Skocz do zawartości

Ludzie listy piszą zwykłe, polecone....... Czyli o tym, kto nie lubi Skaldów.


Swift
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Poczta Polska najwyraźniej Skaldów nie cierpi. List polecony priorytetowy, wysłany na warszawskim Wawrzyszewie 3 marca dotarł na warszawski Dolny Mokotów wczoraj. Na wysłany tego samego dnia list zwykły - dalej czekam i pewnie jeszcze poczekam, bo wysłany został również 3 marca, tyle że z Mokotowa i na Mokotów ma dojść . Ja rozumiem, że skoro list został wysłany z Górnego Mokotowa, a ja mieszkam na Dolnym Mokotowie, to wiadomo, że z górki na dół, za bardzo pędzić nie można, bo pomimo, że mamy połowę marca, to miejscami jeszcze ślisko. Ciekawe, czy w innych miastach i miasteczkach też tak z pocztą macie ?

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł,jak kilka lat temu mieszkałem w Legionowie to wysłany list z ulicy Piłsudskiego na koniec tejże ulicy tj. ok 1,5 km "szedł"  12 dni..... naprawdę...Lepiej było by ślimakowi do muszli przykleić -na pewno szybciej by dopełzł na miejsce 🤪

Nie pytaj czemu tak, po prostu pewna instytucja życzyła sobie pewne dokumenty pocztą i tyle.😝

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Pruszkowie Poczta Polska już wiele lat temu sięgnęła dna , a właściwie jest poniżej.

Noszą same awiza,  a jak się ma awizo to nie potrafią tego u siebie znaleźć. 

Raz się uparłem że jak nie wydadzą nie wyjadę z budynku !!!

Regulamin którzy sami napisali mają totalnie w d... arogancja dla klienta. Etc dlatego całkowicie zrezygnowałem (nie wszędzie można) z usług. Wolę drożej ale z poszanowaniem. 

 

Mam szacunek dla ludzi w okienkach, ale mają źle zorganizowaną pracę przez Szefów.

Usługi typu 48 idą kilkakrotnie dłużej.

 

Ale jak byłem dzieckiem na 2 tyg obozie w lesie to mój list docierał do rodziców a z powrotem kolejny list z pieniążkami jakoś wtedy potrafili i nie było komputerów. Wtedy był do nich szacunek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, young napisał:

Noszą same awiza,  a jak się ma awizo to nie potrafią tego u siebie znaleźć. 

U mnie jest podobnie ........

Choć nie zawsze 😀

W poniedziałek wysłałem list polecony do Berlina i w czwartek był już u adresata

 

Dane przesyłki

   
Data nadania 2023-03-13
Rodzaj przesyłki List polecony priorytetowy
Kraj nadania Polska
Kraj przeznaczenia Niemcy
Urząd nadania UP Olsztyn 3 (ul. BOLESŁAWA LIMANOWSKIEGO 48, 10-344 Olsztyn)
Masa 0.063 kg
 

Status przesyłki

Nazwa zdarzenia Data i czas Jednostka pocztowa
Nadanie 2023-03-13 12:02:42 UP Olsztyn 3
Przesyłka w transporcie 2023-03-13 15:00:00 -
Wysłano z Polski 2023-03-14 05:32:15 WER Warszawa
Wysłanie przesyłki 2023-03-15 01:09:22 Terminal Przeładunkowy
Przyjęto w kraju przeznaczenia 2023-03-15 15:56:00 LEIPZIG BZ 04
Wysłanie przesyłki 2023-03-15 19:40:00 International Postal System
Doręczono 2023-03-16 12:59:00 International Postal System
 
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Marek_Spy napisał:

Pewnie dlatego ze to wawa ja problemu nie mam jeden dzień i jest na miejscu.

Wiesz, że to może być niezły patent. Wysyłam list z Warszawy do znajomego w Warszawie, ale wkładam w drugą kopertę z adresem do kuzyna w Katowicach. Kuzyn wyrzuca pierwszą kopertę a następnie nadaje list do Warszawy.

Będzie szybciej ? Bardzo możliwe.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paczcie to:

Schowek-2.jpg.71211ab4131dfbf0c60a133fbbed5e1d.jpg
 

Kto mi powie co się odpimpkowało na tej poczcie pomiędzy 6.03 9:00 a 8.03 18:31? :D Pomijając, że przesyłka polecona jechała 6 dni do Warszawy. Chłopak nadawał list przed południem. I mu wierzę.

A na poczcie kłamią w żywe oczy. Na metr od domu nie odszedłem bo miałem homeoffice tego dnia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Swift napisał:

Wiesz, że to może być niezły patent. Wysyłam list z Warszawy do znajomego w Warszawie, ale wkładam w drugą kopertę z adresem do kuzyna w Katowicach. Kuzyn wyrzuca pierwszą kopertę a następnie nadaje list do Warszawy.

Będzie szybciej ? Bardzo możliwe.

Mnie już nic nie dziwi, wysyłam listami poleconymi i zawsze trafia na drugi dzień jak rano na pocztę zaniosę a wysyłam po całym kraju nie pamiętam kiedy do wawy  wysyłałem ale taka poczta jak jej pracownicy wiec ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej, tam marudzicie. Ostatnio było na wyspach wesoło jak podali, że Royal Mail dostarczyło do adresata list wysłany w 1916roku 😅😆 Royal Mail się tłumaczyło, że list się zawieruszył.ale jak by nie patrzeć: dostarczyli.

 

https://www.google.com/amp/s/www.insider.com/a-mysterious-letter-lost-post-1916-finally-delivered-london-home-2023-2%3famp

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczta polska-komentarza nie trzeba, nawet firmy kurierskie działają lepiej i dostarczają prędzej. A przy paczkach jeszcze gorzej-nawet ich nie dostarczają, w najlepszym wypadku dostarczą awizo, chociaż nawet awizo potrafią zgubić...
Dla porównania Inpost paczkomaty-mam już kilkaset przesyłek na koncie i tylko z jedną był problem, większość dociera w ciągu <24h od wysłania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.