Skocz do zawartości

jaki model RTF dla początkującego z /sierpień 2022/ edit: jaki ma radio z normalnym "modelarskim" zasięgiem?


Piotrek_SGM
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Ze mnie raczej doświadczony latacz, ale może mi podpowiecie - co TERAZ kupuje się dla początkującego? Chodzi mi o zestaw RTF.

 

Jestem zwolennikiem modeli typu Pioneer 1400 (nie konkretnie ten model, ale motoszybowiec z napędem pchającym).

Co TERAZ, w Polsce,  jest podobnego i godnego polecenia (dobry stosunek jakość vs cena)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Tytuł został zmieniony na jaki model dla początkującego /sierpień 2022/
Postaw mi kawę na buycoffee.to
14 godzin temu, RobRoy napisał:

Dziwnie tani..

Ja znalazłem za 450zł tylko brak stanu magazynowego, tak jak większość podzespołów modelarskich oczywiście...

Oferty, których nie ma powinny być usuwane z przeglądarek! Traci się tylko czas na szukanie i przeglądanie tego czego nie można już kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako pierwszy, to jak koledzy piszą wcześniej, najlepszy jakiś pochodny kultowego multpilexowego easy star'a. Największą zaleta dla początkującego to to, że puszcza drążki i model leci sam prosto. W tych gotowych zestawach z nadajnikiem może być jednak problem z zasięgiem. Sky Surfer V2 ma zasięg 200 m. Przy takim modelu jest to jednak mało, u nas na lotnisku chłopak ma taki zestaw i trochę się męczy, żeby pilnować tej odległości i nie stracić kontroli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie sklepu pisze że 200m

  • 4-kanałowy nowoczesny nadajnik 2,4 GHz w MODE 2 (gaz z lewej strony) wraz z 6-kanałowym odbiornikiem 2,4 GHz zasięg ok. 200m

Lepszym rozwiązaniem według mnie byłby zestaw bez radia. Radyjko dokupić powiedzmy FS-i6X cena około 320zł. Odbiorniki dostępne i w miarę nie za drogie. Jak ktoś złapie bakcyla to radio będzie mógł wykorzystać do różnych modeli a i zasięg dużo lepszy i komputer  w nadajniku i telemetria.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, niby zadałem mało sensowne pytanie, a jednak było warto. Nie wiedziałem, że te radia mogą mieć tak słaby zasięg.

 

W takim razie lekka zmiana pytania: czy znacie jakiś RTF z normalnym zasięgiem?

 

Ja znalazłem np. to:

https://nastik.pl/produkt/pel-beta-v2-1400-rtf-radiolink-t8fb-2-4ghz-mode2/

 

Bodzioch: Znajomy chce jak najmniejszym kosztem spróbować, bo raz nie ma kasy, dwa raczej na długie hobby to nie rokuje. Dlatego chcemy RTF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Tytuł został zmieniony na jaki model RTF dla początkującego z /sierpień 2022/ edit: jaki ma radio z normalnym "modelarskim" zasięgiem?

Widziałem, tylko ciekawe co to za radyjko. A poza tym jak dla mnie w R/C jedną z fajniejszych rzeczy jest adrenalina i radość z sukcesów/postępów, więc preferuję większy model. Można oczywiście powiedzieć, że przy porażce można się szybciej zniechęcić. Każdy przypadek jest inny. Ten przypadek rokuje, że z jednej strony sobie poradzi, z drugiej - że szybko się znudzi. Dlatego wolę większy model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.