Skocz do zawartości

SPECYFIKACJA DOKUMENTACJA MATERIALY ??


makary

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam model spalinowy Carson Race Truck RTR 1:5 czy 1:6 (roznie podaja) i chcailbym sie dowiedziec czegos wiecej odnosnie specyfikacji (co jak i z czym sie laczy), bo zainteresowalo mnie to .

Problem polega na tym,ze nigdzie nie moge odnalezc czegos w stylu 'ABC modelarstwa RC', w ktorym moglbym poglebic swoja wiedze z zakresu budowy modeli. Dowiedzialem sie juz,ze jest servo, ktore niejako przenosi sterowanie z radia do ukladu samego pojazdu,ale tak naprawde niewiele mi to mowi!! Chcialbym co nieco o tym i innych mechanizmach i procesach zachodzyacych w pojezdzie poczytac,ale nie ma (nie moge znalezc) zrodel...

Czy jest ktos w stanie podac jakiegos linka ,albo tytul ksiazki tudziez przewodnika po 'swiecie RC' ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ho ho ho !! alez sie usmialismy wszyscy :!: masz jescze cos rownie zabawnego??

 

Mam dla Ciebie takie ciekawe powiedzenie:

 

" NIE PAMIĘTA WÓŁ JAK CIELĘCIEM BYŁ?? "

 

O ile sie nie myle nie po to zostalo stworzone to forum,by nasmiewac sie z poczatkujacych!!

Moja rada- think before u act !! (tłumaczyć chyba nie muszę...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja rada- think before u act !! (tłumaczyć chyba nie muszę...)

To ja Ci napisze cos podobnego.

Use google before You ask !!

Forum zostalo stworzone z kilku powodow i jednym z nich jest wlasnie pomoc poczatkujacym. Wypada jednak sprawdzic - zanim zadamy pytanie - czy odpowiedz sie juz na forum nie znajduje, a chociazby uzyc :google: .

Wypada rowniez zapoznac sie z zasadami uzywania forum i nie pisac posta pod postem - czemu sluzy magiczna opcja EDYTUJ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypada jednak sprawdzic - zanim zadamy pytanie - czy odpowiedz sie juz na forum nie znajduje, a chociazby uzyc :google: .

 

Tu masz racje!! Ale mimo wszystko uwazam,ze wysmiewanie kogos, tym bardziej na forum, jest nieco nie na miejscu! Faktycznie popelnilem blad ,ale 'to ludzka rzecz'! Nastepnym razem poszukam odpowiedzi gdzie indziej,nim zwroce sie do Szanownego Grona Polskieg Forum Modelarskiego !!

 

Tak btw, proponuje zmienic hasło "wszystko o modelarstwie..." na "wszystko o modelarstwie czego nie znajdziesz na googl.com !!"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
ho ho ho !! alez sie usmialismy wszyscy :!: masz jescze cos rownie zabawnego??

 

Mam dla Ciebie takie ciekawe powiedzenie:

 

" NIE PAMIĘTA WÓŁ JAK CIELĘCIEM BYŁ?? "

 

O ile sie nie myle nie po to zostalo stworzone to forum,by nasmiewac sie z poczatkujacych!!

Moja rada- think before u act !! (tłumaczyć chyba nie muszę...)

 

Forum zostalo stworzone celem wzajemnej pomocy i wymiany doswiadczen. Ja pamietam kiedy cieleciem bylem, bylo to rok temu. Ale zaczalem od czytania, czytania i jeszcze raz czytania. A ty chcialbys zeby ktos ci zrobil wyklad w takich najprostrzych rzeczach, jak dyferencjal.. jestes niegrzeczny, nie szanujesz naszego czasu. My bardzo chetnie pomagamy, ja spedzam godziny na gg, pomagajac kolegom, ale nikt nie zadaje mi takich prostych pytan, na nie kazdy sobie sam odpowiedz znajduje.

 

baxter12

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja się dołącze do pytania do czego może służ dyferencjał /dotyczy modelu samolotu/ co do zastosowania w motoryzacji to trochę się orientuje/ z racji zawodu/, co do modeli samolotów to nic mondrego nie mogę znalesc ani wymyślec .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba Jacku nie chodzi o DYFERENCJAŁ tylko mechanizm różnicowy. Znalazłem taki w klapolotkach..

Cytuje:

Klapolotki wyposażono w mechanizm różnicowy zapewniający im niezależne działanie jako lotki lub klapy. Przeniesienie ruchów wolantów na lotki jest zasadniczo w swojej budowie podobne do mechanizmu steru wysokości. Dźwignia klap znajduje się pośrodku pod sufitem kokpitu.

 

baxter12

 

P. S. To pochodzi z opisu samolotu AEROPRAKT - 22L.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

baxter12,

Dla jasności dyferencjał i mechanizm rużnicowy to jeden ciort

nie mam pojęcia jak ma to działac w modelu

nastepne pytanie czy w modelu mechanizm rużnicowy działa na zasadzie mechanicznej czy elektronicznej/może to jest tylko zapożyzenie nazwy tak jak w elektryce np. //wyłącznik rużnicowoprądowy//

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

baxter12,

nastepne pytanie czy w modelu mechanizm rużnicowy działa na zasadzie mechanicznej czy elektronicznej/może to jest tylko zapożyzenie nazwy tak jak w elektryce np.

1. Makr'owi chodziło o dyferencjał w modelu SAMOCHODU RC.

2. Tak lub tak :) w wersji elektronicznej nazywają to mixerem klapolotek/V :)

mechanicznej wersji się już niestostuje. Ale nie jest to to samo co w autach !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o model samochodu to sprawa jest prosta.

Jeżeli o model samolotu to dalej nic nie rozumię / zaniki pamięci czy co/

mikser klapolotek to elektronika i nie ma prawa się nazywac mechanizmem

co do mechanicznego miksera może ktoś ma jakiś schemat chętnie bym powiczył swój umysł nad znalezieniem wspólnych cech z mechanizmem rużnicowym.

 

Chyba walnołem gafe facet ma model samochodu a ja szukam dziury w całym SORY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.