Skocz do zawartości

Napęd strumieniowy, bez wału.


Rekomendowane odpowiedzi

Może to jako ciekawostka. Zacznę od linku żeby wiadomo było o jaki napęd chodzi https://www.youtube.com/watch?v=AZeWPlVoLko . Narysować ten napęd to jeszcze idzie. Gorzej z silnikiem. Mnie interesuje ile powinno być magnesów neodymowych (żeby była moc) na pierścieniu wewnętrznym, ruchomym, tym z łopatkami i ile powinno być uzwojeń na pierścieniu zewnętrznym, stałym. Czy uzwojenia powinny mieć rdzenie. Najprostrzy układ 9N12P. Może moje przypuszczenia są błędne. Czy można wykorzystać uzwojenia z napędu dyskietek? Przypuszczam, że wiele jest spraw do rozwiązania. Średnica wewnętrzna proponowana 50-60 mm. Ciekawa jest cała budowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Problemem może być stojan z uzwojeniami bo nie widziałem takich w małych uradzeniach, magnesy wirnika to już mniejszy problem choć ważna jest szczelina która ma być jak najmniejsza, konstrukcja wzorowana na silnikach typu inrunner tak myślę.A wiele jest na temat silników, uzwojeń na forum Alexa tam wiele się dowiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.