Skocz do zawartości

Kosiarka automatyczna- prośba o podpowiedź


zbjanik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mamy przy domu trawnik, tak około 600 m2. Mam kilka kosiarek (elektryczne, ręczne) ale chyba nadszedł czas, żeby przejść na automat. Czy ktoś mający takie urządzenie mógłby podpowiedzieć jaką wybrać. Wydatek jest konkretny, nawet na te najtańsze. Może warto wyłożyć nieco więcej?- ale nie chcę robić tego w ciemno. Wpadłem na pomysł, żeby to gdzieś wypożyczyć i wypróbować. Pomysł dobry, ale nie do realizacji, bo nie znalazłem takiej opcji u żadnego sprzedawcy. Jestem skłonny nawet wprosić się do kogoś kto by mi pokazał i opowiedział, jak to u niego się sprawdza- oczywiście jak to nie będzie na drugim końcu Polski )jestem z północno-wschodniej części opolskiego). Trawnik jest płaski, ale mało regularny- rabaty-"wyspy", "półwyspy" itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
1 godzinę temu, zbjanik napisał:

Mamy przy domu trawnik, tak około 600 m2. Mam kilka kosiarek (elektryczne, ręczne) ale chyba nadszedł czas, żeby przejść na automat. Czy ktoś mający takie urządzenie mógłby podpowiedzieć jaką wybrać. Wydatek jest konkretny, nawet na te najtańsze. Może warto wyłożyć nieco więcej?- ale nie chcę robić tego w ciemno. Wpadłem na pomysł, żeby to gdzieś wypożyczyć i wypróbować. Pomysł dobry, ale nie do realizacji, bo nie znalazłem takiej opcji u żadnego sprzedawcy. Jestem skłonny nawet wprosić się do kogoś kto by mi pokazał i opowiedział, jak to u niego się sprawdza- oczywiście jak to nie będzie na drugim końcu Polski )jestem z północno-wschodniej części opolskiego). Trawnik jest płaski, ale mało regularny- rabaty-"wyspy", "półwyspy" itd.

Poczytaj tą instrukcję

Ma mój kolega - mega zadowolony zwłaszcza, że jak ja dużo przebywa poza domem.

Podpytam jakiej firmy.

 

Ale zasada działania jak tej.

instrukcja-obslugi-HYUNDAI-HTDER50PW.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.04.2022 o 19:47, jarek_aviatik napisał:

Kolega poleca hugsvarna 340x

Ma 800 m2 i skomplikowany ogród. Wymieniał 2 razy.

Z tego co twierdzi ta ma najlepszy algorytm - nie jeździ 2 razy po tym samym śladzie i nie "gubi" się.

Właśnie jestem na zakupie tej kosiarki Roboty koszące Honda Miimo - Miimo 520 ,jak już będzie u mnie to coś napiszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, tytan12 napisał:

Właśnie jestem na zakupie tej kosiarki Roboty koszące Honda Miimo - Miimo 520 ,jak już będzie u mnie to coś napiszę.

 

Myślę, że za te pieniądze to jakiś nastolatek od sąsiadów będzie systematycznie co tydzień  kosił przez jakieś 10-15 lat ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, dariuszj napisał:

 

Myślę, że za te pieniądze to jakiś nastolatek od sąsiadów będzie systematycznie co tydzień  kosił przez jakieś 10-15 lat ;)

Hehe,tu byś się pomylił,oni są zajęci smartfonami,a co do kosiarki to sponsoruje zięć+córka+żona i ja emeryt😂.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej przerobić już posiadaną kosiarkę na zdalnie sterowaną? Dodać kamerkę i można sobie siedząc wygodnie w cieniu na tarasie kosić trawkę popijając chłodny chmielowy napój? Nerdowie mogą jeszcze wmontować autonomię na malince. :D

 

Kupno gotowca to takie niemodelarskie. :P

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Granacik napisał:

A nie lepiej przerobić już posiadaną kosiarkę na zdalnie sterowaną? Dodać kamerkę i można sobie siedząc wygodnie w cieniu na tarasie kosić trawkę popijając chłodny chmielowy napój? Nerdowie mogą jeszcze wmontować autonomię na malince. :D

 

Kupno gotowca to takie niemodelarskie. :P

Nooo,niezły pomysł,ale w tym roku to już nie zdążę;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, tytan12 napisał:

A,może masz jakiś projekt,tak z grubsza,nie musiał bym, jak to mówią wyważać otwartych dżwi.

 

Najprostsze rozwiązanie, nawet bez OpenSource'a 

MSPANC

 

https://www.youtube.com/watch?v=jcM8Mwf-0Z0

a tak bardziej serio:   https://www.instructables.com/Arduino-RC-Lawnmower/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, noker napisał:

 

moja koncepcja napędu jest podobna tylko zamiast niepotrzebnie dużych akumulatorów dał bym mały alternator i aku w granicach 12-20Ah. Ot taka hybryda szeregowa. :) I wszystko na 12V (a dokładniej 14,4V). Uprości to znacznie elektronikę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 26.04.2022 o 22:16, dariuszj napisał:

Myślę, że za te pieniądze

To już też niezły traktorek można nabyć... 

Samo koszenie traktorkiem to przyjemność,

image.jpeg.f36a7f02f7a635e29e392a5aac572a76.jpeg

 

zwłaszcza jak się fabrykę nieco poprawi..

P1070775.thumb.JPG.8ec4e88c3fb09c779adf169beca729e0.JPG

czasem ma się towarzystwo jak na prawdziwej łące..

image.thumb.jpeg.844bf723c6bca62f41d716f3c8ad76fb.jpeg

 

a i inne agroprace przyjemniejsze..

D86AE41E-4EBC-490D-9D93-7A19B11D40A7.thumb.JPG.563ca4d13a29f26a70e85aa88781d3cb.JPG

 

Tylko areał 600m2 trochę przymały... :wink:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.