Witam serdecznie po raz kolejny. Tym razem w moim pierwszym poście i wątku.
Ostatnio wszedłem w posiadanie książki Pana Wojciechowskiego "Budowa i pilotaż radiomodeli", którą zapewne większość z forumowiczów kojarzy... Zawarty w niej plan budowy (właśnie sam plan bez "rysunków wykonawczych") Bałtyku wzbudził we mnie wspomnienia z przed około 13 lat. Wtedy to uczęszczałem do Młodzieżowego Domu Kultury na zajęcia z modelarstwa. Nie dokończyłem wtedy łodzi, którą zacząłem budować. Szkoda, bo pewnie byłaby w moim posiadaniu do dnia dzisiejszego.
Z racji tego, że na przestrzeni lat zmieniły się mniej lub bardziej techniki oraz materiały do budowy pozwolę zadawać pytania na bieżąco.
Na pierwszy rzut idą plany. Poszperałem nieco w sieci i znalazłem je w formacie *.pdf - Niestety nie wiem czy są one dobrze wyskalowane. Ktoś będzie w stanie pomóc w tej kwestii? Drukowane na ploterze w formacie A1. Może dobrym rozwiązaniem będzie pomierzenie elementów z rysunków i porównanie z oryginałem?
Kolejną kwestią są materiały potrzebne do budowy.
Początek budowy to oczywiście wręgi. W opisie jest podana do tego elementu sklejka o grubości 8-10mm. Trzymać się tych założeń? Kupować materiały dedykowane (czyt. modelarskie)? Czy wystarczą kupowane np. w marketach budowlanych?
Takie i inne pytanie będą pojawiały się częściej. Mam ogromną nadzieję, że podołam temu wyzwaniu i ukończę model.
Kończąc swoją wypowiedź liczę na Wasze wsparcie i pomoc.
Może ktoś ma jakieś rady na początek? Chętnie przyjmę
Pozdrawiam
Mateusz