzyjemniać :).

I wydaję mi się, że przynajmniej w jakiś częściowy sposób jest możliwe dodanie takich funkcjonalności. To na przykład teoretycznie ten sam silnik (chociaż dla mnie jest tam nieco bałagan, ale chodzi o możliwości) - https://astropolis.pl/

Spróbuj też tego Andrzej, co prawda trzeba się zalogować, ale po części może Ci to pomóc. Nie powtarzają się na przykład wpisy w temacie, a jest tylko najnowsza aktualizacja itp. - to chyba robi opcja "Pokazuj mi -> Tylko zawartość":

image.png.63a49910e947a0e4bf83fb73a1ec624f.png

PS: Tu widać, że dalej są problemy z ciemnym motywem (ten biały prostokąt, w którym nie widać o co chodzi), ale jakoś się przyzwyczaiłem (w tematach też czasem nie widzę tekstu bez jego zaznaczenia :P)

Tu jest ta opcja, o której napisałem wyżej, a także przenoszenie na początek teamatu lub pierwszy nieprzeczytany post i jeszcze dwie opcje, które mogą zainteresować, czyli kompaktowy typ widoku oraz pokazywanie tylko nieprzeczytanej zawartości.

image.thumb.png.8643aa47b2f8ad0a99023dc9f9b636ed.png

image.thumb.png.2a743551d827837e0faedca90b330513.png

PS: Potem ten zapisany domyślny kanał można odpalić z głównej strony tutaj (nazwa będzie taka, jaką ustawiliście dla kanału):image.thumb.png.e7e0821f398869980884d9850555ef10.png:

• Upvote 1
  • Dzięki 1

Dzięki Czarek za wyjaśnienie jak to wszystko działa! :)

Mam pytanie z innej beczki, jesli mozna.

Jeden z kolegow zameldowal sie na forum jakis czas temu, "pobrykal" troche w niektorych watkach i po niezbyt dlugim czasie najwyrazniej sie wymeldowal, bo jego pierwotny nick zniknal. Niedlugo pozniej znow sie pojawil pod innym nickiem, pospamowal w kilku watkach filmikami o czesto bardzo przecietnej zawartosci i wyglada na to, ze znow zrezygnowal, bo obecnie w miejscu jego dotychczasowego nicka pojawia sie jedynie "Gosc", pozostawajac po sobie w niektorych watkach, przepraszam za wyrazenie, bu.del na kolkach. I zeby nie bylo, od razu zaznaczam, ze powyzsze dotyczy naturalnie nie wszystkich watkow i postow, ktore wspomniany kolega po sobie pozostawil. Niemniej jednak w sporej czesci z nich daje sie zauwazyc dosyc jednoznaczny trend, sprowadzajacy to forum do poziomu piaskownicy, a taki stan rzeczy rzutuje takze na wszystkich innych.

Sadzac z drazliwych reakcji niektorych kolegow, jakiekolwiek wzmianki na tematy chocby tylko posrednio zwiazane z polityka zdaja sie nie byc mile widziane, a taki balagan nikomu nie przeszkadza?

Przeszkadza, przeszkadza .

I jeśli myślimy o tym samym koledze to mimo kilku ostrzeżeń czy moderacji postów, obiecania poprawy nadal nie może się powstrzymać od irytującego zachowania.

Obecnie ma bezterminową moderację postów i powinno to wpłynąć na zauważalny spokój 

Rafale, prawdopodobnie myslimy o tym samym koledze, bo domyslec sie nie jest trudno. Jego wypowiedzi nie odebralem az tak, by je okreslac jako irytujace, no, moze poza nielicznymi wyjatkami, ale z tym potrafie sie zaaranzowac, bo przeciez kazdy moze miec lepszy lub gorszy dzien badz humor, czasem w pospiechu napisac cos nieodpowiedniego... Bywa, zdarza sie...

Bardziej dziwnie odbieram rejestrowanie sie na forum tej samej osoby pod roznymi nickami i znikanie na przemian w stosunkowo krotkich odstepach (wiem, wiem, pojecie wzgledne) czasu. Wlasnie to w polaczeniu z wstawieniem wielu filmikow bez jakiegokolwiek komentarza pozostawilo w kilku watkach balagan i to ten balagan troche mnie irytuje. Nie na tyle, zebym owe watki ignorowal, ale pieknie to nie wyglada. Nic poza tym.

A dlaczego wspomnialem o filmikach? Chcac sobie takowe na YT poogladac, chyba kazdy jest w stanie bez problemu wyszukac odpowiednie do swoich zainteresowan - to przeciez nie sztuka. Ale przeciez to forum jest forum dyskusyjnym, a nie forum bezimiennego linkowania filmikow. A wiec jesli juz linkowac takowe na forum, to raczej celem uzupelnienia wypowiedzi, a w takich przypadkach prosi sie o adekwatny komentarz.

Powyzsze tylko gwoli uzupelnienia wzglednie wyjasnienia mojego poprzedniego wpisu i unikniecia awantury, jesli kto nie zrozumie mojej intencji.

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.