Skocz do zawartości

ASW 28 2.6m VS FOX 2.3m VS Phoenix 2400. Co wybrać do szybowania?


Jarek1925
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zwrócono mi uwagę że wrzuciłem wątek nie w tym dziale a powinienem w piankowych więc dodaję tutaj. 

Mam od paru dni pewien dylemat. Planuję zakupić motoszybowiec. Biorę pod uwagę ASW 28 firmy Volantex oraz FOX 2.3m firmy FMS oraz Phoenix 2400. Cena trzech jest porównywalna (okolice 100zł różnicy). 
I teraz największy problem.  ASW 28 już latałem ale kiedyś go sprzedałem. FOX za to to coś dla mnie nowego i podoba mi się w nim linia kadłuba. Dochodzi jeszcze do tego Phoenix 2400mm. Tak czy siak model musi mieć powyżej 2m. A głównym atutem ma być możliwość jak najlepszego szybowania i utrzymywania się w powietrzu. To jest warunek konieczny. Który z tych modeli lepiej się do tego nada? Wrzucam linki poglądowe do jednego modelu jak i drugiego oraz trzeciego. Intuicja podpowiada mi że ASW 28. Jak wy sądzicie?
https://www.rchubiq.eu/volantex-rc-asw28-v2-26m-motoszybowiec-wytrzymaly-759-1-kit-p-319.html

https://www.rchubiq.eu/fms-motoszybowiec-fox-2300mm-v2-pnp-p-828.html

https://www.rchubiq.eu/volantex-rc-phoenix-2400-24m-szybowiec-759-3-pnp-p-754.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
1 godzinę temu, Jarek1925 napisał:

Witam

Zwrócono mi uwagę że wrzuciłem wątek nie w tym dziale a powinienem w piankowych więc dodaję tutaj. 

Mam od paru dni pewien dylemat. Planuję zakupić motoszybowiec. Biorę pod uwagę ASW 28 firmy Volantex oraz FOX 2.3m firmy FMS oraz Phoenix 2400. Cena trzech jest porównywalna (okolice 100zł różnicy). 
I teraz największy problem.  ASW 28 już latałem ale kiedyś go sprzedałem. FOX za to to coś dla mnie nowego i podoba mi się w nim linia kadłuba. Dochodzi jeszcze do tego Phoenix 2400mm. Tak czy siak model musi mieć powyżej 2m. A głównym atutem ma być możliwość jak najlepszego szybowania i utrzymywania się w powietrzu. To jest warunek konieczny. Który z tych modeli lepiej się do tego nada? Wrzucam linki poglądowe do jednego modelu jak i drugiego oraz trzeciego. Intuicja podpowiada mi że ASW 28. Jak wy sądzicie?
https://www.rchubiq.eu/volantex-rc-asw28-v2-26m-motoszybowiec-wytrzymaly-759-1-kit-p-319.html

https://www.rchubiq.eu/fms-motoszybowiec-fox-2300mm-v2-pnp-p-828.html

https://www.rchubiq.eu/volantex-rc-phoenix-2400-24m-szybowiec-759-3-pnp-p-754.html

 

Do latania termicznego Fox się nie będzie nadawać. 

Kupiłem go kiedyś ale zwróciłem z powrotem ponieważ wg. mnie jakość wykonania jest marna. Oryginał był/jest szybowcem akrobacyjnym więc do latania typowo w termice nie polecam.

Ogólnie jestem fanem modeli multiplexa. Jeśli już umiesz latać polecam Herona lub Cularisa: jakość wykonania bardzo dobra a i własności lotne również wspaniałe. 

Modeli z linków nie znam to się nie będę wymądrzać. Tyle ode mnie. Pozdrawiam 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy co kto lubi. Miałem wszystkie te modele, a jeden do dnia dzisiejszego używam. Każdy był ciekawy na swój sposób i każdy latał inaczej. Fox wymagał dużej uwagi podczas lotu, lubił duże szybkości, nie bal się wiatru i można było kręcić akrobacje, ale z termiką nie koniecznie sobie radził. No i miał piękną sylwetkę wszak to FOX.  ASW , nie przypadł mi do gustu. Niby ładny szybowiec, ale ani to akrobata, ani termik / subiektywne /, chociaż ładnie latał na plecach. Pomimo wzmocnień skrzydeł, zdarzało mu się nimi machać. No i te zatrzaski/ może mój model był wadliwy/ które miały stanowić zabezpieczenie skrzydeł, pękły podczas kolejnych składań. Może gdyby ktoś wstawił w kokpit system FPV byłoby to fajne rozwiązanie.

Natomiast szczerze zachęcam do kupienie Phoenixa. Jest to niezniszczalny model poprzez niesamowicie wytrzymały kadłub i skrzydła. Wybacza wszystko i daje czas na reakcje, wykorzystując klapy spokojnie lata w termice, a i akrobacje podstawowe  również robi. O jego doskonałości świadczy fakt, że gdy jest dobrze wyważony wprowadzając go na określony poziom, spokojnie możesz zdjąć ręce z nadajnika i patrzeć jak spokojnie lata. Mam go do dziś i używamy go z kolegami do mini zawodów  F5J , po dociążeniu można latać również na zboczu. Mogę śmiało powtórzyć za Franciszkiem

Godzinę temu, Francka napisał:

Polecam Phoenixa , lata lepiej niż reszta propozycji.

 

 Zgadzam się całkowicie.

M

 

 

 

 

 

 

  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, RyżyKoń napisał:

Zależy co kto lubi. Miałem wszystkie te modele, a jeden do dnia dzisiejszego używam. Każdy był ciekawy na swój sposób i każdy latał inaczej. Fox wymagał dużej uwagi podczas lotu, lubił duże szybkości, nie bal się wiatru i można było kręcić akrobacje, ale z termiką nie koniecznie sobie radził. No i miał piękną sylwetkę wszak to FOX.  ASW , nie przypadł mi do gustu. Niby ładny szybowiec, ale ani to akrobata, ani termik / subiektywne /, chociaż ładnie latał na plecach. Pomimo wzmocnień skrzydeł, zdarzało mu się nimi machać. No i te zatrzaski/ może mój model był wadliwy/ które miały stanowić zabezpieczenie skrzydeł, pękły podczas kolejnych składań. Może gdyby ktoś wstawił w kokpit system FPV byłoby to fajne rozwiązanie.

Natomiast szczerze zachęcam do kupienie Phoenixa. Jest to niezniszczalny model poprzez niesamowicie wytrzymały kadłub i skrzydła. Wybacza wszystko i daje czas na reakcje, wykorzystując klapy spokojnie lata w termice, a i akrobacje podstawowe  również robi. O jego doskonałości świadczy fakt, że gdy jest dobrze wyważony wprowadzając go na określony poziom, spokojnie możesz zdjąć ręce z nadajnika i patrzeć jak spokojnie lata. Mam go do dziś i używamy go z kolegami do mini zawodów  F5J , po dociążeniu można latać również na zboczu. Mogę śmiało powtórzyć za Franciszkiem

 Zgadzam się całkowicie.

M

 

 

 

 

 

 

Bardzo dziękuję za recenzję wszystkich 3 modeli. Decyzja podjęta. Biorę Phoenixa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Miałem Foxa i dwie szt. ASW 1 i 2 generacji. Fox jak wspomnieli koledzy lata szybciej i jest zwinny jak na swoją rozpiętość. ASW 1 ma gorsze mocowanie skrzydeł i brak kółka do ładowania. Za to pakiet można przesunąć dalej do tyłu bo nie ogranicza miejsca kółko. Starszy był też lżejszy i latał lepiej. Na 2 gen. Trochę się zawiodłem. Ciężki dziób nie pozwalał długo szybować. Ładny w powietrzu ale lata średnio. Zamieniłem na Funray i Lightning 2100 ale to już inna klasa. Do spokojnego szybowania poszukałbym Phoenixa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 11 miesięcy temu...
W dniu 24.11.2021 o 13:22, Francka napisał:

Polecam Phoenixa , lata lepiej niż reszta propozycji.

 

 

 

W dniu 24.11.2021 o 14:33, RyżyKoń napisał:

Zależy co kto lubi. Miałem wszystkie te modele, a jeden do dnia dzisiejszego używam. Każdy był ciekawy na swój sposób i każdy latał inaczej. Fox wymagał dużej uwagi podczas lotu, lubił duże szybkości, nie bal się wiatru i można było kręcić akrobacje, ale z termiką nie koniecznie sobie radził. No i miał piękną sylwetkę wszak to FOX.  ASW , nie przypadł mi do gustu. Niby ładny szybowiec, ale ani to akrobata, ani termik / subiektywne /, chociaż ładnie latał na plecach. Pomimo wzmocnień skrzydeł, zdarzało mu się nimi machać. No i te zatrzaski/ może mój model był wadliwy/ które miały stanowić zabezpieczenie skrzydeł, pękły podczas kolejnych składań. Może gdyby ktoś wstawił w kokpit system FPV byłoby to fajne rozwiązanie.

Natomiast szczerze zachęcam do kupienie Phoenixa. Jest to niezniszczalny model poprzez niesamowicie wytrzymały kadłub i skrzydła. Wybacza wszystko i daje czas na reakcje, wykorzystując klapy spokojnie lata w termice, a i akrobacje podstawowe  również robi. O jego doskonałości świadczy fakt, że gdy jest dobrze wyważony wprowadzając go na określony poziom, spokojnie możesz zdjąć ręce z nadajnika i patrzeć jak spokojnie lata. Mam go do dziś i używamy go z kolegami do mini zawodów  F5J , po dociążeniu można latać również na zboczu. Mogę śmiało powtórzyć za Franciszkiem

 Zgadzam się całkowicie.

M

 

 

 

 

 

 

Mam równiez Phoenxsa 2400 i wywazenie musiałem przesunąc do tyłu na 83 mm a w instrukcji jest 75 mm ..Interesuje mnie jak koledzy mają  wywazony ten model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Latam ASW, tak jak zauważył już ktoś wcześniej lubi machać skrzydłami, jest nieco dopakowany bo doposażony w graty FPV i pakiet lion 4s 6000mAh

Przy tej wadze żaden z niego szybowiec, oryginalne dźwigary wymieniłem na rurki węglowe a i tak skrzydła dalej są gumowate, tylne usterzenie też sztywnością nie powala. Gdybym miał teraz wybierać to z pewnością PHOENIX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.