Witam !!!
Jest to moja pierwsza relacja więc proszę o wyrozumiałość.
Niedawno naszło mnie na zbudowanie jakiegoś "odrzutowca", poszukałem trochę na forum i natknąłem się na filmik MIG'a 29 ze stronki http://rctestflight.webs.com/. Pooglądałem troszkę instrukcję, potem pobrałem plany i wydrukowałem. Następnie skalpel w rękę i powycinałem potrzebne elementy, potem posklejałem i odrysowałem na depronie. Mam tylko zdjęcie odrysowanej głównej części kadłuba która prezentuje się tak :
Potem przyszedł czas na powycinanie pozostałych elementów:
Wciągu dnia nie mam zbyt wiele czasu, tylko tyle co po szkole znajdę może z godzinkę, tak więc wszystko idzie bardzo powoli. Gdy powycinałem elementy zastanawiałem sie czy go oklejać czy nie, ale w końcu pozostałem przy tym pierwszym. Szukałem ciekawego malowania i bardzo spodobało mi się grupy akrobacyjnej Strizhi. Tak więc zabrałem się do oklejania, model będę oklejał taśmami pakowymi. A oto pierwsze efekty :
(przepraszam za jakość ale miałem dostęp tylko do telefonu)
Dzisiaj wrzucam zdjęcia z wczorajszych prac, a mianowicie:
- oklejenie dolnej powierzchni :
- łoże pod mocowanie silnika wykonane z balsy 5mm
a tak wygląda już z silnikiem :
Dzisiaj wstawiam kolejne zdjęcia z postępów prac. Myślę że model jest w 95% skończony, gdyż brakuje jeszcze oklejenia taśmą jednego statecznika pionowego oraz stateczniki nie są wklejone.
Do modelu postanowiłem dorobić podwozie, wygląda ono tak:
Przednie koło zostało zamocowane na drucie który zakupiony był jako zestaw tylnego kółka skrętnego:
Jak widać na zdjęciu wymyśliłem mocowanie koła do modelu za pomocą dwóch drutów z boków i jednego głównego (wbitego w depron) na którym zamocowanie jest koło. Druty wkleiłem za poxipol 10 min. i połączyłem je kostką elektryczną.
Tylne koła zamocowałem na odpowiednio wygiętym drucie wklejonym w depron poxipolem:
Kolejnym elementem było mocowanie serw które wcisnąłem w wyciety otwór:
Lotki i klapy połączyłem za pomocą szprychy rowerowej, dźwignie przykręciłem za pomoca wyciągniętych z kostki elektrycznej elementów:
Potem wkleiłem wręgę i przykręciłem silnik (poszerzyłem otwór na śmigło po centymert z każdej strony, dzięki temu mogłem zamontować śmigło 7-calowe;
Elektronika jest przymocowana tymczasowo, na potrzeby zdjęć:
Cały MIG prezentuję sie tak:
Co do elektroniki to w modelu zastosowałem:
-silnik KEDA 1700KV 100W - 24g
-regulator T-Zone 18A - 20g
-pakiet Turnigy 2200mAh 3S - 185g
-odbiornik od Turnigy 9x - 19g
-2 serwa - 9g każde
Model wraz z wyposażeniem waży dokładnie 464g