Skocz do zawartości

kamerka Go pro na głowie- samoróbka


mayster8405
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Skoro jest tutaj wszystko związane z kamerami postanowiłem podzielić się jak prosto można zrobić mocowanie kamerki na głowie. Kamerką jest podarowana mi  Go pro Hero i nie jest to nowość ale akurat dla mnie OK.  Co prawda takie mocowanie kosztuje niecałe 20 zł, ale postanowiłem zrobić sam.Podstawą do mocowania kamerki jest 1.5 m/m płytka ABS-u docięta do wymiarów kamerki  z naddatekiem na wpusty dla gumy.Sama guma,  to  mocna guma szer .35m/m.Do regulacji wokół głowy zastosowałem metalową klamerkę,natomiast taśma górna jest bez regulacji i przyszta jak na zdjęciu.Samo jażmo to dopasowane kawałki także z ABS-u przyklejone na żadki CA- klejenie jest na tyle mocne że bez problemu utrzymuje kamerkę.Mocowanie kamery jest na orgyginalnej śrubie.Dałem dodatkową podkładkę z mikrogumy aby nie porysować kamerki.Mam możliwość regulacji kąta ustawienia kamerki a przede wszystkim wygoda.Koszt żaden bo dysponowałem wszystkim co potrzeba/ guma i klamerka ze skrzyneczki krawieckiej żony.

Być może banalna sprawa, ale wielu kolegów i także ja, nie miało możliwości nagrywania samemu i pilotowanie modeli.

Nie znam innych lepszych kamerek ale chyba można dopracować inne jarzmo.

100_2104.JPG

100_2105.JPG

100_2106.JPG

100_2107.JPG

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnego patentu używam, bo czasami coś trzeba mi nagrać  , w okolicy jest 4 modelarzy , ale latam sam bo zawsze albo zmęczony albo nie ma czasu albo coś jeszcze , i prawie zawsze latam sam.

Kamerkę mam bez fajerwerków , do kamery była obudowa z zapięciem do hm?  paska?  , wziąłem szeroką gumę z latarki czołowej , zapinam na nią kamerkę i nieźle to się sprawdza.

Nie mam gumy nad głową , mam tylko dookoła głowy gumę ale z regulacją naprężenia , ale działa bardzo dobrze i jest bardzo wygodne , i mogę nagrać co chcę i kiedy chcę , i to że latam sam przestało być problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam małą kamerkę SQ 11 / 22x22x22m/m/ którą mocowałem na rzepa do daszku czapki.Niedogodność była taka że musiałem zdjąć czapkę , załączyć ją i z powrotem na głowę.Za każdym razem kamerka patrzyła inaczej.

W tym wypadku taśma górna jest dopasowana i nie regulowana , każdorazowo ustawia się tak samo i podtrzymuje podstawę przy czole.

 Jak się jest samemu- problem znika:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Uchwyt kamerki sprawdzony w praktyce i jestem bardzo zadowolony.:) Pominę jakość filmu lecz wygodę i regulację. Kamerka jest na tyle lekka, że nie czuć jej ciążaru i trzyma sie solidnie czoła.Zakres wychylenia kamerki jest minimalny ale na tyle, że obiekt filmowany znajduje sie w środku kadru.

Wiesiu ta górna guma jednak jest potrzebna, ona mi ustala głębokość naciągnięcia opaski na czoło i przeciwdziała ruchowi podstawy kamerki w pionie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.