Jump to content

Sprzedam modele: LX Wildcat, FMS Mustang, MPX Tucano i Maxford Nieuport

Emhyrion
 Share

Recommended Posts

Wyprzedaż jest wynikiem przemyśleń na temat odejścia od hobby. Wystawiam 4 modele samolotów, każdy jest super, każdy bardzo lubię, nie potrafię się zdecydować, który sobie zostawię, więc niech los zdecyduje: co się sprzeda, to się sprzeda, trzy samoloty niech zmienią właściciela, ostatni zostanie ze mną. Przynajmniej na jakiś czas...

Wildcat firmy Lanxiang

https://www.youtube.com/watch?v=ekE8kuh8GqU

Edit:

Model sprzedany 

Rozpiętość 1200mm, oczywiście po rozłożeniu skrzydeł. Genialność tego modelu polega na tym, że skrzydła można składać na czas transportu, dzięki czemu samolot mieści się nawet do bagażnika małego samochodu. Woildcat ma zdecydowanie największy nalot ze wszystkich samolotów które wystawiam, wykonał ponad grubo ponad 100 lotów. Ma jeden feler - podwozie. Nie ma tu klasycznego serwolessa, składanie goleni odbywa się przy pomocy małych silniczków, z których jeden niedomaga. Skutek jest taki, że jedna goleń zawsze się chowa, druga nie zawsze. Na szczęście problem jest z wciąganiem podwozia, natomiast zawsze się rozkłada do lądowania, więc nie ma ryzyka, że trzeba będzie lądować na brzuchu. Żeby to naprawić trzeba rozkleić model - mnie się nie chciało.

Mustang firmy FMS

https://www.youtube.com/watch?v=00Wm3GkBAQg

Edit:

Model sprzedany koledze Wodzu, czeka na odbiór

1440mm rozpiętości. Klasyka gatunku, moim zdaniem najlepszy model tej firmy, najlepiej wykonany, z najlepszym podwoziem które daje sobie radę na trawie, a z FMS miałem swego czasu wszystkie warbirdy. Lata pięknie, jak po sznurku, a szerokie klapy bardzo ułatwiają lądowanie na trzy punkty. Model ma stosunkowo mały nalot. Na filmie jest jego poprzednik, w takim samym malowaniu jak model, który sprzedaję. Poprzednik się rozbił, kupiłem następcę, który wykonał ze 30 lotów. Wolny od uszkodzeń, przykrych zdarzeń i burzliwej historii.

Tucano firmy Multiplex

https://www.youtube.com/watch?v=i4n43y4MVLg&t=66s

1200 mm rozpiętości. Zdecydowanie najbardziej zaawansowany technologicznie. Lampek tyle, że może robić za świąteczną choinkę, włącznie z jakimiś światełkami w kokpicie. Światła do lądowania i nawigacyjne mają też też Wildcat i Mustang, ale tu jest to rozwinięte do poziomu sztuki użytkowej. Model ma 5-łopatowe śmigło co samo z siebie zwraca uwagę. Zapasowe śmigło dołączam do zestawy. Składane podwozie to oryginał z MPX, który kosztował więcej niż sama pianka modelu, ale warto było, bo nie wiem, jak to zrobili, ale jest bardzo trwałe. W ogóle pianka MPX też jest inna niż z Lanxianga czy FMS, jakaś twardsza. Model ma tę ciekawą przypadłość, że komora na pakiety jest w środku ciężkości, więc można latać "lekko" na 4s2450, albo "ciężko" na 4s4000 lub jeszcze większej. Przy czym, czy na lekko, czy na ciężko, Tucano to niezły popierdalacz, lata szybciej niż niejeden EFD

Nieuport 17 firmy Maxford

Edit:

Model sprzedany koledze Kruk, czeka na odbiór

Rozpiętość około 1530. Jedyny konstrukcyjny model w zestawieniu, czyli drewno obciągnięte folią. I najmłodszy w grupie, kupiony jako ostatni, złożony jako ostatni, oblatany jako ostatni, kotów mniej niż 10. Samo fruwanie nim to czysta przyjemność, jest niezwykle łatwy w prowadzeniu i bardzo stabilny w locie. Silnik ma sporą nadwyżkę mocy, więc można latać makietowo, albo sportowo wykręcać różne hołubce w powietrzu, beczki, pętle, immelmany czy nawet lecieć pionowo do góry. Tak, mogłem założyć mniejszy silnik, ale ten go idealnie wyważa. W kokpicie siedzi figurka pilota ściągana i malowana ręcznie z firmy Aces of Iron - jest po prostu jajefajna, o wiele fajniejsze niż gumowe lalki. Sama figurka kosztowała ze 30$ z przesyłką :)

Dobra, na koniec to, co tygrysy lubią najbardziej, czyli ceny. Chcę się tego pozbyć, więc jestem podatny na sugestie i dopuszczam negocjacje, niemniej szanujmy się wzajemnie, więc proszę o odpuszczenie sobie startowania w negocjacjach z połową kwoty, za którą wystawiam. Chcę sprzedać, a nie oddać za darmo, a ceny i tak są sporo poniżej nie tylko ceny zakupu, ale i realnej wartości. Do każdego ze sprzedawanych modeli dorzucę trzy pakiety na jakich latał. Nie są nowe, bynajmniej, widać na nich upływa czasu i zmęczenie, ale jeszcze można na nich polatać. Jako, że idą święta, dopuszczam zakup ratalny 50/50, czyli w dwóch ratach.

Wildcat + 3 pakiety 4s2450 = 500 zł

Mustang + 3 pakiety 4s4000 = 1000 zł

Tukano + 3 pakiety 4s2450 = 800 zł

Nieuport + 3 pakiety 4s2450 = 600 zł.

Mam same samoloty, nie mam do nich pudeł, dlatego preferuję odbiór osobisty. Ewentualnie mogę gdzieś podjechać, ale w granicach rozsądku, benzyna teraz taka droga... 

Share

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.