Skocz do zawartości

Multiplex FOX


cobra

Rekomendowane odpowiedzi

Ale do 100g nie wiem jak zejść

Tak, jak pisałeś - pakiet 300mAh - i masz 15g do przodu, do tego np. regulator 6A i kolejne 4g, odbiornik corona i kolejne 2g.

Powodzenia w oblocie!

 

 

Przy okazji - zastanawiam się, dlaczego wszyscy dają lotki, a nie ster kierunku? Przecież byłoby lżej, prościej i tak samo skutecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji - zastanawiam się, dlaczego wszyscy dają lotki, a nie ster kierunku? Przecież byłoby lżej, prościej i tak samo skutecznie.

 

Czy lzej-raczej porownywalnie, prosciej - pewnie tak, a czy skutecznie to z tym bym juz sie zastanowil...Patrzac juz na sama sylwetke i platowiec odnosi sie wrazenie ze lotki sa jak najbardziej wskazane. Poza tym ja po prostu nie lubie latac majac do dyspozycjii tylko SK. A jak juz mam wybor zwlaszcza przy malym i szybkim modelu to zawsze wybiore lotki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest model samostateczny. Lotki są pomyłką - wg mnie.

Chciałbym, żeby ktoś kompetentny zrobił kiedyś porównanie.

 

Nasuwa się porównanie do EasyStara, który ma podobny układ i producent wyposażył go w ster kierunku, a dorabianie lotek jest psu na budę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest model samostateczny. Lotki są pomyłką.

 

Masz rację

 

"Uważam że dla kogoś kto zacząłby przygodę z modelarstwem na tym modelu należy zrezygnować z lotek na rzecz steru kierunku. Model będzie wtedy bardzo podobny do ES (no może poza prędkością lądowania)

Myślę że dorabianie lotek w skrzydłach z taką konstrukcją to jest małe nieporozumienie. Wyraźnie widać że model nie chcę się przechylać i lubi latać poziomo.

Sterowanie sterem kierunku wyjdzie na dobre temu modelikowi."

 

Te słowa pisałem już kilka miesięcy temu w tym poście http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=7200&postdays=0&postorder=asc&highlight=fox&start=45

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :)))

Jak widać powrót do domu z bananem na gębie. Pogoda i warunki dzisiaj były piękne. Na łączkę zabrałem foxa i EG. Na pierwszy ogień poszedł Fox. Pierwsze wypuszczenie, mały szok co do prędkości oddalania się tego maleństwa, ale jak najbardziej poprawny lot i w pełni dający się kontrolować lotkami i wysokością. Przy lądowaniu połamałem 2 śmigła (7x 3,5). Na szczęście miałem jeszcze 2 szt 6x5. I okazało się że z tm lata lepiej (mniejszy opór i większa prędkość). Pakiecik starczył na 20min latania. Gaz przez cały czas na 3/4 do full - zdejmowany tylko do lądowania. Powiem szczerze że nie wyobrażam sobie latania tym modelem bez lotek na samym SK. Może to z tego powodu że uczyłem się latać ZAGi na sterolotkach, a ze SK dopiero zaczynam zabawe na EG. Model w zasadzie nie wymagał żadnej korekty oprócz trymu wysokością (zaciągnięcia). To będzie chyba mój ulubiony modelik do szybkich wypadów. Zważywszy, że mam jeszcze 1 taki sam pakiet 3s i 1 ogniwko z poprzedniego - będę miał do dyspozycji 3 pakiety - co da godzinkę latania - myślę że to spokojnie mi wystarczy :)).

Po emcjach zwiazanych z Foxikiem nastąpiły loty EG - ale to były już majestatyczne loty motoszybowcem o zupełnie innym charakterze i uroku. W sumie 2 godzinki na łączce. Nasyciłem głód latania po ostatniej kiepskiej pogodzie.

 

Jeszcze słowo o foxie - widziałem, że jszcze ktoś z forum ma takiego niebieskiego - firmowanego przez pelikana. Ponieważ mam jeszcze jednego multiplexa (rzutek dla synka) mam porównanie i jedno co mogę powiedzieć - Pelikan nie ma wzniosu (oprócz podwiniętych uszu) - bardziej układ przypomina EG niż ES. Stąd może moje wrażenie że lotki działają bardzo skutecznie. Multiplex ma bardzo wyraźny wznios - stąd może lotki są mało skuteczne i wydaje się że SK byłby bardziej wskazany. Poniżej fotki

 

2031cb04fea8f8d8.jpg

 

0861f556483801a5.jpg

 

3af65de90ffefd80.jpg

 

e2c1606d49519b43.jpg

 

7ec7c38fb2ae2ef1.jpg

 

8a4838afade8ce6d.jpg

 

82b145826a1d2e53.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam, rowniez jestem w trakcie skladania swojego foxa i ciagle zastanawiam sie jak zamontowac silnik, chodzi mi tu szczegolnie o zamocowanie, kawalek sklejki, balsy? W tej chwili posiadam tylko sklejke 3mm , i drugi problem wiaze ze sklonem silnika.

 

Jakby ktos mogl umiescic zdjecie zamocowanego silniczka bede bardzo wdzieczny:)

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.