Jump to content
latacz

Co się stało z klubem ?

Recommended Posts

Kurczę, chłopaki, sami zauważcie, że przez te tematy część użytkowników się w pewien sposób dzieli (mam tu na myśli nawet być może inne spojrzenie na siebie, udział w tematach itp.), część osób się "obraża" albo wynikają dyskusje jak teraz. Nie jestem za totalną blokadą, być może faktycznie decyzja usunięcia klubu była niefortunna, ale z mojej perspektywy (nawet nie interesowałem się, że taki klub istnieje) to i tak było pójście na rękę. A to dlatego, że forum powinno być raczej wolne od tego typu tematów, i choć jak napisałem, nie jestem za blokowaniem, to jednak nic dziwnego nie byłoby w natychmiastowym usuwaniu takich postów z forum, czy nawet ostrzeżeniach i banach. I tak u nas jest bardzo "luźno". A niestety, kto by klubu nie założył, to zawsze może się okazać, że mu się coś nagle nie spodoba (nie mówię, że tak było obecnie) i usunie. Swoją drogą forum też w każdej chwili może zniknąć wraz z całą wiedzą i naszym "dorobkiem".
A czemu tak uważam? Raz, że dla większości, jak już było napisane, forum/hobby to odskocznia od problemów i nie mają ochoty o tym czytać. Dwa, że potrafi robić się bałagan, nawet w tematach, które tego nie dotyczą. I sami zastanówcie się ile postów macie w tematach czysto modelarskich, a ile w tematach politycznych itp. Mam wrażenie, że jest ich niestety bardzo dużo, o wiele za dużo jak na forum modelarskie.
Jak już również było pisane, wystarczy założyć klub/forum osobiście i wtedy wiemy, że nie zniknie, tylko chyba każdy musiałby zrobić swój, aby mieć 100% pewności :P.

Nie pije do nikogo, lubię Was i bardzo szanuję za wiedzę, a także jestem wdzięczny za wszelką pomoc. Ale jak widzę, że zaczyna się politykowanie, to niezależnie z której strony, omijam temat, być może coś tracąc, ale nie mam ochoty tego po prostu czytać i się męczyć - być może nie jestem sam. Owszem są tematy, które się z tym łączą (choćby przepisy), ale powtarzanie, że to wina czegoś/jakieś strony też jest w końcu nieciekawe i jak dla mnie wręcz nieco irytujące.

Uważam, że można spokojnie wyrażać swoje opinie na wszelkie tematy bez drążenia tematów okołopolitycznych i pisania postów związanych jedynie z tym.

Swoją drogą polecam bardzo fajny "regulamin" z innego forum, może jest to troszkę już poza tematem, ale tak mi się spodobał, że przy okazji podrzucę :) - https://forbot.pl/blog/polityka-przyjaznego-forum-ppf

• Upvote 1

W dniu 13.10.2021 o 16:33, czarobest napisał:

ak już również było pisane, wystarczy założyć klub........... osobiście i wtedy wiemy, że nie zniknie,

Czarku, no własnie nie i o to  jest ten cały dym...oczywiście masz prawo mieć zdanie odrębne ale proponuję abyś przeczytał wszytkie te  wątki  od początku do końca

a poniżej ilustracja  problemu

Home

Napiszę ostatni post bo ciągle mielą się te same wypowiedzi. Jaką mam obserwację i piszę nie jako adwokat kogokolwiek.

Ciągle wydaje się, że nie zauważacie, że forum jest organizmem prywatnym, ma właściciela i regulamin. Możemy cieszyć się wolnością słowa w ramach regulaminu. Jesteśmy zależni od właściciela, jeśli pewnego dnia wstanie lewą nogę i zapragnie pojechać w Bieszczady to forum zniknie w 5 minut. Skoro jest tworem prywatnym to właściciel ustala reguły gry. Ja nie wiem czemu Wam to trzeba tłumaczyć. Widocznie przypowieść o ogrodzie nie dotarła. Jak właściciel powie, że nie życzy sobie polityki na forum to tak będzie. Są dwa wyjścia, albo będziemy z tym żyć albo opuścimy forum. Nie ma trzeciej opcji, no w sumie jest ale o tym potem. Ja przypomnę jeszcze, że to jest forum modelarskie, nie polityczne. Czy ktoś dostał bana za napisanie że balsa jest lepsza niż depron? Albo, że ten kto lata na żyroskopie to jest gorszy niż ten co lata bez? No raczej nie. Bo to temat forumowy.

Piszecie, że "kiedyś to było" macie rację, kiedyś to było lepiej. Forum żyło modelarstwem, ludzie opisywali budowy modeli, dzielili się wiedzą i pomagali sobie. Od czasu jak w HP pojawiły się wątki z pogranicza polityki mamy bagno. Wcześniej nie było w regulaminie zakazu politykowania, bo nikomu nie przychodziło pisać o tym. Teraz najwidoczniej potrzeba poruszania tematów o polityce jest o wiele ważniejsze dla  niektórych niż samo uczestniczenie w życiu modelarskim forum.

Teraz jest w regulaminie zakaz polityki więc chyba jasne, że nie może jej być. Można krzyczeć, że to zamach na wolność słowa w wymiarze globalnym, ale powtórzę to jest forum prywatne. Jeśli regulamin jest dla kogoś przeszkodą nie do zaakceptowania to można się wypisać i poszukać innego prywatnego forum modelarskiego gdzie będzie więcej swobody w wypowiedziach na tematy nie modelarskie.

A propo swobody, jesteśmy na tym forum jak pączki w maśle, za takie posty na elektrodzie albo lotnictwo dostalibyśmy wszyscy bana już ze dwa tygodnie temu. Dlatego uważam że jesteście marudni i wasze roszczenia są rozpasane do granic możliwości w stosunku  do tego na co nam pozwala moderator czy administrator.

Dobrze że stary klub zniknął. Zadajcie sobie pytanie dlaczego w ogóle powstał? To była dobra wola administratora, żeby utworzyć miejsce dla tych co chcą kontynuować dyskusję z HP na zapleczu. Nie będę żałował tych śmieciowych postów, które wpadły tam z zewnątrz. Szkoda mi za to wątków które tam oryginalnie powstawały, np Jacka. Wiecie dlaczego się nie udało i dlaczego zniknął? To ja Wam powiem. "To co dzieje się w Vegas zostaje w Vegas" znacie? Wszystko było dobrze do czasu aż dyskusje stamtąd nie zaczęły wychodzić na zewnątrz. Adminowi puściły nerwy i wyciął wszystko w pień. Dlaczego? Bo może, więc zamiast mieć z nim kosę to może lepiej się dogadywać. To jest jego prywatne forum dla przypomnienia. Odrobina dyplomacji w kontaktach między ludźmi nie zaszkodzi.

Tego typu dyskusje były w tamtym klubie, osób, które miały różne poglądy. Ja nie do końca się zgadzam z Jackiem w wielu kwestiach nie modelarskich, ale to, co chyba nas łączy, to obserwacja, że dzisiaj ludzie nie potrafią dyskutować ze sobą bez wyciągania noża z kieszeni i stawiania każdej dysputy na być albo nie być. Dobrze że na scenie forum modelarskim zabroniono rozmawiania o polityce. Z polityki nic dobrego nie wychodzi.

@lataczTwoje porównania są w ogóle nie trafione, wchodzisz komuś do domu z butami i próbujesz wprowadzić porządek rzeczy wg swojego widzi mi się. Jesteś u kogoś w gościach i respektujesz reguły gospodarza albo wypad, oględnie mówiąc. Za drzwiami możesz krzyczeć o gwałceniu Twojej wolności, że gospodarz nie pozwolił Ci wprowadzić psa do salonu. Fałszywie pojętej, bo wolność to nie samowolka. Wolność się ma w ramach, którą w domu wyznacza gospodarz przyjęcia a na forum admin i jego regulamin.

Co do mojego klubu i w ogóle klubów. Tak każdy może założyć, klub może być jawny albo ukryty. Może to być klub kolegów z okolicy aby się umawiać na wspólne latanie, nie musi być jakiś top secret do rozmawiania o sprawach budzących emocje. Klub to jest w pewnym sensie grupowy PW. Jakoś nie widzę, aby kluby powstawały jak grzyby po deszczu, typu " okolica Warszawy - latamy". Widocznie nie ma potrzeby na tą funkcjonalność w silniku forum. I wrócę tu do poprzedniego pytania, dlaczego w ogóle powstał tamten klub? Założyłem klub z Jackiem, idę po szachy. To nie jest żaden substytut czy zamiennik tamtego. Nie będzie w nim, żadnych odpadów z forum głównego. Mam nadzieję że się rozwinie i będzie miejscem gdzie będzie można faktycznie porozmawiać na trudne tematy i poznać poglądy różnych ludzi, bo jak powiedziałem przyklaskiwanie sobie nawzajem bo wszyscy mają ten sam pogląd jest słabe i uwsteczniające. Przez takie jednorodne dyskusje tylko powiększają się podziały między ludźmi, bo zamiast dążyć do porozumienia to strony dyskusji tylko utwierdzają się w wierze, że ich racja jest ta jedyna właściwa.

Nie odniosę się do tego jak zostaliście potraktowani i przez kogo bo nie wiem. Przykro mi że takie sytuacje mają miejsce. Przykre, że forum modelarskie, miejsce które powinno łączyć ludzi mającą tę sama pasję do modelarstwa, bez względu na wiek, płeć czy preferencje wyborcze jest kolejnym miejscem gdzie podpala się relacje międzyludzkie.

Koniec, kto przeczytał całe to szanuję. Chcecie dalej dyskutować to chodźcie za kurtynę.

24 minuty temu, czarobest napisał:

wystarczy założyć klub/forum osobiście i wtedy wiemy, że nie zniknie, tylko chyba każdy musiałby zrobić swój, aby mieć 100% pewności :P.

Jako osoba która założyła klub to napiszę parę technicznych informacji, żeby nie było rozczarowań.

1. Osoba zakładająca klub ma uprawnienia moderatora klubu, więc istniej ryzyko jeżeli lider klubu, bo tak to się nazywa, nie potrafi stawić czoła odmiennej, ale kulturalnej opinii to może moderować taki klub pod siebie. Choć z drugiej strony jak ktoś poszukuje klubu gdzie wszyscy jednakowo myślą to jest to dobra opcja, ale czy homogeniczne środowisko jest zdrowe, podobno nie.

2. Klub jest w silniku forum, więc moderatorzy i admini widzą dyskusje mimo że nie są zaproszeni i mimo że sami chcieliby olać klub. Więc jak ktoś myśli, że w klubie można komuś za plecami d..pę obrobić to może się nie udać. 😉

• Upvote 2

2 godziny temu, robertus napisał:

Jesteś u kogoś w gościach i respektujesz reguły gospodarza albo wypad, oględnie mówiąc.

to oczywiste.

Tylko, że nie łamałem żadnego regulaminu, w żaden sposób nie prowokowałem.

A jeśli idę do kogoś w gości -to oczekuję, że w połowie imprezy nie wejdzie gospodarz  nie napluje mi w twarz i bez słowa nie wywali za drzwi za sam fakt istnienia... i nie zlikwiduje całego lokalu oraz dekoracji wniesionych przez wszystkich gości.

Po prostu oczekuję zasad kulturalnego koleżeńskiego współistnienia i grzeczności. Także od władz forum. i poczułem się mocno zawiedziony. Jeśli ktokolwiek wskaże mi coś co napisałem w klubie co mogło kogokolwiek obrazić czy  urazić, lub co było niezgodne z zasadami dopuszczonymi dla klubu --to odszczekam co tu piszę.

• Upvote 1

W dniu 11.10.2021 o 17:10, Marek_Spy napisał:

nie lubię poprawności politycznej bo to totalny fałsz i ograniczeń w postaci działań modow

Ja chciałbym Ci Marku dobitnie napisać że moderatorzy/Admin swoich działań na forum nie opierają absolutnie na fakcie faworyzowania osób, tematów, postów zależnie od opcji/poglądów/przynależności politycznych !!

Sami (na moderatornii) nie dyskutujemy o swoich poglądach politycznych, nie informujemy się o swoich przychylnościach dla konkretnych polityków, partii itp . Nie interesuje Nas to, kto identyfikuje się z którąś stroną barykady.

Całokształt działań modów i wynikających z tego kontrowersji min. ten temat, ma na celu dobro forum, gaszenie w zarodku wszelakich dyskusji które mogą być punktami zapalnymi, dzielącymi czy eliminowanie osób "jątrzących" politycznie ... Ot, zwykła praca moderatora -dla Ciebie ograniczenia i inne zło...

Cóż, takowe osoby były/są i nie trzeba ich wskazywać palcami choć można - na daną chwilę Ty, Jacek, były Erwin które ewidentnie i uparcie rozwalają forum w tematach poza modelarskich czy w bardzo cwany sposób lekko dolewają oliwy do ognia w przypadku tematów z gatunku "poprawności politycznej" ... . 

Admin wytłumaczył dlaczego zlikwidował kluby- czy chcecie czy nie musicie to uszanować, Robert też przedstawił to w jasny i czytelny sposób.

Rozumiem uniesienie Witka i może tak nagła decyzja o zamknięciu klubów może zdziwić, jednak powoli porównywanie tego do różnych życiowych sytuacji jakie to straszne robi się wręcz tragikomiczne..

Sugeruję Witek byś swoją dość sowitą wiedzę ogólno -modelarską przenosił na  karty/tematy forum co przynosi wymierne korzyści a nie walczył o coś co nie wróci a obejmowało wąską grupę odbiorców i nie  było w tematyce forum.

• Upvote 3

51 minut temu, Shock napisał:

-modelarską przenosił na  karty/tematy forum co przynosi wymierne korzyści a nie walczył o coś co nie wróci a obejmowało wąską grupę odbiorców i nie  było w tematyce forum.

Absolutnie nie walczę o powrót klubu -jak pisałem dla mnie najmniej ważny jest klub dużo ważniejszy nieelegancjki  sposób "załatwienia sytuacji" . Nie lubię polityki i politykowania (i najzwyczajniej nie czytam jeśli coś mi się nie podoba)  -ale najbardziej nie znoszę gdy decyzje w rodzaju  typowo politycznych podejmowane są w koleżeńskich grupach -np decyzje co do odpowiedzialności zbiorowej i wykasowaniu kilkuset wypowiedzi hurtem.. Nie toleruję gdy bez słowa racji ktoś podejmuje decyzję tylko dlatego, że może. Więc mocno mnie razi to co się stało a zwłaszcza sposób w jaki to zrobiono. Jest polityka ta duża o miliardy na górze i ta mała która np. rządzi forum. I ta mała wcale nie lepsza od wielkiej -przykre, że ze strony osób które miało się za Kolegów po hobby.  I tyle w temacie.

A co do pisania na forum -co podobno przynosi wymierne korzyści -w zaistniałej sytuacji na usta ciśnie się pytanie... KOMU ?

Pisałem sporo  w wątkach merytorycznych -głównie "twarda" wiedza i często pracochłonne obliczenia co do napędów elektrycznych  -w obecnej sytuacji już po prostu mi się nie chce... może kiedyś mi przejdzie...  chwilowo jestem wqur****ony  i poza tym wątkiem tylko obserwuję co się ulęgnie -i czy cokolwiek zachęcającego...  W sumie -to wypadałoby podziękować za otworzenie oczu.

• Dzięki 1

W dniu 13.10.2021 o 16:33, czarobest napisał:

część osób się "obraża"

Ja np. sie obrazilem , ze mnie nikt nie chce ( tutaj ) w zadnym klubie i dlatego jezdze rowerem, zeby o tym ciagle nie rozmyslac i nie "dolowac"  😉

W dniu 13.10.2021 o 16:57, robertus napisał:

Są dwa wyjścia, albo będziemy z tym żyć albo opuścimy forum.

Jest tez trzecie ! Mozna pisac "szyfrem" , np. ;

Puscilem model na prawo , ale zaczal sie niebezpiecznie zblizac do lewej strony pasa , a tam akurat "wzeszla" tecza po deszczu i nawet walily czarne blyskawice. Kolega Pszczolkiewicz ze swoimi silnymi przyjaciolmi pomogl nam rozpedzic tecze i czarne blyskawice , zeby mozna bylo dalej latac po prawej . No i to nie byla wina pogody  , tylko  Tu skacza spadochroniarze i nie mozna latac po prawej .

Najlepiej to latac KOlorowym modelem , bo sie zlewa z tecza i Pszczolkiewicz wtedy go nie widzi i nie zniszczy , a w sumie to ..... ...anie , lepiej pojsc polatac 😉

• Upvote 1
  • Haha 3
  • Dzięki 1

19 minut temu, jarek996 napisał:

dlatego jezdze rowerem, zeby o tym ciagle nie rozmyslac i nie "dolowac

a  nie jest odwrotnie , ???

W dniu 13.10.2021 o 20:05, Shock napisał:

na daną chwilę Ty, Jacek, były Erwin 

Erwin zmienil plec ? 

23 godziny temu, latacz napisał:

tylko dlatego, że może

Witek , a wiesz dlaczego pies sie lize po jajach ?   BO MOZE !!! 😉

aaa -i każdy się rajcuje tym co może...  

to ja mogę polatać -albo pójść do parku karmić wiewiórki -a teraz to tylko  mogę pracować do 7ej rano...

Erwin sam się ukarał i poprosił o banicję ;) 

A czy to był on czy ona to do końca nie wiem...:)

• Haha 1

3 minuty temu, Shock napisał:

on czy ona

ono ma to peja:)

W dniu 13.10.2021 o 20:05, Shock napisał:

w bardzo cwany sposób lekko dolewają oliwy do ognia

a ja dowiedziałem sie od Rafała, że dolewam oliwy i to w dodatku w cwany sposób....ciekawe:)

nie napisał tylko  jakiego pochodzenia jest  ta oliwa  no i czy jest to EXtra Virgin;)

Jacek, nie bądź taki skromny... Ja wiem że to mocno bezpośrednio ale wiesz że to prawda .

To widać i czuć od bardzo dawna ( w oczach wielu użytkowników)  ale załóżmy że to już nie ma znaczenia.

I to nie złośliwość tylko tak dla opamiętania, dobra forum...

8 minut temu, Shock napisał:

I to nie złośliwość,,,,,

Rafał, ależ nie posądzam Cie o złosliwości   bo dokładnie wiesz , że nie tędy droga 👍

• Upvote 1

Godzinę temu, d9Jacek napisał:

ono ma to peja :)

Mnie to wszystko kojarzy sie jednym

IMG_7195.JPG

• Haha 1

Tja, tylko czekac, kiedy pojawia sie zyczenia stworzenia klubow dla uprawnionych do tworzenia klubow. :)

6 minut temu, mr.jaro napisał:

tylko czekac,

Orvell się kłania....zakazuje się zakazywać...ale, ale..  delikatnie  mi  uświadomiono ( w korespondencji z  obywatelami Niemiec ), że  dużej części społeczeństwa tegoz kraju nie bardzo to wszystko odpowiada...no ale cicho i sza....bo Dornier może nadlecieć😜

• Upvote 1
  • Dzięki 1

A co według ciebie trzeba ? Najfajniejsze jest wyciąganie wniosków z niezaistałych faktów jak to już wyżej napisałeś

Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.