Skocz do zawartości

mały trenerek


pyton
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jako że droga no moja łączke do latania jest uciążliwa ponieważ są różnego rodzaju krzaki i wysokie trawy a teraz to i zboże ,postanowiłem zrobić model wolnego trenerka bez lotek ,i latania rekreacyjnego.Plany powstały na papierze pakowym:P

i w zasadzie ażeby brat(13L) mogł sobie tez pośmigać bo mi suszy glowe.

i tak kilka fot:

Dołączona grafika:

sam kadłub

Dołączona grafika

usterzenie

 

Dołączona grafika

wnętrze i serwa

 

 

Dołączona grafika

usterzenie i serwa 9g conrad

 

Dołączona grafika

z kółkami

Dołączona grafika

ze skrzydłami wstępnie

 

 

zostało tylko pomyslec o masce , i odpowiednio silnik przewinąć na wolnoobrotowy no i oblatać

zobaczymy czy pamiętam jeszcze jak sie lata bez lotek:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze te wzmocnienia kołków powinny mieć moim zdaniem połączenie z listwami głównymi na zasadzie "klatki" zabudowanej depronem. Chociaż przy tak małym modelu pewnie wystarczy tak, jak zrobiłeś. Natomiast te półeczki z balsy błagają o trójkąty, nawet takie z 2-3 mm . Oczywiście w tej samej płaszczyźnie, co półki :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak co do tych trójkątów to masz racje to będzie spokojnie;) i do tego owe półeczki opieraja sie na wrędze z depronu 6mm może mało widać? a co do tych kołków mam podobnie w akrobacie troche mniejszym i sie sprawdza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby nie było że sie obijam:) :

świeżo przewinięty silniczek:

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

i jeszcze aktualna fotka samolocika z boku:

Dołączona grafika

 

 

a tak model wygląda gotowy do lotu: (widać z boku wystającą antene odbiornika)

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki;)

 

Po dwóch oblotach postanowiłem dorobic lotki jako że podczas 2 lotu model ulegl lekkiemu wypadkowi podczas niskiego lotu ok 3-4m zacieło sie serwo kierunku a lotek nie bylo no i... dobrze że udało mi sie w ostatniej chwili podciagnąc do góry , ale mały krecik zlapany skutki:Dołączona grafika

 

jak widać pękła lekko kabinka i kola sie wygięły, kabinka została sklejona i zalaminowana i teraz śladu nie ma po krecie:)

obecnie model ma nieduże lotki napędzane 1 serwem 9g i właśnie to było potrzebne ;)

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

A teraz czas na wioski po 3 lotach :

model z lotkami dla mnie jest ok;) dosyć ladnie szybuje ,niestety przewiniety silnik jest za szybki (ma za dużo kv) przez co model wznosi sie spokojnie na 1/4 przepustnicy a na 1/2 osiąga ok 100m w 4-5s i leci pionowo do góry :blink: i duuużo przy tym zjada prądu, poza tym jak wspomniałem ladnie szybuje przez co moze służyć do nauki jako szybowiec :P choc mysle że silnik przewinę cieńszym drutem i będzie ok

wymiary:

dlugość 710

rozpietość 1000

cięciwa 150 bez lotek, a z lotkami 170

waga 480g

pakiet 3s 1000mah.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A tu dowód że modelik lata:)

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

filmik byl kręcony telefonem i kiepsko widać wiec nie wrzucam.

podsumując modelik po wymienionym silnik który ma mniejsze obroty lata statecznie,bardzo przyjemny w pilotażu . zachowuje wszystkie cechy trenerka i na tym mi zależalo:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie ma nic wspanialszego, niż model wykonany od podstaw według własnego projektu, który spełnia swoje zadanie. Chętnie zobaczę porządny film z oblotu!

 

dokładnie zgadzam sie z tobą

pogoda pozwoliła i sie troche polatalo filmik tez jest tylko jakosc kiepska bo kręcony aparatem , no ale jest:)

 

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=AfoWfbLWzgo&feature=youtu.be

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.