Skocz do zawartości

dx6i trymer problem


Kwapo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

dziś ulotniłem model trenerka który składałem od 2 miesięcy.

Ponieważ w locie okazało się że model kładł się na lewą stronę, to dałem mu trymer w prawo i tu niespodzianka.... doprowadziło to do jeszcze mocniejszego pochylenia .... trymer steru wysokości i lotek działa odwrotnie do drążków!!!!! czy ktoś kiedykolwiek miał coś takiego? czy to wina ustawień w apce? (próbowałem inne rewersy ten sam efekt)

 

P.S. mam nadzieje że wyraziłem się wystarczająco jasno :D liczę na pomoc z waszej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza się mam tą feralna wersję tylko tu moje pytanie czy nie da się po prostu przylutować kabli ? to by było najlepsze rozwiązanie :) jeśli tak to które bo nie wiem jestem tylko w stanie powiedzie ze trymer ma 3 kabelki tak ja serwo . czy jest opcja zamiany ich ? czy da to pozytywny rezultat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy nie da się po prostu przylutować kabli ? to by było najlepsze rozwiązanie :) jeśli tak to które bo nie wiem jestem tylko w stanie powiedzie ze trymer ma 3 kabelki tak ja serwo .

Odsylaj na gwarancje - nie baw sie sam - zwlaszcza jak nie masz o tym wiekszego pojecia - jak Ty cos uszkodzisz - to nie dosc, ze mozesz stracic przez to model w przyszlosci - to jeszcze radio szlag moze trafic - razem z gwarancja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stracisz oczywiście gwarancję, ale jeśli nie masz innego wyjścia (np nie masz gwarancji), to bierz się za lutownicę.

Przełącznik do trymara powinien mieć faktycznie 3 kabelki. Przy przesunięciu w jedną stronę, dwa z tych kabelków zostają zwarte, a jak dasz w drugą stronę - to inne dwa są zwarte.

 

Trzeba wspólny kabelek zostawić na swoim miejscu (pewnie środkowy), a pozostałe dwa zamienić miejscami.

 

Jeszcze jeden sposób dojścia, który jest wspólny - jeśli go odłączysz, to trymer przestaje działać w OBIE strony.

 

Taka zmiana spowoduje odwrócenie działania przełącznika od trymera - czyli to, o co Ci chodzi.

 

Jeśli nie masz doświadczenia w lutowaniu, to lepiej daj to fachowcowi.

Jesteś z Wawy, to mogę Ci kogoś polecić (zapraszam na PV)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.