Skocz do zawartości

Dobór wyposażenia RC


śledzik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Panowie, możecie mi wytłumaczyć na co zwrócić uwagę przy doborze podzespołów?

Dawno nie miałem styczności z RC i zapomniałem mnóstwo spraw. W domu mam 3 aparatury, 2, 4 i 6 kanałową.

Do modelu który próbuję zbudować od kilku tygodni, chcę dobrać sobie wyposażenie, tj:

- silnik

- regulator

- serwo, około 9g

- pakiet akumulatorów.

Oczywiście pozostaje jeszcze kwestia śruby i wału, ale to już czysta mechanika, nie ma tu prądów i wtyczek :)

Ładowarkę mam, jest to iMax B6.

Ponieważ statek który buduję jest bardziej sprawdzeniem swoich sił i możliwości, nie chce też wkładać w niego nic drogiego.

Możecie doradzić na co zwrócić uwagę? Jak dobrać poszczególne elementy do siebie? Może macie jakiś zestaw na sprzedaż?

Pozdrawiam,

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że jest to pierwszy od X czasu i mały model, nie chcę wchodzić w koszty.

Silnik chcę dać szczotkowy, wiem że muszę kupić też regulator dedykowany do takiego silnika.

Co do napięcia, mocy silnika, pakietów i serw, to jestem zupełnie zielony.

Czy ma znaczenie na jakie napięcie jest odbiornik w modelu? Czy ma znaczenie na jakie napięcie są serwa?

Gdzieś po szufladach mam jeszcze stare serwa, sprzed 11 lat. Mam też stary, mechaniczny regulator, ale podejrzewam, że on się mi nie przyda.

Model to statek, 60cm długości, jednak nie musi pływać szybko. Śruba - mam miejsce na 20-25mm średnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie zakładając nowego wątku - temat mi bardzo bliski bo również postanowiłem powrocić do RC po dluzszej przerwie i mam w budowie obecnie Guppy 1 bez lotek, ale powiekszylem go o 20% wiec rozpiętość 180cm i waga wyjdzie około 550-600gr ale tu duzo zalezy od wyposażenia które mu zapakuje i tu zaczynają sie schody bo jestem rownież zielony w temacie jak autor wątku - i chcciałbym uzyskać waszej pomocy przy doborze RC. 
Posiadam aparature i odbiornik - muszę zakupić do guppego silnik bezszczotkowy, składane śmigło , regulator, pakiet i dwa serwa 9g. Czy moglby mi ktoś pomoć w doborze silnika/regulatora i smigła bo pakiet chciałbym jak najlzejszy aby wiecej szybować niz na silniku krecic. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.