Skocz do zawartości

Na razie żart a w przyszłości może majątek ?😂


pablos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, d9Jacek napisał:

piszemy tu o samochodach i elektromobilności....

 


To samo mógłbym napisać o wspomnieniu o samolotach, które nie mają nic wspólnego z samochodami. A skąd bierze się paliwo na stacjach? Czy te tankowce pływają sobie dla zabawy, czy może jednak coś przewożą?
 

 

15 godzin temu, Kakabe napisał:

Nim Kolego udzielę Ci odpowiedzi bardzo proszę abyś nikogo nie obrażał !!!!!!!!!!!!!!

 

A czy jak kogoś obrażam? Jedyne, co mógłbym uznać za obraźliwe, to nazwanie małomądrymi ludzi wietrzących w teorie spiskowe, co(czytałem gdzieś, teraz nie mogę znaleźć tego badania) koreluje z niższym od średniego iq, więc możliwe, że stwierdziłem fakt, a fakty chyba nie obrażają.
 

 

13 godzin temu, d9Jacek napisał:

...chyba  jest tu kluczowe

ale..https://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/swiat/artykuly/8516622,surowce-ukraina-tereny-okupowane-wartosc.html

jezeli jeszcze  do tego nie doszedłes  to poszukaj odpowiedzi na postawione  pytania..

stara zasada prawa rzymskiego  "cui prodest" cały czas obowiązuje..

Sprawdziłem, Ukraina nie ma żadnych dużych złóż litu, nie ma ich nawet w top10, gdzie top3 odpowiada za ok 90% światowego wydobycia.
 

 

15 godzin temu, Kakabe napisał:

Kolega poda markę i model tego elektrycznego samochodu bo nie udało mi się znaleźć żadnego który w takim czasie pokonał by 1145 km ........

Fachowe źródła podają że na przejechanie trasy samochodem elektrycznym z Warszawy do Szklarskiej Poręby - 480 km - potrzeba 7 godzin .....

To jak to się ma do dystansu 1145 km i 13 godzin ????????? Coś Koledze się pomyliło i zapomniał dodać czasu ładowania oraz czasu potrzebnego na znalezienie stacji ładowania na wyżej wymienionej trasie ......

Niech Kolega pochwali się jakiej marki posiada samochód elektryczny ......

Nie posiadam samochodu elektrycznego, może za kilka lat. Pochodzę z plebsu, a samochody elektryczne w tym roku są jeszcze raczej dla klasy średniej. Pytałeś o najlepszy samochód elektryczny, nie wiem który jest najlepszy, ale dość wysoko są chyba mercedesy które mogłyby zrobić tą tresę na raz, ja podparłem się audi rs e-tron, który ma zasięg ok 450km i może się naładować w 8-10min jak ma odpowiednio mocną ładowarkę. Przy słabszej ładowarce w najgorszym razie 30min, są dwa ładowania w wiec można doliczyć godzinę licząc mało optymistycznie. Stacji ładowania jest jak mrówek, na mapie ikony zasłaniają całą mapę mimo że w porównaniu do stacji benzynowych jest ich bardzo mało i z każdy mrokiem przybywa i będzie przybywać.

 

15 godzin temu, Kakabe napisał:

Kilka wypowiedzi Kolegi pominę bo przyznam się nie mogę za bardzo zrozumieć o co Koledze chodzi  .....

 

Jeśli nie omijasz pytań tylko dlatego, że nie potrafisz na nie odpowiedzieć, to zawsze możesz spytać o co dokładnie mi chodziło.

 

 

15 godzin temu, Kakabe napisał:

Portal który stracił resztki z wiarygodności, taki motoryzacyjny "pudelek", tylko zamiast "amerykańscy naukowcy". jest "eksperci".Ale nawet na ich stronie nie ma nic o zakopywaniu baterii albo wrzucaniu jej do rzeki. Btw. który element baterii ma w sobie ołów?
Dzisiaj akumulatory z samochodów są cenne, nikt tego nie wyrzuca, jak już to sprzedaje firmom które je recyklingują. Już prędzej zaleją nas katalizatory z palledem, platyną itd., bo one są mniej cenne niż akumulatory.

 

15 godzin temu, Granacik napisał:

co byś nie napisał, jakich byś argumentów nie użył (naukowo podpartych dodam) to i tak zostaniesz zakrzyczany przez ludzi wyedukowanych na YT, FB, Pudelkach i innych temu podobnych plus telewizję.

Ja zauważam własnie takie podejście wśród przeciwników samochodów, mówią że elektryki to zło, podpierając się na artykułach na pudelku(czyt autoświat itp.), yt (mocno kłamliwy filmik povagowani, albo łysego taksówkarza nie mającego pojęcia o niczym, a zgrywającego guru motoryzacji), jednym filmiku na fb gdzie płonie samochód elektryczny(kiedy jednocześnie płonie na świecie kilkaset tysięcy spalinowych) itd.

 

15 godzin temu, Kakabe napisał:

.... to zdanie upewnia mnie że dialog prowadzony jest przez kogoś bardzo młodego chodzącego zapewne jeszcze do szkoły podstawowej ........

 


Tak naprawdę żartowałem, nie wierzę w żadne teorie spiskowe. Uważam że zienia jest bliska kształtu kuli, nie ma żadnych reptilian czy innych masonów, covid istnieje, a samochody elektrycznie to odpowiedź na zagrożenie zniszczenia klimatu, a nie "ich" plan żeby zniewolić ludzkość. 
 

 

13 godzin temu, d9Jacek napisał:

stara zasada prawa rzymskiego  "cui prodest" cały czas obowiązuje..

 

Jest w tym racja-zmiany klimatu nie są na rękę nikomu, więc każdy kto im przeciwdziała działa nie tylko w interesie całej ludzkości ale też w swoim.
 

 

13 godzin temu, Marek_Spy napisał:

No tak a łopaty turbin zakopywane w Niemczech bo nie podlegają degradacji ? olej przekładniowy do wiatraków ? to pomijają ekoświry. O wojnie na Ukrainie a raczej we wschodniej jej części już pisać nie będę bo znowu będę plaskoziemcem i jakiś tam ... a Putin jednym ruchem zniszczył covid tak że  już można jeździć po całym świecie

łopaty już się używa ponownie, chociażby robiąc z nich budowle, albo mieląc i robiąc z nich dodatek do zapraw który poprawia ich wytrzymałość. A jak się recyklinguje spaliny? Puszcza się w atmosferę żeby ludzie na dole filtrowali to płucami i zdychali na raka. Wojnia na Ukrainie nic nie zmieniła, covid dalej istnieje, ograczeania dalej są, trzeba tylko wyjrzeć dalej niż telewizor i tvpis. Wbrew pozorom, to, że o czymś nie mówi się w tvpis nie znaczy że to nie istnieje.
 

 

10 godzin temu, Kakabe napisał:

Ciekawe że z tym kryzysem walczy tylko Unia..... inni najwięksi winowajcy (czytaj truciciele) - Rosja, Chiny, Indie, USA i inne kraje z poza europy nic sobie z tego nie robią ....

A co mają robić, wypowiedzieć im wojnę i wysłać głowice jądrowe robiąc z planety nuklearną pustynię? Na podnnej zasadzie-dla mnie to żadne wytłumaczenie mojego gwałtu czy pobicia, że gdzieś tam w afryce codziennie się gwałci i bije, więc jedne w ta czy w tą w światowej statystyce nic nie zmienia. Po prostu staram się nie gwałcić, nawet jak sąsiad gwałci 10x tyle. 
 

 

8 godzin temu, dziobak napisał:

Diesel pracował nad silnikiem napędzanym olejem z orzeszków ziemnych – paliwem dużo tańszym i łatwiej pozyskiwanym niż benzyna czy ropa, ale nie doczekał się wprowadzenia swojego projektu do produkcji. 29 września 1913 Rudolf Diesel zginął tragicznie podczas podróży promem przez kanał La Manche do Anglii.

Przecież silniki diesla istnieją. 

 

  • Lubię to 1
  • Haha 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Adam P. napisał:

A czy jak kogoś obrażam?

 

Tak, mnie Kolega obraził nazywając "spaliniarzem" !

 

8 godzin temu, Adam P. napisał:

Pochodzę z plebsu, a samochody elektryczne w tym roku są jeszcze raczej dla klasy średniej.

 

Ciekawe - powiada Kolega samochód elektryczny dostępny jest dla "klasy średniej" ...... tylko w którym kraju bo klasa średnia w Polsce to ......"A zatem zgodnie z klasyfikacją OECD w Polsce klasa średnia to osoby, które zarabiają od 3526,50 zł brutto (odrobinę więcej niż minimalna krajowa w 2022 r.) do 9404 zł brutto

W Polsce dotyczy to ok. 16% ludności, a dochód rozporządzalny średnio wynosi 5774 zł. "

 

 Przy takim dochodzie i cenach samochodów elektrycznych to mało osób zaliczanych do klasy średniej w Polsce stać na zakup i eksploatację

Kolego - nim Kolega coś na tym forum napisze to niech Kolega sprawdzi wpierw czy to co pisze jest zgodne z prawdą !

Przy ogólnej liczbie zarejestrowanej pojazdów w Polsce wynoszącej 7mln tylko 44 000 to pojazdy elektryczne .......

Z liczby 44 000 większość tych samochodów jest w leasing'u zarejestrowana na firmy .....

 

8 godzin temu, Adam P. napisał:

Pytałeś o najlepszy samochód elektryczny, nie wiem który jest najlepszy, ale dość wysoko są chyba mercedesy które mogłyby zrobić tą tresę na raz,

 

No widzisz Kolego nawet nie wiesz o czym piszesz !!!

Nawet nie zadałeś sobie trudu aby sprawdzić jakie faktycznie dystanse może pokonać samochód elektryczny ...

Mercedes EQA 350 4Matic, zasięg 321 km przy 90 km/h , czas ładowania szybką ładowarką 30 min

https://elektrowoz.pl/testy/test-mercedes-eqa-350-4matic-zasieg-321-km-przy-90-km-h-228-km-przy-120-km-h-ale-zima-nyland-youtube/

 

No to policzmy - odległość 1145km ......

zasięg powiedzmy - 300 km ( rezerwa 21 km)

prędkość - 90 km/h - prędkość przelotowa wyjdzie pewnie jakieś 70 km/h

czas ładowania - 30 min

No to liczymy

1145 / 70 = 16,3 godz + 3 tankowania po 30 min = 17,8 godziny

Tyle koledze zajęłoby teoretycznie przejechanie dystansu z Olsztyna do Isselburga

 

8 godzin temu, Adam P. napisał:

ja podparłem się audi rs e-tron

 

Tu - Audi RS e-tron GT 598 KM. Test, wrażenia z jazdy, zasięg i ceny

https://motofakty.pl/audi-rs-etron-gt-598-km-test-wrazenia-z-jazdy-zasieg-i-ceny/ar/c4-16288437

 

Przytoczę końcowe wnioski   "......... Takie zużycie energii, w stosunku do pojemności baterii netto – 83,7 kWh (93,4 kWh brutto), daje realne zasięg około 360 kilometrów. Gdybym się bardzo postarał, zużycie pewnie spadło by o 1-2 kWh/100km. W mieście zużycie energii wychodziło mi nieco wyższe, ale dość często korzystałem z dynamiki auta itp. Wynik: 24-26 kWh/100km. Czy pokonanie deklarowanych około 450-460 kilometrów na jednym ładowaniu jest możliwe? Jeśli ktoś pozna to auto, trafi na optymalne warunki jazdy, wyłączy wszystkie odbiorniki energii – być może. Ale czy ktoś chciałby w blisko 600-konnym aucie jeździć aż tak oszczędnie?......."

Tak że Kolego piszesz bzdury !!!!

 

8 godzin temu, Adam P. napisał:

Jeśli nie omijasz pytań tylko dlatego, że nie potrafisz na nie odpowiedzieć, to zawsze możesz spytać o co dokładnie mi chodziło.

 

Kolego - na większość pytań potrafię odpowiedzieć a jeśli nie to szukam informacji na dany temat, czytam i podpierając się cytatami staram się udzielić odpowiedzi.

Jeśli "autor" publicznie się wypowiada to powinien to zrobić w zrozumiałym języku bez konieczności zatrudniania "tłumacza ", który wszystkim będzie wyjaśniał co "autor" miał na myśli ..........

Z Twoimi wypowiedziami mam problem bo nie potrafię zrozumieć treści tego co piszesz !

Nawet cytując moją wypowiedz Ty nie zrozumiałeś co napisałem ....... a napisałem ..."Kilka wypowiedzi Kolegi pominę bo przyznam się nie mogę za bardzo zrozumieć o co Koledze chodzi  ..... "

 

8 godzin temu, Adam P. napisał:

Dzisiaj akumulatory z samochodów są cenne, nikt tego nie wyrzuca, jak już to sprzedaje firmom które je recyklingują

 

Widzisz Kolego - kolejna Twoja wypowiedz nie poparta żadnym dowodem ......

W Polsce nie ma na chwilę obecną żadnej firmy zajmującej się recyklingiem zużytych akumulatorów samochodów elektrycznych

Taki zakład dopiero się buduje

Grupa Elemental Holding buduje na Śląsku zakład, w którym recyklingowi będą poddawane:
  • zużyte akumulatory litowo-jonowe do pojazdów elektrycznych,
  • baterie z laptopów, telefonów komórkowych i innych urządzeń,
  • katalizatory.

Tak informacja pojawiła się 7 września 2022 r.

 

8 godzin temu, Adam P. napisał:

Ja zauważam własnie takie podejście wśród przeciwników samochodów, mówią że elektryki to zło, podpierając się na artykułach na pudelku(czyt autoświat itp.), yt (mocno kłamliwy filmik povagowani, albo łysego taksówkarza nie mającego pojęcia o niczym, a zgrywającego guru motoryzacji),

 

Podaj Kolego konkretny przykład poparty badaniami naukowymi że produkcja, użytkowanie a na końcu kasacja samochodu elektrycznego jest przyjazna dla środowiska i chroni naszą planetę przed zanieczyszczeniami !

 

Podejrzewam że Ty Kolego swoją wiedzę na temat samochodów elektrycznych opierasz tylko i wyłącznie na reklamach producentów jakie obejrzysz w TV

 

8 godzin temu, Adam P. napisał:

.....który ma zasięg ok 450km i może się naładować w 8-10min jak ma odpowiednio mocną ładowarkę.

 

Kolega chyba jest modelarzem 🤔..... nie wiem czy używa akumulatorów litowo jonowych ..... i wierzy w takie reklamy .......???

Ja nigdy nie zdecydował bym się naładować swojego akumulatora o 0 do 100% w 8 min...........

Zawsze przestrzegam zaleceń producenta i na zasadzie ograniczonego zaufania nigdy nie stosuję maksymalnego prądu ładowania. Jest to co najwyżej 80% tego co podaje producent.

 

8 godzin temu, Adam P. napisał:

łopaty już się używa ponownie, chociażby robiąc z nich budowle,

 

Może Kolega wskazać choć jedną taką budowle ?

 

8 godzin temu, Adam P. napisał:

Przecież silniki diesla istnieją. 

 

Tak Kolego, silniki diesla istnieją tylko nie o to chodziło czy silniki istnieją czy nie w cytowanej przez Kolegę wypowiedzi ..........

 

W dniu 15.02.2023 o 08:22, Kakabe napisał:

Do wyprodukowania najpopularniejszego obecnie typu akumulatora, a więc litowo-jonowego, potrzeba kilkaset kilogramów metali, w tym m.in. litu, kobaltu czy niklu. Według Volvo, przy wytwarzaniu aut elektrycznych emituje się o 70 procent więcej dwutlenku węgla niż w procesie powstawania porównywalnego samochodu benzynowego (dane dla XC40 w dwóch wariantach).

Czy Producent samochodów Volvo też mówi nieprawdę ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Adam P. napisał:

jest w tym racja

niestety nic nie zrozumiałes

 

6 godzin temu, Adam P. napisał:

Wojnia na Ukrainie nic nie zmieniła

naprawdę ????

 

6 godzin temu, Adam P. napisał:

Sprawdziłem, Ukraina nie ma żadnych dużych złóż litu,

kiepsko sprawdzałeś

 

6 godzin temu, Adam P. napisał:

Czy te tankowce pływają sobie dla zabawy,

czasami sa to rurociągi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, RomanJ4 napisał:

Orliki, Kanie... szkoda tych pięknych zwierząt. Osobiście ich widok na niebie, szczególnie ptaków drapieżnych podoba mi się znacznie bardziej niż te wątpliwej urody mieszacze powietrza...Cóż zagmatwany ten ekologizm.

12 godzin temu, Marek_Spy napisał:

A chciałem sie wyprowadzić gdzeis na zabita dechami wioskę a tu ani kur ( znowu ogłosili ze jajka są niezdrowe ) może kozę czy inne pożyteczne zwierzątko a  tu piszecie ze mnie dopadną za nielegal

To wyprowadzenie miałoby swoje zalety, ale i też wady. Wiesz co jest ciekawe. Ludzie kury to jeszcze niektórzy mają, ale już większe zwierzęta mało kto. Wpłynęła na to najbardziej rzecz jasna nieopłacalność trzymania małej ilości. Ale nie tylko. Wystąpiło takie zjawisko u rdzennych mieszkańców, że jak ktoś upierdzielił się przez dziesiątki lat przy zwierzętach, a to jest wstawanie przed świtem i całkowite uwiązanie przy gospodarce, cały dzień trzeba być w pobliżu bo się gady drą 😀. I teraz jest tak, że jak zobaczyli, że wszystko jest w markecie to mają w od to, że to jest małozdrowe🤣 i ujwi skąd - liczy się to że szybko i bez roboty. Jest to masowe zjawisko. Pojedź zobacz co się dzieje w popularnym markecie w sobotę umiejscowionym gdzieś pomiędzy wioskami.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Adam P. napisał:

łopaty już się używa ponownie, chociażby robiąc z nich budowle, albo mieląc i robiąc z nich dodatek do zapraw który poprawia ich wytrzymałość.

te łopaty znakomicie korespondują z tematem stricte modelarskim  będącym juz na Forum...a mianowicie  co sie stało z balsą i gdzie mozna ją kupić

 

7 godzin temu, Adam P. napisał:

tylko wyjrzeć dalej niż telewizor i tvpis......

no i wszystKO jasne....POgratulować KOlejnych POmysłów

a tu poniżej. panie AdamieP. w kontekscie tego co napisał  kol, Dziobak

 

https://ekogazeta.eu/urzadzenie-do-domowej-produkcji-biodiesla/

 

http://best-agri.com/en/d/inne-urzadzenia-do-produkcji-biopaliw-61786

https://allegrolokalnie.pl/oferta/reaktor2-do-produkcji-biopaliwa-biodiesel-fame

https://www.proakademia.eu/gfx/baza_wiedzy/97/przybyl4.pdf

 

warto przeczytać ze zrozumieniem Panie eKOlogu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ile razy trzeba udowodnić że to nie działa?  Jacek już wstawia po ko, już poleciało tvpis, zaraz zacznie się gówno wylewać, a to temat o lipolach. 

 

Moim zdaniem hobby jest właśnie od tego żeby uciec od pracy, polityki i całego szumu dnia codziennego, ale kilku kolegów na siłę chce nam tu robić wiadomości ze świata żebyśmy przypadkiem nic nie pominęli, oczywiście wszystko jest całkowicie "obiektywne", a brak polityki na forum modelarskim to cenzura! :D
 

  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Adam P. napisał:

Sprawdziłem, Ukraina nie ma żadnych dużych złóż litu,

Kolego - do Twojej wiadomości abyś nie musiał się trudzić  - UKRAINA MA NAJWIĘKSZE ZŁOŻA LITU W EUROPIE

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, qpa napisał:

Moim zdaniem.....

Kuba , dobrze ,że jest to Twoje zdanie...można tkwić w szklanej bańce. twierdząc .,ze moja chata z kraja  , że mnie to nie  dotyczy,  zachowywac się jak  dziecko z przedszkola, które zasłania oczy i mówi  nie ma mnie  .

jak to wszystko o czym piszemy dotknie Cię  to tez tak powiesz ?

38 minut temu, qpa napisał:

wszystko jest całkowicie "obiektywne",

a co tu masz, przepraszam ,że pytam nieobiektywnego ?

38 minut temu, qpa napisał:

a brak polityki....

brak balsy, a jest to temat stricte  modelarski:),  przecież  efekt takiej to a nie innej polityki..

Kuba, zaprzeczysz ?

w dalszy ciągu uważasz  że nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam że dziecinadą jest wstawanie tych Twoich po ko itpe A że mnie polityka wewnętrzna i geopolityka dotyka to chyba oczywiste, ale nie mam zamiaru na forum modelarskim z tego powodu płakać i wylewać swoich żali bo właśnie to jest dla mnie bezcelowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narzekanie i biadolenie ma to do siebie, że nic nie zmienia 🙃

A zmiany jak mówią trzeba zacząć od swojego własnego podwórka żeby moc wyjść dalej.

 

Mamy bogatą wiedzę w głowach, ale biblioteki mają jeszcze większą i nic z tej wiedzy nie wynika dopóki się jej nie zastosuje w realnym życiu.

Może dlatego często tzw. prości ludzie są szczęśliwsi bo wiedzą mniej ale potrafią to przełożyć na realne życie. Mądrych często wiedza paraliżuje.

 

PS. To tak, żeby rozkręcić temat 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, d9Jacek napisał:

Kuba , dobrze ,że jest to Twoje zdanie...można tkwić w szklanej bańce. twierdząc .,ze moja chata z kraja  , że mnie to nie  dotyczy,  zachowywac się jak  dziecko z przedszkola, które zasłania oczy i mówi  nie ma mnie  .

jak to wszystko o czym piszemy dotknie Cię  to tez tak powiesz ?

a co tu masz, przepraszam ,że pytam nieobiektywnego ?

brak balsy, a jest to temat stricte  modelarski:),  przecież  efekt takiej to a nie innej polityki..

Kuba, zaprzeczysz ?

w dalszy ciągu uważasz  że nie ?

 

Ogólnie bardzo to słabe mimo że nie do mnie ...

Ale odpiszę Ci dopiero po pracy bo czasu chwilowo  brak 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, qpa napisał:

Uważam że dziecinadą.....

Kubuś, a nie uważaśz ,że jest  dziecinada  wstawianie  "TVPiS"  ? Jakos nie zauważyłem Twojej reakcji na ten wpis AdamaP...

nie musisz odpowiadać;).

Do tego momentu była dyskusja na poglądy i argumenty bo zgodnie z Twoja prośba  polityki jako takiej nie ruszaliśmy,

Jazda zaczęła się  po wpisie AdamaP.

a że każda akcja  równa się  reakcji to stąd tez znalazło się i PO KO..

Boli ???  miało zaboleć

6 minut temu, Shock napisał:

że nie do mnie .

Rafał,  Kuba jest dorosłym facetem ...więc  (chyba) nie potrzebuje obrońców..

może i słabe  dla Ciebie  ale podobno punkt widzenia zależy od punktu siedzenia...to tak na marginesie

nie musisz odpowiadac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, qpa napisał:

 

Ile razy trzeba udowodnić że to nie działa?  Jacek już wstawia po ko, już poleciało tvpis, zaraz zacznie się gówno wylewać, a to temat o lipolach.
 

 

 

Widzisz Jacek tylko to co chcesz widzieć, i tu jest problem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ....... PAX ........

Dajcie spokój bo to do niczego nie prowadzi .......

Za chwilę zawiśnie kłódka na temacie ...... i co ja będę czytał przy porannej kawie ..........co mnie wprawi w dobry humor ?

Poglądy Kolegi AdamaP są dla mnie bardzo ciekawe bo dostarczają mi wiedzy jak młode pokolenie bezkrytycznie "łyka" reklamy jakimi karmią ich producenci wszelakich dóbr.......

Sam kiedyś pracując w bardzo dużej sieci wykorzystywałem wszelkiego rodzaju chwyty reklamowe aby zwiększyć sprzedaż ........

Znam sposoby jakim manipulują twórcy reklam aby człowiek wierzył bezgranicznie w to co widzi i usłyszy ........

 

Tak że raz jeszcze powtarzam "PAX" Koledzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając okołomodelarsko do wiatraków. Wiatrak porównam w uproszczeniu do takiej autorotacji w śmigłowcu jak silnik zdechnie np. Hamuje to przepływ powietrza. Wiadomo profile itp. inne w wiatraku przystosowane do czego innego. Ale ciekawe czy duże farmy wiatrowe nie wpływają na klimat regionalnie poprzez zmianę cyrkulacji powietrza. I w jakim stopniu.

http://ipla.pluscdn.pl/dituel/cp/x7/x7jmubmfpzetxcg3uq7zd2bq1j9tqsma.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Grzesiek napisał:

https://warszawa.tvp.pl/66346474/warszawiacy-beda-jesc-mniej-miesa-i-nabialu-przygotowano-takie-zalecenia

A czy to też nie jest problem?Urzędasy z nami robią co chcą,a my jak strusie głowy w piasek.

 

 

Znasz jakiś przypadek ze forum o tematyce hobbystycznej zrobiło rewolucję w polityce? Bo ja znam tylko przypadki jak się ludzie pokłócili, pozrywali ze sobą kontakty jak się okazało jakie mają poglądy. Uważasz że wlewając to gówno które jest wszędzie coś zmienimy? Czemu nie umówicie się na dyskusję na jakimś forum politycznym lub innym miejscu gdzie nie będziecie chować głowy w piasek? 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Marek_Spy napisał:

No tak i miłośnik vaga to wszystko wyjaśnia a ten kanał tez lobię bo dużo rzetelnych informacji. Wiesz co mnie dziwi zawsze ? brak wątpliwości i bezkrytyczne przyjmowanie pozornej jedynie słusznej prawdy 😀 tego nigdy zrozumieć nie mogłem ale może to wynika z niechęci zmącenia błogostanu ?

Czyżbyś miał na myśli chłopaków w sukienkach ,którzy zawsze głoszą  zawsze jedyną słuszną prawdę????To zgadzam się w XXI wieku z Tobą w 100%

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.