Skocz do zawartości

Ładowarka do mini drona.


mazur
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zakupiłem mini drona z kablem USB do ładowania 

.https://pl.aliexpress.com/item/32860155195.html?spm=a2g0o.9042311.0.0.65a25c0fY5Hysm   akumulatory 150mAh

Pytanie: Czy do ładowania mogę użyć standardowej ładowarki do telefonu z wejściem USB. Parametry ładowarki: OUTPUT 5V - 1A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym przypadku "ładowarka" do telefonu to właściwie jest zasilacz o napięciu 5V i maksymalnej wydajności 1A. Telefony mają wbudowany układ ładujący w środku i tak samo jest w przypadku tej ładowarki na USB, w środku tego "dyngsa" jest układ odpowiedzialny za ładowanie akumulatora i weźmie on tyle prądu, ile potrzebuje, ważne, żeby zasilacz (w tym przypadku ładowarka do telefonu) miała wystarczającą wydajność, bo inaczej mogłaby się spalić lub siadałoby napięcie, ale 1A będzie wystarczające, ja ładowałem to również z USB 2.0 komputera (czyli jeszcze mniejsza wydajność), a w powerbanku, z którego również ładowałem, maksymalny prąd wynosi 2A.

 

W tym przypadku to tak, jak z normalną modelarską ładowarką i zasilaczem do niej. Możesz podłączyć ją do zasilacza 2000W, a ładowarka może być maksymalnie do 60W i po prostu więcej nie weźmie, ważne, żeby nie było na odwrót i napięcie się zgadzało :).

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam coś podobnego dla dzieci. Też ten sam aku. W kablu od drona (usb z wyjściem mini) jest coś w rodzaju układu ładującego. Kabel świeci na czerwono po podłączeniu do źródła prądu 5V. Nie koniecznie z ładowarki USB. Czyli układ ładujący jest w kablu.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.