Skocz do zawartości

Jak rozwiazać sterowanie armatki wodnej


Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

To forum jest skarbnicą wiedzy , jak nie śledziłeś budowy holownika "Atlas" ,to nie będziesz miał żadnej wiedzy na temat budowy modeli pływających .

Można jednoserwo do obracania a drugie do  podnoszenia .

Jak ciężko pojać to dam Ci gotowca 

 

Poczytaj od początku to zbudujesz model pływający bez problemów , masz wszystko krok po kroku aż do gotowego modelu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie o to mi chodziło bo mam gotowa armatkę a trochę drogie to rozwiązanie raptem dwa koła z tworzywa i linka, dysponując drukarką raczej coś takiego wydrukuje. a to armatka

https://www.krickshop.de/Fire-Monitor-1-25th-scale.htm?shop=krick_e&SessionId=&a=article&ProdNr=ro1562

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tą armatkę oglądałem mając w rękach.....

2022-07-03_205617.jpg.34f90bb8df102bd1aa16eb4a78d92df2.jpg

 

Wykonanie jest bardzo dobre. Skala 1:25. Niestety nie ma w niej rozwiązania obrotu zdalnego ani ruchu armatki. Jest jedynie podłączenie do wody. Do tego tej armatki, ze względu na inną konstrukcję, nie da się zaadoptować do Atlasa, stąd zrobiłem całość od nowa. Wykorzystując serwo musisz mieć kanał proporcjonalny. Poza tym ruch będzie szybki i mało naturalny. Ja niestety miałem dwupołożeniowy, stąd wybór padł na silnik. Używając silnik w prawo lub w lewo można precyzyjnie ustawić dowolny kąt unosu i obrotu.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, JADAR62 napisał:

Tą armatkę oglądałem mając w rękach.....

 

Wykonanie jest bardzo dobre. Skala 1:25. Niestety nie ma w niej rozwiązania obrotu zdalnego ani ruchu armatki. Jest jedynie podłączenie do wody. Do tego tej armatki, ze względu na inną konstrukcję, nie da się zaadoptować do Atlasa, stąd zrobiłem całość od nowa. Wykorzystując serwo musisz mieć kanał proporcjonalny. Poza tym ruch będzie szybki i mało naturalny. Ja niestety miałem dwupołożeniowy, stąd wybór padł na silnik. Używając silnik w prawo lub w lewo można precyzyjnie ustawić dowolny kąt unosu i obrotu.

 

 

Owszem dwa kanały ale obrót można rozwiązać przez przekładnie taka jak powyżej, na razie nie wymyśliłem góra dół  choć Twoje rozwiązanie dało mi do myślenia. jednym z pomysłów jesprzeprowadzenie bowdena czy się sprawdzi to jeszcze nie wiem. Moze da się sterować wężem ? Nie mam takich talentów modelarskich jak Ty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
18 minut temu, Marek_Spy napisał:

Jestem w trakcie projektowania takiego sterowania i być może całej armatki, użycie serw zmodyfikowanych poprzez obniżenie napięcia zasilania silniczka da wolniejszy i płynniejszy ruch. Zobaczymy co z tego wyniknie.

Z chęcią kupię od Ciebie 6 armatek jak narysujesz i będziesz drukował to chociaż zarobisz za pracę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, sebka34 napisał:

Z chęcią kupię od Ciebie 6 armatek jak narysujesz i będziesz drukował to chociaż zarobisz za pracę.

Zainspirowałeś mnie do ukończenia projektu 😀 ale masz na myśli komplet czyli armatka ze sterowaniem ? Choć raczej na tym interesu nie zrobię tym bardziej ze armatka będzie drukowana z ABS bo się łatwiej szlifuje i maluje . To jest szkic jakiejś koncepcji bez poprawek i wykończenia. Do dyspozycji mam 16 kanałów wiec może wystarczy.

1485301292_napedarmatki.thumb.jpg.e11e622e8dbe43bdedfd66a19713c00e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Już armatkę narysowałem, jeszcze dopracowanie szczegółów i można drukować części, cześć będzie z metalowych rurek i tego na rysunku nie ma. Przydał by mi się czerwony ABS tak z 1/4 kg bo nie chce kupować całej szpuli  i następny problem ja ten Węgier rozwiązał sterowanie góra/dół ?  Kolory tu są rożne żeby pokazać części składowe.zlozenie1.thumb.jpeg.6622be31ae5272721ecb183976c914c5.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.