Skocz do zawartości

Porównanie aparatów


smootny
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Aparat to aparat. Ma większą matrycę i w związku z tym jakość zdjęć będzie lepsza niż mavica. Ale z drugiej strony obiektyw mavica nie jest zły. Wszystko zależy od tego czego szukasz i na czym najbardziej ci zależy jeśli chodzi o zdjęcia.
Np czy potrzebujesz zdjęć w kiepskom oświetleniu? Wybrałbym wtedy aparat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odpowiem na Twoje pytanie, nie wiem co było by dla Ciebie lepsze. Zajmowałem się fotografią weselną, przez ponad 10lat. Trochę tych zdjęć narobiłem.

 

Z doświadczenia wiem, że najważniejszy jest obiektyw. Jasne, dobre szkło. Duża matryca to dodatek, ale istotny. Lepsza jest oczywiście większa nawet jak ma mniejszą ilość pikseli niż mała gęściej upakowana. Dlaczego? Istotne jest tu szybsze  nagrzewanie się gęściej upakowanych elmentów matrycy, powoduje to powstawanie szumów na zdjęciu.

 

Jak to zawsze powiadałem: Aparat to tak właściwie obiektyw któremu coś się do du..y przykleiło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co pisał Wiesław...
Do tego typu fotografii - ortofotomapa,  niewątpliwe wielkość matrycy będzie miała znaczenie, im większa tym lepsza.
Niestety to jest dopiero czubek góry lodowej, obiektyw również będzie odgrywał kluczową rolę, czyli wielkość ogniskowej,

oraz ostrość obiektywu. To tak w wielkim skrócie. Jeśli to początki nauki, to ja osobiście pozostałbym przy tym co posiadasz

Air 2s. Potestował i określiłbym czy efekt jest zadawalający na początek. Jeśli posiadasz już M3 to nic nie stoi na przeszkodzie

aby zrobić porównanie. Tak jak już wspominałem dobry obiektyw to połowa sukcesu. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.