Skocz do zawartości

Hobby King 2.4Ghz


eoker

Rekomendowane odpowiedzi

a ja mam inne pytanie.

 

Mam windows 7 64bit. Zainstalowałem ten kabelek według instrukcji z instalacją na początku tego sterownika Leadtek_GPS_USB_Driver. Poźniej tego T6config.

oczywiście nie wtykałem kabelka do USB przed instalacja :)

 

Ok teraz włączam kabelek coś tam do niego ściągnał i zainstalował z internetu. Włączam T6config i podłączam aparaturkę kabelkiem i na końcu ją włączam.

I działa. Ruszam drążkami wszystko na ekranie się rusza z wychyłem maksymalnym prawie do tych dwóch kreseczek po lewej i prawej na tym zielonym polu.

 

Potem naciskam GetUser i wtedy robią mi się takie króciutkie wychyły. Może po jeden dwa milimetry na każdym kanale.. Co to może być?

 

Dodatkowo po jakimś czasie jak mam podłączony kabelek gaśnie ta czerwona dioda i ruszając drążkami nie ma reakcji na tych zielonych paskach w programie!

 

Mam jeszcze pytanko bo chciałem podłączyć się do symulatora wgrałem PPjoy i T6sim_v1.0. T6sim widzi aparaturke mogę nią ruszac ale tez po jakims czasie przestaje reagowac na wychylenia.. I pisze w instrukcji żeby skonfigurować jaystick..

Wchodzę w drukarki i inne urządzenia ale tam nie mam ikonki pada..

 

Zrobiłto ktoś na windows7 64bit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 393
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

To jest zwykła kalibracja jak przy każdy włączeniu czy zmianie ustawień nic nowego.

 

Lampka na aparaturze czy odbiorniku? może gasnąc gdy końcówka kabla od zasilacza słabo siedzi ma luzy. Ja wtyczkę zaostrzyłem by lepiej siedziała i tyle. Opcjonalnie wsadź do aparatury akumulatorki automatycznie ci się naładują :)

 

Port COM masz zapewne numer 3 i za każdym razem kiedy aparatura się rozłącza to zmienia się na domyślny numer COM

 

@

ustawiasz raz a porządnie i tyle :P zawsze przy uruchomieniu minimalnie serwa biorą poprawki ... endpointy możesz maks 120% dać , mixy itp i na pole :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witajcie. Nie chce zakładać nowego tematu z (dla niektórych pewnie) tak głupim pytaniem ale ile na obecna chwilę kosztuje ta aparatura 6ch razem z przesyłka? W przeliczeniu na zł. Bo tak szczerze to nie orientuje się jaki jest przelicznik na paypalu i która wysyłka jest odpowiednia. A słyszałem jeszcze gdzieś ze osoby z platynowym kontem mają jakieś zniżki. I tu pytanie do tych że właśnie osób: ile wynosi cena z taka zniżką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdź na stronę HK i zobacz ile kosztuje co w tym ciężkiego ?.Paypal nie pobiera kasy, policzą aktualny (międzynarodowy) kurs dolara na zł i tyle. Jak teraz dolar jest po ok. 2,8zł to i tyle pomnóż cenę w HK. Wysyłka zależy od wagi i opcji transportu. Możesz na próbę włożyć do koszyk aparaturę i przejść kilka punktów w procesie zakupu aż dojdziesz do momentu wyboru opcji transportu i już będziesz wiedział ile koszt wyniesie. Potem rezygnujesz i tyle…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Sprawdź, czy po wybraniu zmiana mode, na takie z którego korzystasz, a następnie ustawienia portu pod który jest podpięta widoczne są wszystkie kanały. Jeżeli to nie pomoże, mogę podesłać ustawienia dla trenerka z odcięciem gazu w lewym przełączniku. Jeżeli to nie pomoże to na 10 stronie jest plik zerowy. Sugeruje też sprawdzenie czy na komputerze w kalibracji wszystko jest poprawnie ustawione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem z nią problemy bo nagle przestały działać kanały - 5 i 6. Rozebrałem aparaturę, sprawdziłem kabelki, luty, nawet potencjometry rozebrałem (myślałem, że uszkodzone), i nic.

 

Trochę poszukałem na RCGroups i znalazłem świetny sposób - kalibrację aparatury. Mnie to pomogło dlatego, że wcześniej grzebałem w ustawieniach i miałem wyłączone mixy na tych kanałach (później się dowiedziałem).

 

Dzięki kalibracji przywrócicie fabryczne ustawienia aparatury, jeśli nie uszkodziliście jej mechanicznie, wszystko będzie działać.

 

Nie pamiętam linka i teraz nie umiem znaleźć, ale prześlę pliki (z instrukcją).

LINK

 

Może pomoże.

 

 

 

EDIT:

 

mfsg, ja używam ten pakiet do zasilania aparatury. Sprawdza się świetnie i pasuje idealnie. Rozwiązanie tańsze i bez konieczności maltretowania aparatury :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]mfsg, ja używam ten pakiet do zasilania aparatury. Sprawdza się świetnie i pasuje idealnie. Rozwiązanie tańsze i bez konieczności maltretowania aparatury :D

Potwierdzam - pasuje i działa jak trzeba. Dziś ładowałem go po raz 4ty od nowości i takie o to parametry pokazała mi ładowarka po zakończonym ładowaniu. Fakt faktem, że ładuję go prądem ok. 0,5C

 

album_pic.php?pic_id=7001

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myślałem o takim eleganckim rozwiązaniu, ale nie mogłem już się doczekać na ten pakiet w HK...

 

Ostatnio wlutowałem szeregowo diodę o spadku ok 0.5V, żeby lepiej skalibrować wskazania LED-a. Jakie są u Was napięcia graniczne zielony/żółty i żółty/czerwony?

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie są u Was napięcia graniczne zielony/żółty i żółty/czerwony?

Niestety nie mierzyłem woltomierzem ale kiedy czerwona świeci się już na dobre, to ładowarka "myśli" że podłączyłem jej pakiet 2S a nie 3S. Tak, że staram się ładować kiedy żółty zaczyna się czerwienić ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.