Skocz do zawartości

Aparatura TX16s głosy polskie.


Józef 21
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym przedstawić przypisanie głosów informujących i ostrzegających w języku polskim nadajnika Tx16S. Przypuszczam że wielu modelarzy posiada już ten nadajnik.

Jak wiadomo w wersji fabrycznie są podstawowe języki europejskie nawet jest czeski, polskiego jednak brak.

Szperałem po internecie, udało mi się znaleźć pliki głosowe po polsku, jest to wersja 25.10.2018 po załadowaniu na kartę były nagrane bardzo cicho. Dzięki programowi z internetu udało mi się odpowiednio zwiększyć siłę głosu wszystkich. Z resztą można samemu utworzyć takie pliki w formacie wav. Nawet głos owej Pani jest przyjemny.

Po wgraniu na kartę SD i ustawieniu głosu pl wyszło nawet fajnie.

IMG_20220104_180242 (2).jpg

IMG_20220104_180109 (2).jpg

Zapomniałem dodać plików pl

OpenTXspeaker_v.0.01.zip

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Umieszczasz  pliki na karcie SD która jest w nadajniku TX16S w folderze [SOUNDS]  pliki zamieściłem powyżej. Następnie ustawiasz język polski w ustawieniach radia zdjęcie powyżej. Język głosu Polski. To koniec aparatura przy uruchomieniu powinna Cię powitać po polsku.

Ale jeśli chcesz więcej głosów przypisać w nadajniku w ustawieniach Funkcje Specjalne przypisujesz przełącznik dla przykładu pozycja na zdjęciu powyżej FS7 - SF ze strzałką w dół uruchomienie przełącznika SF   pokrętłem prawym wyszukujesz w moim przypadku Graj Ścieżkę mam menu aparatury po polsku. Po angielsku będzie inaczej, przechodzę do przypisania ścieżki głosowej w tym przypadku jest to angielski wyraz  engoff  na samym końcu  ustawiasz 1x. ( tutaj już działasz rolką aparatury)

To wszystko teraz gdy przełącznik SF przesuniesz w pozycję górne usłyszysz głos po polsku silnik wyłączony.

Ale aby to działało to zobacz pozycję FS6 - SF ze strzałką w dół Bezpiecz KN3  to jest kanał przypisany silnikowi ustawienie rolką -100 i oznaczenie krateczki na  końcu. 

Teraz gdy będziesz przełączał przełącznik SF zobaczysz pozycje SF6 i SF7 oznaczają się jako pogrubione.(działa)

Trochę to może jest zagmatwane albo ja nie potrafię jaśniej wytłumaczyć.

Na youtube jest pełno filmików  ale nie po polsku. 

Można ustawić alarm bezczynności jeśli radio jest włączone a nie używane, głos ostrzegający o niskim napięciu baterii. Odliczanie czasu co minutę w Timer 1. Spadek  sygnału RSSI będzie  automatyczny nie trzeba nic ustawiać.

Są to fajne informacje głosowe, które ostrzegają,  nie trzeba odrywać wzroku od latającego modelu i wpatrywać się  w ekran aparatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

kolego tu nie ma fabrycznych miksów tak jak np w futabie

tu mozesz miksowac dowolnie wszystko ze wszystkim

 

wchodzisz w miksery i przyjmijmy kanal 2 elewator

edytujesz zmniejszasz weight na 50%

wychodzisz robisz insert After i tam dajesz jako surce Rud i tez 50%

 

potem robisz to samo z mixem rud, czyli zmniejszasz go do 50%

insert after i tam umieszczasz Ele tez 50%

 

gotowe pozostaje pozmieniac gdzie trzeba 50% na -50% aby serwo chodzilo we własciwym kierunku

 

dalsze strojenie to wysokosc np 40%, kierunek 60% itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Radiomaster Tx16s i Edge Tx 2.7.1 zainstalowałem fajnie to wszystko działa. Ekran dotykowy  działa jest to o wiele lepsze ułatwienie jak kręcenie rolką. Na stronach internetowych można pobrać wersję Edge tx 2.7.1. Proponuję pobierać plik bin ze strony link https://files.portabledev.xyz/d/d87fe9040f844253b2b4/  są tam zipy po rozpakowaniu wybrać wersję pl. Wówczas menu będzie  po polsku.

Lecz nie dokonano pełnego tłumaczenia na polski, pewne nazwy zostały w języku en. Następnie radio sflashować. link do strony

https://edgetx.org/getedgetx

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.