Skocz do zawartości

Jak podłączyć równolegle dwa silniki modelarskie ?


michalgrabowski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Silniki łączysz z regulatorami. Jeżeli regulatory bez BEC (opto), to po prostu łączysz obydwa kablem Y do kanału gazu w odbiorniku.

Jeżeli regulatory mają wbudowane BEC, w jednym z nich wypinasz z wtyczki do odbiornika środkowy przewód i izolujesz, reszta j. w.

Poniżej schemat z http://www.pteroworks.com

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli regulatory mają wbudowane BEC, w jednym z nich wypinasz z wtyczki do odbiornika środkowy przewód i izolujesz

Marcin - a czemu właśnie tak? po co wypinać środkowy przewód z jednego ESC? W moich modelach nigdy nie wypinałem przewodu, tylko kabelek Y i jazda do odbiornika..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połączenie 2 BECów to nie potrzebne rozładowywanie akumulatora - między dwoma BECami zawsze wystąpią drobne różnice potencjałów co za tym idzie prąd będzie płynął między jednym a drugim BECem i jedyne jego wykorzystanie to wydzielanie ciepła na BECach co oznacza rozładowywanie akumulatora. W przypadku kiedy pojemność aku nie ma dla nas znaczenia a mamy 2 identyczne regulatory z jednej partii produkcyjnej można BECe połączyć i dostaniemy wydajność beca na poziome 2xBEC-odrobinę strat.

Piszę tak tylko z elektrycznego punktu widzenia - nie wiem jak dokładnie są skonstruowane modelarskie BECe bo regulatora jeszcze nie rozbierałem, ale powyższa zasada tyczy się większości zasilaczy DC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.