Skocz do zawartości

Hobby King 2.4Ghz


eoker

Rekomendowane odpowiedzi

A czy odbiornik Turniqy da radę zbindować z hk ??

 

Odbiornik HK v2 bez problemu binduje się i współpracuje z Turnigy v2 więc na odwrót też powinien działać :)

 

Edit:

Żeby nie było że nie wiem co gadam:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 393
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Witam.

Od niedawna jestem posiadaczem tej aparatury. Instalacja oprogramowania i podłączenie do komputera przebiegły bez problemów (zadziałał sterownik zastępczy linkowany przez PawłaK).

Nie mogę sobie jednak poradzić z mikserami.

Konkretnie z lotkami. Są podpięte pod kanały CH1 i CH5. Lotka z CH5 działa jedynie na potencjometrze. Jak ustawić miksery by działała na drążku razem z tą z kanału 1?

Druga sprawa to klapolotki. Propozycje HAL-a i Pro100vnika u mnie nie działają. :cry:

Proszę o pomoc w ich ustawieniu.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Napiszę krok po kroku, jak zainstalować sterowniki i oprogramowanie......

Tu kończymy działalność, jeśli chodzi o uruchomienie samej aparatury, jeśli chcesz, by działała na tym samym kablu w symulatorach, wykonaj dalsze kroki.

 

6. Pobierz i zainstaluj PPJoy .

...a co w przypadku nie mogę zainstalować PPJoy :?: mam system operacyjny windows7 i wszelkie próby zainstalowania PPJoy kończą się komunikatem "Error instaling new device drivers. PPJoy will not be operational. You will need manually instal the device drivers." czyli Błąd instalacji nowych sterowników urządzeń. PPJoy nie będzie działał. Będziesz musiał ręcznie zainstalować sterowniki urządzeń.

 

Za wszelką pomoc bardzo dziękuję.

 

Ps. Na drugim kompie mam operacyjny win 2000 Profesiona i tam nie mam problemów z instalacją PPJoy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Jestem zupełnym nowicjuszem, zamówiłem na HK turnigy ale niestety odpowiedzieli mi na supporcie, że będzie dostępna najszybciej za miesiąc. Rozważam wycofanie i zamianę na Hobby King 2.4Ghz 6Ch Tx & Rx V2 (Mode 2). Ja jestem zupełnym nowicjuszem nigdy nie miałem aparatury w ręku. Powiedzcie mi proszę czy ta zamiana na Hobby King 2.4Ghz 6Ch Tx & Rx V2 (Mode 2) ma sens czy ja rzeczywiście potrzebuję to Turnigy. Zamierzam kupić sobie bete 1400 i na razie uczyć się na niej.

 

Dziękuję za pomoc.

 

hubert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Posiadam nadajnik 4-kanałowy HK-T4A bez oznaczenia czy jest to V1 czy V2.

Odbiornik odfrunął w zeszłym sezonie i chciałbym zamówić nowy w HK.

Z tego co widze V1 różni się od V2 dodatkową "satelitką". Pamiętam że takową tamten posiadał. To oznacza, że mój nadajnik jest V1 i mam zamówić tą :?:

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=8440

 

Pytanie drugie: Czy do zmiksowania kanałów dla delty pomoże mi ten kabel ?

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=9043

 

czy nie bawić sie i zakupić odrazu to:

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=6321

 

Z góry dzieki za pomoc 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam łódkę zanętową i oczywiście aparatura hobby king , mam problem z zasięgiem otóż myślałem że pływa lepiej dalej po wypuszczeniu antenki nad pokład (antenka w rurce od spryskiwacza) ale zmierzyliśmy odległość i na około 100m gubi zasięg ,jest lepiej niż było ale jeszcze mało , moje pytanie to czy jest możliwość zamienić antenkę od odbiornika inną antenką by wzmocnić sygnał , jeśli tak to jaką antenkę kupić i jak się zabrać do tego? czy może nic mi to nie da ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Sorki ze przecinam koledze pytanie.Ale nie chce tworzyć nowego watku wiec pytam tutaj....

 

 

Poszukuje schematu (elektronicznego) kabla trainera do radia HK 2,4 Ghz 6-cio kanałowe.

 

Będę wdzięczny za wszelaka pomoc.....

 

Dziękuje i Pozdrawiam

Kamil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem....

 

Chyba będę zmuszony zakupić kabel.....

 

Odnośnie linka który mi przesłałeś, to i tak był by problem bo w Polsce nie widzę takich konwerterów (BAFO BF810)- poza tym koszta sie zbliżają do kosztów kabla.....

 

 

To może teraz polecicie mi gdzieś jakis najtańszy kabel pod ta aparaturę ????

 

 

Kamil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem.

 

Zakupiłem nowy kabel do programowania

w Systemie nazywa się: Silicon Labs CP210x USB to UART Bridge

Jego ustawienia:

- Liczba bitów na sek: 9600

-Bit danych 8

- Parzystośc - brak

- Bity stopu - 1

- Sterowanie przepływem - brak

 

Kabel po włożeniu do USB elegancko integruje się z Windowsem. Jak włączę T6config z włączoną aparaturą to program się zawiesza. Wyłącze nadajnik - znowu powraca, włącze - zawiesza się ponownie...

 

Pomoc'y :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.