Skocz do zawartości

Hobby King 2.4Ghz


eoker

Rekomendowane odpowiedzi

zbywał mi ostatnio taki pakiet, pomyślałem że wsadzę go do apki lecz jego wymiary nie pozwalają aby klapka się domknęła , grzebałem :arrow: grzebałem :arrow: przepinałem , aż udało mi się upchnąć pakiet wewnątrz apki tak aby o nic nie wadził , teraz w miejscu baterii jest kabel i wtyka balansera ;) jakby ktoś był zainteresowany jak to upchać to niech napisze :)

ta aparatura ma naprawdę dużo miejsca w obudowie ;)

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 393
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Czy możecie panowie, podpowiedzieć, jak ustawić tą apraturę HK6 abym mógł sterować dwoma regulatorami: Kiedy dodamy gazu oba regulatory równo i tak samo zwiększają obroty swoich silników, kiedy wychylimy drążek po prawej stronie w lewo, jeden z regulatorów zwalnia (oczywiscie tylko troche), kiedy drążek jest po środku oba silniki obracają się tak samo, kiedy zaś, wychylony jest w prawo, drugi z silników zaczyna kręcić się wolniej.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba się nie zrozumieliśmy. Aby samolot zaczął się obracać wokół własnej osi (skręcać), jeden z dwóch, głównych silników musi zwolnić. Aby helikopter pozostawał nie kręcąc się w żadną stonę, oba silniki muszą pracować z takimi samymi obrotami. Ale to praktycznie udało mi się osiągnąć, chociaż będę wdzięczny za dodatkowe rady.

 

W jaki sposób zwiększyć ilość MIXów? Mogę wprowadzić tylko 3 miksy, a potrzebuje do szczęscia jeszcze dwóch.

MIX 1 oraz MIX 2 o dziwo wykorzystane są do "przełożenia" sygnału z potencjometrów obrotowych zamontowanych na górze do obudowy na kanały 5 i 6. Więc jeżeli wykorzystam wszystkiem mixy, nie będę mógł używać tych dwóch kanałów, a są mi one niezmiernie potrzebne (wkońcu kupiłem aparaturę 6 kanałową a nie 4).

 

Pozdrawiam

Proszę zrozumieć mój problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Witam

Bardzo proszę o pomoc, ponieważ nie mam bladego pojęcia, co jak zrobić a raczej ustawić w aparaturze, aby w moto szybowcu Fox działały jednocześnie obydwie lotki, fajnie by było jak by działały na przemian, czyli jedna do dołu to druga do góry oraz gdyby działały jako klapo-lotki.

W tej chwili w odbiorniku sygnał na lotki jest tylko z jednego gniazda.

Dodam tylko, że ster kierunku i wysokości reaguje poprawnie, silnik również.

Z góry wielkie dzięki za pomoc

 

Ps. Do tej pory latałem innym modelem używając tylko steru kierunku i wysokości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] W tej chwili w odbiorniku sygnał na lotki jest tylko z jednego gniazda.[...]

Jeśli chcesz uzyskać tzw. flaperon to najpierw musisz rozdzielić serwa lotek na dwa kanały (inaczej... każde serwo musi być podpięte pod osobny kanał). Jak to już będziesz miał to w aparaturze ustawiasz mikser tak, żeby jako wejścia używał sygnału z kanału pierwszej lotki i kierował go na kanał na którym jest druga lotka ale zanegowany (czyli -100%). Funkcję klap ustawiasz używając kolejnego miksera - jako wejście masz sygnał z potencjometru Var A lub Var B (jak ci pasuje) i kierujesz go na serwa lotek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz uzyskać tzw. flaperon to najpierw musisz rozdzielić serwa lotek na dwa kanały (inaczej... każde serwo musi być podpięte pod osobny kanał). to już będziesz miał to w aparaturze ustawiasz mikser tak, żeby jako wejścia używał sygnału z kanału pierwszej lotki i kierował go na kanał na którym jest druga lotka ale zanegowany (czyli -100%).

 

Gites wszystko ładnie, pięknie tylko jak to zrobić w realu jak ze mnie jest "ciemna masa" ;) wogóle nie wiem jak się do tego zabrać, aparatura podłączona do laptopa, wskaźniki wychyleń drążków reagują na ich ruch, tylko ja nie mam pojęcia ggdzie, cozmienić by było tak jak opisałem. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mario_z, ty leniu ;) Ten wątek ma TYLKO 19 stron i sądzę, że całkowicie wyczerpuje kwestię wszelkich problemów z tą aparaturą. Czytałeś? Wątpię...

Co do flaperona (zwanego po polsku klapolotkami)... cofnij się dosłownie o jedną stronę w tym wątku :) Choć może z lenistwa tego nie zrobisz... a to masz na widelcu: http://pfmrc.eu/inde...dpost__p__43818

Dodatkowo, jeśli nie chcesz się męczyć z g...ym t6config to polecam zakupić za AŻ 2 dolary program o nazwie DigitalRadio: http://www.sgr.info/...dio/default.htm Umożliwia on konfigurację HK-T6A w bardziej przejrzysty sposób - polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mario_z, ty leniu ;) Ten wątek ma TYLKO 19 stron i sądzę, że całkowicie wyczerpuje kwestię wszelkich problemów z tą aparaturą. Czytałeś? Wątpię...

Czytałem, ale chyba nieuważnie, bo nie przypominam sobie żeby gdzieś było dokładnie opisane jak skonfigurować HK2.4Ghz aby lotki działały na przemian (jedna do góry druga na dół)

Sprawę klapolotek powinienem rozwiązać bez najmniejszego problemu ponieważ stronę czy dwie wcześniej są skreny z ustawień aparatury.

Gites dziękuję za pomoc i przepraszam za kłopot. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] nie przypominam sobie żeby gdzieś było dokładnie opisane jak skonfigurować HK2.4Ghz aby lotki działały na przemian [...]

No właśnie na wspomnianej przeze mnie jednej stronie wstecz tego wątku ;) Masz tam moje zrzuty ekranu - lotki "na przemian" + klapy na lotkach

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie na wspomnianej przeze mnie jednej stronie wstecz tego wątku ;) Masz tam moje zrzuty ekranu - lotki "na przemian" + klapy na lotkach

Powodzenia!

 

Huraaaaaa, wszystko działa tak jak chciałem :) Wielkie dzięki Gites.

Ps. Jeszcze jedno małe pytanko, dlaczego serwa lotek wydają trzeszczenie (taki dźwięk), gdy potencjometr ustawień klapolotek jest na FUL w lewo lub prawo?

Czy można coś z tym zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.