Skocz do zawartości

Phoenix RC - bezpłatnie i z padem od Xboxa


Jaromaz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli chciałbyś rozpocząć zabawę z pilotażem RC, nie niszcząc przy okazji modeli samolotów (co bardzo często ma miejsce w początkowych etapach zabawy z Remote Control), to polecam instalację jednego z najlepszych symulatorów RC, obecnie bezpłatnego – Phoenix RC. Jeżeli posiadasz średniej klasy komputer (lub laptopa) z Windows i zwykły pad od konsoli Xbox, to poniżej moja instrukcja instalacji „krok po kroku” tego symulatora. Układ manipulatorów w padzie jest identyczny, jak w radiu RC i to, czego się nauczysz w symulacji, przyda się w rzeczywistych lotach. Do niedawna Phoenix RC kosztował blisko 400 zł, obecnie firma produkująca ten symulator została zlikwidowana i nie można już zakupić tego oprogramowania - symulator uważany jest za abandonware, stąd możliwość bezpłatnej instalacji.


Na początek jednak krótki filmik „jak działa taki symulator” (tutaj w połączeniu z realnym radiem/apką) i jak pomocny może być w pierwszych etapach nauki pilotażu RC. Symulator Phoenix RC korzysta ze zdjęć otoczenia, nie budując (w większości scenerii) dużej liczby obiektów 3D, dzięki czemu jest wydajny nawet na starszym sprzęcie. Ujęcia z fizycznym samolotem RC nagrywałem na warszawskim Balatonie oraz na lotnisku Chobot, reszta ujęć pochodzi bezpośrednio z tego symulatora:

 

 


Instrukcję instalacji umieściłem na mojej stronie prywatnej:

https://jm.iq.pl/symulator-modeli-zdalnie-sterowanych-phoenix-rc/

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Tytuł został zmieniony na Phoenix RC - bezpłatnie i z padem od Xboxa
Postaw mi kawę na buycoffee.to
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.