Skocz do zawartości

Ładowanie Li-Poli - Pytanie bardzo początkujące


Patryk Urban

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i z góry przepraszam za takie pytanie ale tego się jakoś nie doczytałem.

Mam pakiet Blue Arrow 12C 7.4V 850mAh. Jak szybko mogę go ładować. Czy jeśli na początku ustawiam ładowarkę to mam ustawiać na 850mAh ?

Pisze tak

LiPo CHARGE

C=850mAh (o to mi chodzi) 7.4vp

Czy to się zmienia z wielkością pakietu. Trochę nie chce mi sie czekać godzinę aż się cały pakiet naładuje :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Pojemnosc pakietu to w praktyce maxymalny prad jaki mozesz ustawic do ladowania pakietu.W praktyce zalecal bym max 3/4 tej wielkosci - pakiet posluzy na dluzej.

Czyli pakiet 800mA bedziesz ladowal prodem 600-650 ma i bez znaczenia ile jest cel. Oczywiscie napiecie ladowani musi byc dobrane do ilosci cel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak napisał tomek, to że tobeio się nie chce czekać 1h to problem ale możesz łądować i 2c czyli 1700mAh ustawić ale wiedz zę taki pakeit po 2 miesiącach zutylizyjesz bo zostanie z niego może 100mAh

 

WIĘC ładuj MAX 1C a najlepiej tak jak ja juz się nauczyłem na własnej skórze 0,5C

Li-Pole są jak kobiety :) Lubią długo i powoli :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sa lipole i Lipole .

Jedne dostana 3 C (3x pojemnosc pakietu ) i bedzie ok ,a drugie po 3 takich ladowaniach beda prwie do wyrzucenia.

Lepiej kupic 2 pakiet na zmiane i ladowac jednak 0,5 do 1c max.

Podpowiem ze w moim najmniejszym pakiecie 600Ma przy ladowaniu 450mA wladuje w pakiet 640 jednostek a przy prodzie 650 mA wejdzie tylko 550 i to chyba cos juz mowi.

Poza tym Bartejk to stary wyjadacz i juz nie jeden pakiet ma za sab i wi co ktoreu mozna w d... wladowac.

Wiec nadal sugeruje max !c. to wtedy gdy sie spieszy , bo normalnie to 0,5 do 0,7 c wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patryk 12C czy 20 C to nie kwesti czy wart tylko czy jest ci potrzeby taki prad.

Zaluzmy ze dla pakietu 1000mA i pradzie rozladowywania 12C

Prad jaki bezpiecznie bedzie mogl pozerac Twoj silnik to ok 12A(12000 mA)

Dla pakietu 1000mA z wydajnoscia 20C bezpieczny prad bedzie wynosil 20A.

Teraz juz sam mozesz zmierzyc ile pobiera Twoj silnik i jaki potrzebujesz pakiet.

Jesli roznica w cenie pakietow nie jest odstraszajaca to zawsze bierz pakiet o najwyzszym C - wtedy pakiet bedzie pracowal na luzie , a wprzyszlosci bedzie go mozna wykozystac do bardziej zaawansowanych silnikow .

O ile dozyje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.