Skocz do zawartości

Cały czas znosi


Balarox
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zakupiłem quada f450 zlozylem go na FC kfc32v2 (wiem ze na poczatek to troche glupio ale chce miec w przyszlosci baro i gps) i mam problem nie moge nad nim zapanowac mianowicie:

- ucieka w przód i lewo próbowałem trymować kalibrować esc nie przyniosło skutku (dodam tylko ze silniki i esc mialem lekko urzywane po koledze dał mi je poprostu )

- sam dodaje gazu (nie wiem jak to opisac) lece tak okolo 40-60 cm nad ziemia i nagle buch o ziemie i wraca na te ok 40-60 cm i "trzyma sie" tak 10-15 sec i znowu buch ( nie wiem czy moze to byc spowodowane zuzyta bateria np ?)

nie umiem sobie z tym poradzić może coś zle robię może czegoś nie robię proszę pomóżcie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uciekanie - może można trymerami albo subtrymerami wyregulować? środek ciężkości może masz przesunięty i pomimo trzymania poziomu część masy pomimo tego wpływa na taki ruch?

 

skakanie "gazu" mnie dręczyło gdy miałem ESC polutowane nie do końca poprawnie - lutowałem silniki bezpośrednio do 12A regla, miejsca mało i lutownica za 6pln, za duża i za mocna. Chlapnęło się cyną nie w ten sposób i jeden z silników cyklicznie mi opadał na ułamek sekundy. Nowy, dobrze polutowany regulator i było OK. Można by też szukać problemu w łożyskach (silnik wpada w wibracje, nie trzyma ciągu i FC próbując utrzymać poziom spowalnia resztę), być może bateria nie ma odpowiedniej sprawności (czyt nie daje cały czas tyle samo Amper), może to być naprawdę cokolwiek, łącznie z zbyt słabymi reglami czy odlutowanym kablu (też tak miałem, zwisał w porządku, przy pochyle leciał na plecy, okazało się, że zimny lut mi sie udało zrobić).

Jeśli nie lutowałeś na sztywno a zrobiłeś na bananach (czy innych łączeniach), to spróbowałbym na Twoim miejscu pozamieniać kombinacje silnik/ESC i zobaczyć co się zmienia. Może dojdziesz do wadliwego komponentu. Póki co to trochę wróżenie z fusów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz na kfc to mi to wygląda na włączone baro bez gąbki tak właśnie się zachowuje jak dostanie lewego podmuchu na baro , sprawdź i wyłącz baro poprawnie ustawione ładnie trzyma wysokość ale w zawisie a nie w locie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.