Skocz do zawartości

Dobór sprężyny do goleni podwozia


horeszko14
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nie wiem czy w dobrym dziale umieszczam wątek więc jeśli to nie ten dział to przeniosę, ale przechodząc do tytułu wątku.
Powoli będę zabierał się do rysowania goleni podwozia do modelu ale żeby się za to zabrać potrzebuje najpierw dobrać sprężyny które będą w nich siedziały, i pytanie moje jest takie czy ktoś kiedyś już takie coś robił. Od goleni oczekiwałbym w sumie skoku około 20mm nie wiem czy to mało czy dużo ale taka wartość wydaje mi się logiczna, model to B25 będzie miał 2m rozpiętości i jego wagę zakładam na okolice 3.5kg dotychczas szukając w internecie znalazłem kilka sprężyn tyle że niektóre z nich były dość drogie (około 30zł/szt) więc narazie moim głównym wyborem byłyby te sprężyny: https://webshop.alcomexsprings.com/compression-spring-springsteel-o-1-25x6-30x51-50-mm-d2140 . Skok sprężyny to 24,4mm ale pod ciężarem modelu powinno zostać około 18,4mm skoku sprężyna do pełnej kompresji potrzebuje około 13,6 kg i teraz moje pytanie czy te 13,6kg to nie będzie za dużo?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wiem ze będzie więcej niż 1g dlatego pytam czy ktoś coś takiego już kiedyś robił albo ma chociaż jakieś odniesienie do gotowych goleni podwozia w podobnej klasie wagowej modelu nie chodzi mi o obliczenia a raczej o to czy ktoś z praktyki potrafiłby podzielić się opinią o sprężynie którą znalazłem. Najwyżej jak będę już przy etapie dorabiania tych goleni to kupię te sprężyny i sprawdzę w modelu jak to się będzie zachowywać najwyżej będę musiał popróbować z różnymi sprężynami, ale miałem nadzieję że może ktoś kiedyś samemu robił podwozie i ma jakieś wskazówki czym się kierował dobierając sprężyny do swoich goleni.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.