Skocz do zawartości

Brawura i pożegnanie się z modelem


enter1978
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No to i ja się pochwalę , co prawda chciałem sie z tym modelem rozstać ale nie takie rozstanie miałem na myśli;).

Model awaryjny taki na wszelki wypadek, sporadycznie latany , więcej stał niż latał , ale dziś postanowiłem dać mu do pieca.

Błąd banalny , wiał bardzo silny wiatr , warunki niespecjalne , leciałem dośc spokojnie i wolno na plecach pod wiatr i oddałem wysokość aby taką pół pętlą przejść do normalnego lotu, niestety model podczas przejścia z lotu plecowego dostał silny podmuch o tyłu , wysokośc modelu była zbyt mała , model stracił siłę nośną, niby nie przepadł nie został przeciągnięty a mimo to z silnym wiatrem w plecy nie chciał lecieć , podczas tego nawrotu model miał zerową prędkość i był bardzo nisko , silnik nie dał rady go wyciągnąć i było ŁUBUDU;).

Teraz wygląda tak:

spacer.png

 

spacer.png

  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, robert.pilot napisał:

Te model był chyba na sprzedaż???

Tak , ale nikt nie był zainteresowany , nawet jedna osoba sie nie odezwała , więc wywiozłem model na wieś i tam go ujeżdżałem gdy pojechałem kosić trawę.

Będzie odbudowany , oberwał kadłub i śmigło, reszta OK, zimą tydzień czasu wieczorkami i model będzie jak nowy.

Trzeba zwrócić uwagę, nie wiem czy to widać jakie model ma ostre krawędzie natarć , są bardzo ostre a to bardzo źle , przy okazji naprawy zeszlifuję te natarcia aby były tępe.

 

9 godzin temu, nJerzy_R napisał:

Bo trza było od symulatora zacząć 😎

Właśnie jestem w trakcie poszukiwania dobrego symulatora , jak znajdę to dopiero poszaleję :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
W dniu 23.08.2022 o 21:01, EPLL napisał:

i jak? udało sie odbudować?

Zmieniły mi się plany, miałem go naprawić ale pomyślałem że odbudowa kadłuba to żadne wyzwanie , zima długa , wieczory długie , a ja nie za specjalnie mam zajęcie na te wieczory.

Więc postanowiłem oddać koledze ten uszkodzony model , bezpłatnie , a korzyść z tego będzie taka że jak go odbuduje to będę miał z kim polatać, zabrałem z niego tylko silnik i serwa, no a kolega zamówił nowy kadłub i z tego co wiem to już sporą część kadłuba zbudował.

Ja natomiast postanowiłem że dobrym zajęciem na zimę będzie zbudowanie takiego modelu od zera do oblotu , nagrywając film z budowy.

No i jakieś tam pierwsze przymiarki zrobiłem mimo że to jeszcze nie zima i teraz jest pora a latanie , nagrałem 3 odcinki dość szczegółowo pokazując proces budowy, czwarty nagram może w przyszłym tygodniu.

Tak że rozbicie tego modelu zaowocuje tym że ja będę miał nowiutki taki model i przy okazji powstanie wideo relacja.

Przykładowy film z budowy o której mówiłem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.