



-
Postów
51 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
Odpowiedzi opublikowane przez pasek888
-
-
Ja kupiłem ASK-21 firmy ART-TECH w wersji RTF. To brat bliźniak modelu z HK. Dziś przy lądowaniu popełniłem szkolny błąd - będąc jakieś 30cm nad ziemią pomyliłem kierunki góra-dół i dość szybko wytraciłem prędkość dociskając model do ziemi
Ucierpiało przez to mocowanie prawego skrzydła - oderwał się ten okrągły plastik (wraz z kawałkiem EPO), przez który przechodzi śruba mocująca. Spowodowało to wysunięcie się skrzydła. Czy masz pomysł jak to umocować poza klejeniem, żeby mocowanie nie ucierpiało przy kolejnym silniejszym lądowaniu ?
-
Czy FOX 1800 nadaje się do termiki ? Czy brać raczej do tego celu ASW-28 ?
-
Ja mam dokładnie ten sam zestaw pytań co robak56. Spróbuję dowiedzieć się czegoś w samym ULC. Koszt samego egzaminu i uprawnień jest niewielki, a będę miał spokój przy lataniu.
-
Zakupiony regiel Turnigy Plush 30A i programator. Myślę, że teraz da radę.
Nauczę się latać na tym co mam, a później zmienię sprzęt na coś innego
Po kolei. Jazdę na motocyklu zaczynałem też od chińskiego skutera, a skończyłem na 4-cylindrowej v-ce
-
1
-
-
Zakupiony Turnigy Plush 30A i programator
Wyszło w sumie taniej niż ten Pelikan. Chyba dobrze zrobiłem ;>
-
W powietrzu nic nie blokuje napędu.
Zgadza się. Jednak z lektury niemieckiego forum wynika, iż ASW-17 firmy Hype zapalały się w powietrzu. Regulatory, które dają w standardzie są za słabe, a silnik ma większe zapotrzebowanie na prąd.
-
Ojciec mi wyliczył, że w tym momencie było zapotrzebowanie na ok. 17A. A skoro fabryka daje regiel 10A, to o czym tu gadać... Dziwię się tylko, że model nie zapalił się w powietrzu.
-
Ale ten od Bety hamulec raczej będzie miał ;>
-
Witam,
dziś w moim ASW-17 Pelikana w wersji RTF zjarałem regulator, z własnej winy - zablokowałem na moment silnik przy wykonywaniu próby w domu. Dobrze, że miałem blisko do balkonu i szybko biegam. W załączeniu macie foto.
Fabrycznie siedział tam prawdopodobnie regler 10A... Chcę zakupić coś, czego nie będę musiał jakoś dodatkowo programować jakimiś programatorami, komputerem, itd. Znalazłem to: http://www.sklep.modelarnia.pl/index.php?p4425,beta-1400-regulator-20a-pelikan , czyli regulator od Bety 1400.
Czy regulator z linka będzie ok do mojego modelu ?
-
Dziś na własnej skórze przekonałem się czym grozi zablokowanie silnika.
Jako początkujący "pilot", zakupiłem model ASW-17 Pelikana w wersji RTF. Z każdym lotem idzie mi coraz lepiej, dziś walczyłem w powietrzu z dosyć silnym wiatrem i jakoś daję sobie radę bezpiecznie wylądować.
Ponieważ miałem fabrycznie popieprzone kierunki, gaz z prawej strony, lotki razem z gazem itd., postanowiłem dziś to pozmieniać. Po dokonaniu wszystkiego podłączyłem wszystkie serwa, pakiet w celu odpowiedniego ustawienia (rewersów) w nadajniku. W pewnym momencie załączył się gaz, kadłub wyleciał mi z ręki. Zanim zdążyłem się zorientować, że należy dać gaz na minimum, było już za późno. Dym, zaraz płomień. Zdążyłem tylko polecieć do drugiego pokoju i na balkon. Tam regulator wypadł... sam. Wszystkie luty od przewodów po prostu się wytopiły. Regulator wygląda teraz tak jak na foto w załączniku.
Przyczyna - po prostu zablokowany silnik. Całe szczęście uszkodzony wyłącznie regulator, reszta podzespołów żyje i nawet się nie nadtopiła.
-
1
-
-
Wystarczy ustawić klapolotki i szybowiec staje niemal w miejscu. Mam, polecam takie rozwiązanie
Pomyślę
Powiedz, jaki Ty masz pakiet u siebie w ASW-17 ?
-
Niech Ci tylko do głowy nie przyjdzie zakladać większej baterii, + 70g w tym modelu całkowicie psuje zabawę.
Kurczę, tym mnie wystraszyłeś... Oryginalnie mam 800mAh.
Chciałem zakupić pakiet 1300mAh Pelikana (od Bety 1400). Zalecany do ASW-17 w wersji ARF to między 1100 a 1800mAh, więc myślałem, że z 1300 spokojnie dam radę.
Może kupię 2x 900mAh firmy Redox i będę po prostu wymieniał ? Czy to dobre pakiety ?
Prędkość lądowania wcale nie jest taka szybka, ale jakbyś mu dorobił klapy to byłoby wolniej. Miejsce jest.
Na klapy przyjdzie czas
-
Ja nieco zaryzykowałem, ale nie żałuję. Uważam, że szybowiec jest dla mnie idealny.
Jeszcze filmik:
-
No to pochwalę się: zakupiony został przeze mnie ASW 17 Pelikana w wersji RTF.
Po trzech pierwszych lekcjach konieczne było sklejanie kadłuba, a także dorobienie elementu skrzydła. Praca miła i przyjemna, a przede wszystkim nie zajmowała mi więcej jak 20 minut.
Dziś jestem po szóstym oblocie i szybowiec mam w miarę opanowany. Prędkość przy lądowaniu jest dosyć wysoka, więc jako początkujący miałem obawy czy podołam. Ale nie ma z tym problemu.
Jeśli chodzi o sam lot - ciężko mi to ocenić jako całkowicie zielonemu w temacie. Jednak jak to oceniali bardziej doświadczeni ode mnie - szybowiec fruwa "majestatycznie". Zdecydowanie preferowana pogoda bezwietrzna. W samym locie nie jest za szybki, spokojnie do opanowania. Dosyć szybko reaguje na "polecenia".
No i nie obejdzie się bez fotki
-
Kupiłem dziś styrodur, wyciąłem i wymodelowałem brakujący element. Całość przykleiłem, zabezpieczyłem wzmocnioną taśmą. W sobotę kolejne obloty, zdam relację
-
Witam,
pierwsze loty moim ASW-17 wypadły pomyślnie.
Niestety czas na latanie mam tylko po pracy, gdy właściwie już się ściemnia. Dziś po jednym z lądowań na prawym skrzydle nie zauważyłem, że urwała się końcówka skrzydła - ok. 3-4cm. Latałem dalej, właściwie nie było czuć tego ubytku. Ubytek zauważyłem dopiero kilka lądowań później.
Okazuje się, że skrzydło w ASW 17 nie jest wzmocnione na całej długości. Omawiana końcówka, ostatnie 4cm nie są niczym wzmocnione. Lądowanie na niej skończyło się jej urwaniem i zagubieniem. Najprawdopodobniej niedługo to samo stanie się z drugą stroną.
Teraz zastanawiam się - czy dorabiać brakujący element, czy też wyrównać ten ubytek i skrócić skrzydło z drugiej strony ?
-
Witam,
podepnę się pod temat, aby nie zakładać nowego.
Kiedyś kupiłem Alphę 1500 - z głupoty przykretowałem nią dosyć szybko i ze złości rozstałem się z modelem.
Chcę powrócić do latania. Przeczytałem to oraz inne fora, przejrzałem różne oferty w internecie - nie wiem co wybrać.
Przyjmijcie, że jestem zielony w lataniu, latałem wyłącznie na symulatorze.
Chcę wybrać zestaw RTF, żeby jednorazowo złożyć model i udać się na lotnisko.
Moje typy to modele Pelikana, czyli:
- ASW-17 (podoba mi się najbardziej, ma wygląd prawdziwego szybowca. Ale czy 2100mm to nie za dużo ?)
- Alpha 1500
- Omega 2100
- Fox 1800
Czy to nie za duże latadła na początek ?
Myślałem o Beta 1400, ale zwyczajnie mi się nie podoba.
Proszę o poradę.
MIchał
ASK-21 zestaw Plug and Fly od HobbyKing
w Szybowce / motoszybowce piankowe
Opublikowano
Mam to samo - szybowiec, phantom, motocykl, praca - doba jest za krótka !
Mocowanie pokleiłem i trzyma. ASK pięknie szybuje. Dziś złapałem termikę, pierwszą w życiu. Banan z twarzy długo nie schodził