Skocz do zawartości

RWD 5 bis


Bruno266

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 69
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Gość Kamyczek_RC
Mam plany z 1967r. RWD 5 bis,w skali 1:6 wydają mi się dosyć dokładne do zbudowania półmakiety.

Mogę skopiować te plany i osiem stron opisu budowy tego modelu,jeżeli potrzebujesz to podaj wiadomość na pw.

 

Jak mnie pamięć nie myli to jeden z nielicznych błędów w tych planach to jedno z żeberek końcowych skrzydła grubość profilu nie mylić z grubością żeberka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

cd04cac60e73bb95med.jpg

 

 

ed2e41dce9464685med.jpg

 

 

Tak wyglądają prace na dzień dzisiejszy. Tylko nie wiem pod jakim kątem powinna być wklejona sklejka z mocowaniem podwozia. Nr 5 na oryginalnych planach. czy ma być doklejona do podłużnicy biegnącej po zewnątrz wręg do jej części zewnętrznej czy wewnętrznej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze zrozumiałem to chodzi o ten fragment modelu:

 

 

zamocowanie1hg9.jpg

Szkielet tej makiety był wystawiony na Targach Modelarskich w Poznaniu.

Mam więcej zdjęć tej konstrukcji i jeśli mogą się przydać w budowie to mogę wysłać na

prywatnego mejla.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wszyscy zauważyli święta minęły troszkę czasu było i mam już gotowy statecznik pionowy i ster kierunku.

5bb4211820cc3a3cm.jpg

 

oraz statecznik poziomy:

273b42cab5218e35m.jpg

 

mam tylko jeden problem jak skleić skrzynkę bagnetową statecznika poziomego

czy listewki 3x3 mm idą z góry i doły czy tylko z dołu ? – dalej czy na skrzynkę nawlekam żebra czy wklejam skrzynkę pomiędzy żebra na oryginalnych planach jest to tragicznie rozrysowane. Może ktoś ma możliwość rozrysowania tego lub jakiś zdjęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dopiero planuje . Skłaniam się do OS max coś ok 6,5 ccm. Zastanawia mnie tylko jedna sprawa czy wykłon do silnika prawoobrotowego powinien byc w prawo patrząc od ogona . Bo jakoś dopiero teraz przemyślałem sprawę łoża pod silnik - i zmontowałem to tak jak jest w oryginalnych planach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykłon jest w dobrą stronę a masz za mały rozstaw belek na silnik.

Taki silnik to już dużo dla tego modelu jeżeli dalej będziesz go robił dokładnie wg.planów.

Ja miałem podobny problem jak zmieniałem silnik i po rozpiłowaniu belek prawie nie było do czego silnika przykręcić.

Na tym etapie możesz to jeszcze poprawić.

Ja u siebie poprawiłem po skasowaniu przodu,wywaliłem resztki belek dołożyłem pełną wręgę

W2 i do niej już przykręcałem silnik zamontowany w normalnym łożu z plastiku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OS MAX to bardzo fajne silniki, tylko tłumik się nie zmieści pod maską.

Jak byś miał MVVS to można przełożyć tak cylinder, że można założyć tylny tłumik i mogłoby się wszystko zmieścić pod maską, ale jak masz już silnik to trudno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprzednim poście napisałem że planuje dopiero zakup więc wszystko można zmienic - może faktycznie Mvvs cos ok 5 ccm wystardzy iłoża nie będzie potrzeby mocno zmieniac . A tylny wydech dobra sprawa bo można by było zrobić imitację kolektora i wydechu tak jak miały oryginalne silniki GipsyMajor w prawdziwym RWD .

Mam jeszcze jeden motyw - sam nie wiem czym okleić konstrukcę folii chciałbym uniknąć papier - mało mnie przekonuje - myślałem o jakimś materiale np jedwab spadochronowy lub szyfon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.