Skocz do zawartości

Jaki dbiornik 9 z syntezą do Multiplexa9 ?


Tomek

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam się do odbiornika 9kanałowego z syntezą .

Ma pracować z moim royalem9 Multiplexem.

 

I mam spore białe plamy w tym temacie.

 

Czy odbiornik musi być Multiplexa np.

http://riku.com.pl/produkty/ODBIORNIK_RX_9_SYNTH_DS_IPD,374.html

Czy MPX czy inny system kodowania?

Czy można wsadzić np. Hitecha lub innej firmy?

I czy w cenie poniżej 400zł wogóle coś znajdę ?

 

Prozę o wszelkie informacje z dziedziny bo czuję się jak bambus.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

http://www.modelarski.com/index.php?page=product&id=1327

Radek ma nieco taniej

Skoro masz Royala to do końca ,zauważ że ten odbiornik ma gniazda przygotowane zarówno do dwóch pakietów jak i do jednego. Dla mnie to idealny odbiornik i w tym przypadku nie robiłem oszczędności .

Do nadajnika miałem zrobić pulpit ale z braku czasu i chęci kupuję tzw Space boxa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę warto wydać kaske na ten odbiornik Multiplexa.

Oszczedzasz minimum 75 PLN na manager.

A i w rankingach stoi wysoko.

I nie słyszałem aby ktos na niego narzekał.

My go pakujemy do dośc "szalonych" modeli bez obawy.

Podawał poprawny sygnał na serwa w takiej odległości od nadajnika RC (co prawda MC 4000) że nie bardzo nam się chciało w to wierzyć ale autopilot chyba nie "kłamał".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jerzy Markiton

Panowie - możecie mi trochę przybliżyć temat ?

- IPD u Multiplexa oznacza jakiś "ichni" standard PCM czy dotyczy to czego innego, np: jest to tylko wyróżnik informujący ze w odbiorniku siedzi procesor ale sygnał dalej jest ppm ?

- 2 zasilania w tym odbiorniku oznacza że coś w rodzaju menagera jest już w środku, obsługiwany przez procesor odbiornika ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również polecam odbiornik Multiplexa. Sam posiadam wersję RX-7 Synth IPD w spalinowym śmigłowcu i wszystko jest w jak najlepszym porządku.

Warto sobie dorobić do tego odbiornika kabelek, który pozwala na komunikacje z komputerem (rs232) i programem RX-Synth Data Manager. Oprogramowanie pozwala na zmianę wielu parametrów pracy odbiornika takich jak aktywacja fail-safe, liczba błędnie odebranych ramek itp. Odbiornik podłączony do komputera może również pracować jako skaner częstotliwości - bardzo pięknie pokazuje zajęte kanały. Oprócz kabelka do komunikacji z PC warto również zrobić sobie kabelek do ustawień w warunkach polowych - zmiana kanału bez wyciągania odbiornika z modelu. Jest to szczególnie przydatne w przypadku gdy odbiornik jest schowany gdzieś wewnątrz modelu.

Co do IPD Intelligent Pulse Decoding to jest taka inna "wersja PCM'a" :wink: realizuje on jeszcze dodatkowe operacje o których można poczytać w instrukcji do odbiornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Royal 9 Multiplexa jest typowym nadajnikiem z modulacja PPM, w związku z czym można stosować odbiorniki PPM różnych firm od Hitec po Futabę.Minusem stosowania odbiornikow innych firm jest brak funkcji Fail-Safe.ponieważ nie mają one procesora obsługujacego ją, w małych modelach ta funkcja nie ma wielkiego znaczenia, natomiast w dużych silnikowych jest konieczna, ze względu bezpieczeństwa.

Szeroko reklamowane przez MPX IPD jest formą filtru aktywnego obsługiwanego przez procesor mającego polepszyć selektywność odbiornika, nie mające jednak nic wspólnego z modulacją PCM.Procesor ten obsluguje także funkję Fail-Safe.

Co do odbiornika RX9,mozliwość podłączenia dwóch zródeł zasilania istnieje, ale mowa o menagerze zasilania jest sporą przesadą,są tam wbudowane dwie diody Schottkiego przełączające akumulatory w miarę spadku napięcia(ok.15zŁ Conrad).

Zgadzam się z kolegami , że jest to najsensowniejszy odbiornik do Royal 9,radziłbym tylko poszukać lepszej oferty cenowej,wydaje mi się że 460 zł jest do osiągniecia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jerzy Markiton

Dziękuję Luk, dokładnie tak myślałem. Ale jeżeli użyję inny odbiornik, nawet z pojedyńczą przemianą i wbudowanym procesorem obsługującym m.in. Fail-Safe to nie widzę przeszkód. Dlaczego miałoby to nie działać ?

- Evo 9 naprawdę nie ma PCM ? Pozdrowienia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jerzy,oczewiście, że powinno działać,Evo9 jak pisałem jest nadajnikiem FM PPM.

Instruktorze,za nasza zachodnią granicą regularna cena ze RX9 wynosi 490zŁ,jeżeli poszukasz w sklepach internetowych, to znajdziesz jeszcze kilkuprocentową obniżkę,ja w tym sklepie mam kartę stałego klienta i 5% http://www.der-schweighofer.at/web/productdetails.php?artikelnummer=44544&prodID=45,

Jak nie potrzebujesz koniecznie dziewieciu kanalów, RX7 kosztuje tylko334zł minus 5%, jeżeli chcesz mogę Ci pomóc w zakupach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jerzy Markiton

Czyli podsumowując:

- odbiornik nie musi być Multiplex-a

- Multiplex ma inny system kodowania, ale dotyczy to PCM. Ponieważ Evo-9 nie ma PCM temat nieaktualny ?

- można wsadzić każdy inny odbiornik w tym Hitec-a

- w cenie <400zł można znaleźć odbiornik z syntezą

- iluzoryczny zysk z diod Schottky-iego, będących namiastką power managera.

Dobrze zrozumiałem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.modelarski.com/index.php?page=product&id=1327

Luk obejrzyj ten odbiornik ,to nie jest taki sam.

Byłem ciekaw gdzie jest tak tanio.Ja kupiłem nadajnik razem z odbiornikiem.

Pozwoliłem sobie na dołożenie scanera do nadajnika ,muszę przyznać że niegłupie urządzenie ale zasieg tylko 500 m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jerzy,oczewiście, że powinno działać,Evo9 jak pisałem jest nadajnikiem FM PPM.

Instruktorze,za nasza zachodnią granicą regularna cena ze RX9 wynosi 490zŁ,jeżeli poszukasz w sklepach internetowych, to znajdziesz jeszcze kilkuprocentową obniżkę,ja w tym sklepie mam kartę stałego klienta i 5% http://www.der-schweighofer.at/web/productdetails.php?artikelnummer=44544&prodID=45,

Jak nie potrzebujesz koniecznie dziewieciu kanalów, RX7 kosztuje tylko334zł minus 5%, jeżeli chcesz mogę Ci pomóc w zakupach.

 

Jakbys(cie) cos zalatwiali to chetnie sie dolacze. Zauwazylem w tym sklepie pare fajnych akcesoriow (dzwignie itp.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.