Skocz do zawartości

Toto-2 125% - później Toto-1


japko95
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zauważyłem, że na forum jest co najmniej kilka Toto-1, natomiast Toto-2 jest jakoś mniej popularny, chcąc więc mieć 2 metrowy szybowiec postanowiłem zbudować jego wersję powiększoną o 1/4. Od jutra mam nadzieję rusza fotorelacja, będę się posiłkował tym tematem http://pfmrc.eu/index.php?/topic/354-toto-2-nast%C4%99pne-pokolenie-reaktywacja-czy-jak-tam/page-13?hl=toto-2 (trzeba czytać od tyłu) oraz stroną motylastego. Do modelu nie planuję wprowadzać dużych modyfikacji, może dojdzie ster kierunku, być może oświetlenie w skrzydłach, a także w miarę możliwości będę chciał zrobić odkręcany statecznik poziomy. Skrzydła ze wzniosem jak podaje motylasty ok. 3 stopni (na jeden płat czy na całość?), koniecznie rozłączane, tu prosiłbym kolegów o wstawienie opisów, zdjęć mocowania bagnetu w modelu depronowym, rozważam kilka opcji, albo bagnet wygięty między dwoma dźwigarami, albo wklejona pod kątem rurka do dżwigara lub kilku pierwszych żeberek wykonanych ze sklejki.Edit: Rozważam też drugą opcję, czyli centropłat ze wzniosem na zero i tylko uszy ze wzniosem, mógłbym wtedy zrobić bagnet na 0 pomiędzy dzwigarami bez kombinowania.

Planowane wyposażenie:
silnik: http://pfmrc.eu/index.php?/topic/46690-silnik-z-oriona/
serwa: tower pro sg-92
regiel: 30A
pakiet: zippy compact 3S 2700mAh

Tu w tym miejscu jeszcze małe pytanko, coby forum nie śmiecić, co sądzicie o odbiornikach orange z hobbyking do Spektrum dx6i, którego planuje niedługo kupić? Sam nadajnik chcę mieć oryginalny, natomiast czytałem sporo dobrych opini o odbiornikach orange ale do apek Turnigy, ktoś miał z tymi spektrumowymi do czynienia? Wszystkie konstruktywne uwagi mile widziane ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miały być wczoraj są dzisiaj. Zdjęcia:

 

post-14991-0-70957700-1408645474_thumb.jpg

post-14991-0-75951000-1408645482_thumb.jpgpost-14991-0-22327400-1408645497_thumb.jpg

post-14991-0-74339600-1408645507_thumb.jpg

 

Jakość taka sobie, robione telefonem, na nic innego w najbliższym czasie nie ma co liczyć. Przypomniałem sobie dlaczego nie znoszę ręcznego wycinania w sklejce  :angry:. Z jakością tej wycinki tak sobie mam nadzieję, że najtrudniejsze już za mną :) . Wznios doczytałem po 3 stopnie na stronę. Ponawiam kilka pytań początkującego:

 

1. Jak w depronowcach łączycie skrzydła ze wzniosem? Czy może lepiej dać tylko uszy, a reszta na 0 stopni?

2. Jak zrobić odkręcany statecznik poziomy? Statecznik poziomy przykręcany do kadłuba na 2 śruby nylonowe powiedzmy fi3, a co ze statecznikiem pionowym? Przesunąć go do przodu (wg mnie brzydko to wygląda)? Czy może bawić się w jakieś połączenie na magnesy?

Edit:

3. Co sądzicie o odbiornikach orange do spektruma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Ja bym za proponował ci pomysł skaaza, czyli połówki skrzydeł łączone wręgą o kształcie V ze sklejki. Ewentualnie wygięty gwóźdź i w skrzydłach rurki węglowe.

2. Nie mam pojęcia.

3. Nie posiadam spectrum ale z tego co czytałem nie ma z nimi najmniejszych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr myślałem nawet o tym rozwiązaniu, podobne mam w toto-7 tylko tam skrzydła są sklejone na stałe, w sumie sklejka 6mm (taką mam) wylaminowana, po ok. 10cm w każdy płat będzie najtańszym rozwiązaniem i  powinna dać radę... chyba :D​ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zielone paskudztwo zamienione na... szare paskudztwo, ale to chyba to samo, zresztą kolega robertus chyba w tym rzeźbi więc będzie dobrze :) Budowa powoli turla się do przodu, parę fotek:

post-14991-0-16886700-1408992023_thumb.jpg

 

 

 

Wklejona część poszycia z której jestem zadowolony:

post-14991-0-33826500-1408992120_thumb.jpg

 

A tutaj już trochę mniej:

post-14991-0-82144200-1408992413_thumb.jpg

 

Wklejony pancerzyk od bowdena

post-14991-0-00695200-1408992454_thumb.jpg

 

Pytanie o sposób demontowania statecznika poziomego przy założeniu, że statecznik pionowy jest zamontowany tak jak w planach, mam już pewien pomysł, ale na razie nie chce zdradzać, być może ktoś wpadnie na lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że silnik, który planowałem dać będzie jednak za słaby, co sądzicie o tym abc-rc.pl/p/135/2676/silnik-emax-budget-2215-20-kv1200-260w-od-200w-do-500w-silniki-elektryczne.html myślę, że powinien być odpowiedni, zakładam, że zmieszczę się w 1100g wagi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Trochę czasu nie pisałem a w tym czasie kadłub totka został sklejony do końca, oklejony papierem śniadaniowym i pomalowany farbami lateksowymi, odpowiednio rozcieńczonymi. W statecznika pionowym została obustronnie wklejona taśma led biała, zostało jeszcze pomalowanie owiewki silnika oraz steru wysokości, poniżej parę fotek:

post-14991-0-03879400-1410378361_thumb.jpg

post-14991-0-43623600-1410378476_thumb.jpg

post-14991-0-44625700-1410378542_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Te farby z natury są kruche, chyba że coś się zmieniło od czasu kiedy ja nimi malowałem  ;).

Ja zawsze do farby dodaję sporo tego specyfiku. Jest do dostania w prawie każdym papierniczym.

post-14749-0-21104900-1414620110_thumb.jpg

 

Sprawia on że farby nabierają elastyczności i nadaje się do rozcieńczania lepiej niż woda 

Najczęściej stosuję go z pigmentami śnieżki - jak się trochę poeksperymentuje z proporcjami można otrzymać bardzo intensywny kolor

Powłoka z takiej farby jest lżejsza od lateksu 

 

Mam nadzieję że pomogłem 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej okolicy nie ma Castoramy i nigdy w niej nie byłem  ;)

W budowlanych raczej nie będzie - to produkt z przeznaczeniem do konserwacji/zabezpieczenia obrazów na putnie

 

Szukaj w dziale z farbami akrylowymi może będą mieli jakiś zamiennik  :)  

 

Ewentualnie mógłbym kupić i wysłać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba, ja z kolei nigdy w papierniczym nie byłem, muszę poszukać jakiegoś w okolicy :P

 

Edit: Tak teraz pomyślałem, spoiwo akrylowe do farby lateksowej, da się?

 

Edit2: To chyba to http://www.sklepmatejko.pl/product_info.php?cPath=101_409&products_id=4075 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.