Skocz do zawartości

Turnigy 9x Mixery różnego Typu.


Cimek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dużo ludzi ma problem z oryginalnym softem Turnigy 9x ,bądź innych podobnych marek, z tym samym softem, chciałbym abyście pisali tutaj Swoje Mixery, typu Delta, "V" Klapolotki etc.

 

 

Ja zacznę.

 

Mixer Delta

 

Podpinamy Lewą Lotkę pod Kanał 1, a prawą pod kanał 2

 

 

Wchodzimy do

 

Tryb Acro

Func Setting

Elevon

 

State - ACT

AIL 1 -100 -100

AIL2 -100 -100

ELE1 100

ELE2 -100

 

 

I mamy Mix Delta ,w skrzydełkach różnego Typu.

 

 

Mam jeszcze klapolotki, ale to później napiszę.

Masz pytania związane z ustawieniem czegoś, pytaj.

 

Ps. Prosiłbym abyście podawali swoje sprawdzone mixery, nie skopiowane z innego forum bądź jakieś strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lotki różnicowe + klapy trójpozycyjne na przełączniku:

 

lotki: 2 serwa, 2 kanały

klapy: 2 serwa, 1 kanał (kabel Y)

 

Lotki wpinamy w kanały 1 i 7

Klapy wpinamy w kanał 6

 

Ustawienie różnicowości lotek:

 

Funkcja AILDIFF

STATE:ACT

AIL 1 060 100

AIL2 -100 -060

(Przykładowe ustawienie do góry 100%, na dół 60% zależnie od wzajemnego ułożenia serw i preferowanych wychyleń).

 

Położenie klap na trópozycyjnym hebelku + regulacja pokrętłem:

 

W menu AUCH-CH ustawiamy CH5 PIT TRIM (kanał pomocniczy, służy również do regulacji wychylenia przy pomocy potencjometru, czyli w zakresie ustawionych poziomów wychyleń dla przełącznika mamy również coś w rodzaju trymera klap na pokrętle).

 

PROG.MIX

 

MIX 1

STATE ACT

MASTER GYR

SLAVE FLP

OFFSET 000

UPRATE 035 (dowolna wartość wychylenia dla pozycji ID1 przełącznika)

DNRATE 000

SW ID1

 

MIX 2

STATE ACT

MASTER GYR

SLAVE FLP

OFFSET 000

UPRATE 100 (dowolna wartość wychylenia dla pozycji ID2 przełącznika)

SW ID2

 

Klapy przy tym ustawieniu wychylają się tylko w dół. Dla wychylenia również w górę należy dodać pożądane wartości dla UPRATE.

 

Domiksowanie steru wysokości dla skompensowania momentu pochylającego od klap:

 

MIX 3

STATE ACT

MASTER GYR

SLAVE ELE

OFFSET 000

UPRATE 015 (dowolna wartość, dobierać doświadczalnie zaczynając od bardzo małych wychyleń)

DNRATE 000

SW ID1

 

MIX 4

STATE ACT

MASTER GYR

SLAVE ELE

OFFSET 000

UPRATE 025 (jak wyżej)

DNRATE 000

SW ID2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

robi się to w prog. mix. Tylko nie mam przed sobą aparatury, ale trzeba przestawić

 

STATE ACT

MASTER AIL

SLAVE RUD

OFFSET 100

UPRATE 40 (TO I DNRATE BĘDZIE WYCHYLENIE SK, JAK BĘDZIE DZIAŁAŁ ODWROTNIE TO TRZEBA WPISAĆ Z MINUSEM, A TE DRUGIE Z PLUSEM, WARTOŚĆ WPISUJESZ ILE TOBIE ODPOWIADA)

DNRATE -40

SW ON

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Temat o mixerach różnego typu, więc mam nadzieję, że mi pomożecie ;)

 

Chciałbym zastosować tego typu mixery:

1. Klapolotki. Zostały zaprogramowane pomyślnie, ale w moim przypadku nie spełniają zadania... Ich wychylenia ustalane są za pomocą potencjometru, którego w locie i tak nie daję radu użyć. Potrzebuję klap i hamulców na przełączniku 3 pozycyjnym: OFF, 1. klapy, 2. hamulce. Chciałbym by ich wartości były ustalane ręcznie (nie na potencjometrze).

Dodatkowe informacje: lotki mam wpięte w kanał 1 i 6. Użyte mixery: aż 4 do klap i hamulców (wszystko na potencjometr).

Ogólnie: chciałbym mieć stałe wychylenia klap na 3 pozycyjnym przełączniku bez potencjometru.

2. Ręcznie dobrane obroty. Pobawiłem się trochę mixerem idledown i efekt jest dość dobry: po przestawieniu przełącznika Thro cut mam jakieś tam obroty pomimo iż drążek jest na samym dole - OK. Chciałem do tego dodać możliwość zmiany ustawień idledown potencjometrem i zmixowałem Thro z AUX. Efekt jest średni, bo potencjometr działa cały czas i tylko od pozycji 0 do +.

Dodatkowe informacje: użyte mixery: idledown, mix 6; przełącznik Thro Cut oraz potencjometr Hov. Pit.

Ogólnie: Przełącznik w pozycji zero -> gaz normalnie, po przełączeniu stałe obroty (jak drążek jest w pozycji minimalnej) + możliwość ich zmiany za pomocą potencjometru w całym ich zakresie (nie tylko w górę, ale także i w dół).

 

Ogółem wygląda trochę skomplikowanie, ale na chwilę obecną (o tej porze) nie jestem w stanie lepiej tego wyjaśnić.

 

Bardzo proszę o pomoc! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.

Temat o mixerach różnego typu, więc mam nadzieję, że mi pomożecie :)

[...]

Chciałem do tego dodać możliwość zmiany ustawień idledown potencjometrem i zmixowałem Thro z AUX. Efekt jest średni, bo potencjometr działa cały czas i tylko od pozycji 0 do +.

Dodatkowe informacje: użyte mixery: idledown, mix 6; przełącznik Thro Cut oraz potencjometr Hov. Pit.

Ogólnie: Przełącznik w pozycji zero -> gaz normalnie, po przełączeniu stałe obroty (jak drążek jest w pozycji minimalnej) + możliwość ich zmiany za pomocą potencjometru w całym ich zakresie (nie tylko w górę, ale także i w dół).

[...]

Wiem, że trochę czasu minęło, parę modeli rozbitych, ale może się jeszcze przyda:

 

Identyfikacja cytowanego problemu + propozycja rozwiązania w tym poście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

OK, pytanie nieaktualne. Kombinowałem i w końcu się udało:

 

1. Najpierw ustawić deltę tak jak w pierwszym poście.

 

2. Wejść w PROG. MIX i zmiksować ELE z dowolonym luźnym kanałem. np. u mnie to był FLAP czyli klapy. Wszystkie ustawienia na -100, na samym dole dać ON. Ważne, aby zmiksowany z wysokością kanał miał wyłączone sterowanie poza mikserem. To znaczy, żeby sterować się dało tylko drążkiem wysokości. Nie chcielibyśmy przecież, aby przez przypadek drgał nam SW od jakiegoś pokrętła. U mnie akurat klapy nie były potrzebne, więc wyłączyłem sterowanie nimi.

 

3. Podłączyć serwo SW do wejścia w odbiorniku odpowiadającemu zmiksowanemu wcześniej kanałowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.