lechu2302
Modelarz-
Postów
17 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
Reputacja
0 NeutralO lechu2302
- Urodziny 23.02.1995
Informacje o profilu
-
Płeć
Mężczyzna
-
Skąd
Rudnica
-
Imię
Leszek
-
Cześć, szukam planów Diablotina XL 2.2m rozpiętości na zagranicznym forum toczyła się rozmowa na ten temat w 2004-2009r, linki już wygasły i nigdzie nie mogę znaleźć tych planów. Z góry bardzo dziękuję za pomoc
-
Dokładnie tak, jest to model Su-31 od Piotra K.
-
Tańszych raczej nie znajdziesz to był jeden z najtańszych... pozostaje używany ale rzadko trafia się osobno bez silnika.
-
Moduł zapłonowy Można zaoszczędzić na wadze bardzo dużo bo wywalasz koło magnesowe a wstawiasz swego rodzaju tuleje z małym magnesikiem na wał i tyle dużo jest tego typu tematów...
-
haha dobre kasjerka ciekawe czy jak bym poszedł do biedronki czy by mi zważyli silnik... hmmm koło zamachowe... czy aby na pewno jest to koło zamachowe a nie rodzaj magneta? po jednej stronie tego koła dość silne 2 magnesiki dość blisko siebie około 1,5cm odległości a same magnesy mają około 20x8mm mniej więcej takie 2 prostokąciki lekko różniące się kolorem od samego koła. Co do wagi ciężko powiedzieć co zważyłeś co było z tym silnikiem oprócz samego korpusu zdjęcia by pomogły nawet nie wiem jak ten silnik wygląda
-
A masz wagę? Np. kuchenną albo łazienkową? To zważ to jakoś bo inaczej nawet nie sprawdzisz ile zyskałeś po obróbce :wink: nowa/używana?
-
hmmm... czy aby na pewno on waży tylko 1,6kg? Co prawda jest to za dużo ale jeżeli masz blisko sprzęt typu frezarka oraz tokarka to da rade obniżyć jego wagę poprzez obcięcie zbędnych elementów i dokładnym obmyśleniu nie wspominając o uchwytach np. na obudowę szarpanki. Nie wiem jak ten silnik wygląda ale w ten sposób na oko można zaoszczędzić 200-400g wtedy jest jakiś % szans że ujdzie ale na pewno nie pod 2m. Trzeba zacząć od tego co napisałem i zobaczyć jaka waga wyjdzie. I jeszcze jedno masz ten silnik czy zamierzasz kupić? Nowy jest czy używany?
-
Dzięki za info jednak go dokładnie pomierzę, dodam coś w zapas i kupie folię oracover razem z resztą potrzebnych mi rzeczy. Powiedzcie czy to wyposażenie jest dobre? -koła dmuchane 114mm tylne 50mm -zbiornik 300ml -3 serwa Dymond D7000 BB i jedno do przepustnicy Dymond D200 BB -bateria Graupner 4,8V NiMH 2000 mAh do odbiornika -aparatura Turnigy 9X już kupiona -nad silnikiem muszę się zastanowić cenowo chyba już wszystko wymieniłem co potrzebne ale nie jestem pewien. Wężyki i kable to wiem... czy to już wszystko? Z góry jeszcze raz WIELKIE dzięki :wink:
-
Myslałem żeby wykorzystac opalarkę też do folii ale oczkowych ma bardzo precyzyjny termostat od tem. pokojowej do około 400* no ale jeżeli ma byc to forma żelazka to cos wykombinuje. Przepraszam za brak polskich znakow bo mi prąd zajumali do wiaderka i z telefonu pisze a i jeszcze jedno jak dużo tej folii kupić?
-
A moglibyście mi powiedzieć w jakich temperaturach średnio się ją zgrzewa? Łatwo ją przebić czy jest dosyć mocna?
-
Z silnikiem cienko jest okazji nie ma a na nowy nie wiem czy choć trochę kasy mi starczy. Pojemnościowo co najmniej 8cm3 4 takt najlepiej jak by się trafił saito albo o.s. max używany. Kasy na nowego nie ma bo wole kupić resztę sprzętu lepszego niż silnik bo silnik akurat w tym modelu to nie jest tak ważny do nauki jak reszta (tak mi się wydaje). Znalazłem serwa Dymond D7000 BB czytałem że dobra firma i chyba je wezmę za 68zł sztuka niby wyprzedaż.
-
Cenowo są tanie lecz czy jakość nie przekłada się na cenę? Nie wiem jaką mają żywotność ale jako pierwsze to chyba będą dobre. Latać aby latał muszę się najpierw nauczyć/regulować i liczę na waszą pomoc przy jakimś mniejszym spotkaniu ale to już trochę później. A i jeszcze jedno jakie pokrycie stosuje się przy takich modelach? Widziałem folie typu oracover nie wiem czy to producent czy taka folia i jak się tym klei/zgrzewa? Zgrzewarkę mam lecz jak łączyć brzegi tej folii?
-
Witam Kilka dni temu w poniedziałek doszła przesyłka od great planes z Piperem J-3 Cub w środku Zaczęła się budowa mojego pierwszego modelu na następny dzień kupiłem klej soudal super wodoodporny. Po trochu składałem łatwo szło myślałem że zajmie mi to dużo czasu ale jednak nie, idzie szybko i bez problemów. Poszło aż za szybko ponieważ kupiłem dopiero aparaturę a już trzeba nie myśleć nad serwami a je kupić i zamontować. Na silnik poczekam może trafi się okazja a na resztę osprzętu baterie, zbiorniczek, itp. muszę uzbierać jeszcze trochę grosza. Piper J-3 Cub: rozpiętość: 1945mm powierzchnia: 52,9dm2 długość: 1245mm aparatura: Turnigy 9x Początek sklejania: A teraz mam do was pytanie o serwa znalazłem w sklepie oto takie serwa pierwsze TowerPro drugie i teraz czy te serwa są żywotne? Jest napisane, że mają łożysko szczytowe i tryby metalowe ale czy mimo to nie rozlecą się? TowerPro podejrzliwie tani Hitec wydaje się być dobry które wybrać? czy jest coś żywotniejszego w tym przedziale cenowym? I czy ta moc wystarczy nie wiem jak obliczyć siłę tego serwa w stosunku do zużywanej podczas naporu powietrza np. na lotki gdy serwo je wychyla. Z góry wielkie dzięki za pomoc Leszek
-
Dobra dobra powoli zacznę wrzucać Co ja tam mogę wiedzieć ludzi nie znam forum do dosłownie kilka dni. Obiecuję nie pisać następnych tego typu tematów :wink: Temat o układance zapewne jutro napiszę, bo jeszcze kilka fotek mi zostało do obrobienia a jutro przykręcam nowy blacik do biurka :mrgreen:
-
Witajcie! Zastanawiam się nad zamiarem wstawienia fotorelacji z budowy Pipera J-3 Cub 1940mm tu na forum. Jest to sam początek budowy oczywiście elementy wycięte laserowo czyli układanka ale nie wiem nie spotkałem się lub nie doczytałem czy takie "układanki" wstawiacie na forum widziałem własnoręcznie rzeźbione modele no i tu był zachwyt no a taka układanka to na kim wrażenie zrobi... i właśnie nie wiem czy wstawiać fotorelacje czy już sam koniec czyli naklejanie poszycia itp. itd. Sam nie wiem może wy mi coś powiecie czy chcecie oglądać składanie puzzli? Jeżeli nie wstrzymam się jeżeli tak mam już kilka fotek dość dobrej jakości przygotowanych do wrzucenia. W końcu forum przegląda każdy więc stąd moje pytanie. Pozdrawiam Leszek