Skocz do zawartości

Co jest nie tak???


Paweł Rzedzicki

Rekomendowane odpowiedzi

Przede wszystkim witam kolegow Modelarzy, bo to moj pierwszy post na tym forum.

A teraz do meritum.

Mam nastepujacy problem i pojawil sie on gdy zmienilem aparature. Gdy latam modelem elektrykiem to bez wzgledu na wychylenie drazka gazu, bez wzgledu na odleglosc, bez wzgledu na czs lotu, po prostu co jakis czas, tez nieregularny, zdarza sie przerwanie pracy silnika na ulamek sekundy. Nie jestem pewny czy towarzyszy temu brak kontroli nad serwami bo trwa to za krotko. Zaczelo sie to po zmianie aparatury. Mialem futabe 7chp 72 mhz i chcac byc poprawny politycznie kupilem cockpita sx 35 mhz. W obu przypadkach uzywalem i uzywam odbiornika micro GWS 6 kanalowego. Na starym radiu nie bylo takiej sytuacji, tu od pierwszego lotu takie rzeczy maja miejsce. W domu podczas kilkuminutowej proby efekt ten nie wystapil. Nawet nie wiem czy jest szansa zeby to reklamowac. Sprawdzalem czy poruszanie kwarcem ma jakies znaczenie podczas pracy silnika, ale nie, wiec raczej zimny lut odpada. Pojawil sie tez efekt w postaci szeleszczacych serw- w stanie spoczynku chyba drgaja, ale sa to tak nieznaczne ruchy ze nie widac tego tylko slychac. Nie wiem czy to jest istotne, ale przy poprzedniej aparaturze nie zauwazylem a tu jest to bardzo silne- gdy dotkne anteny nadajnika serwa wykonuja gwaltowne ruchy do ponad polowy swojego zakresu. Dodam ze mam drugi odbiornik nie mikro, ale tez GWS do miodelu spalinowego i tu nie mam zadnych problemow. Pozdrawiam i czekam na pomysly :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Addriano

Witaj

Wybacz ze pytam ale to tylko tak zeby mieć pewność oczywiście przedtem był to odbiornik GWS na pasmo 72MHz a teraz jest to taki sam odbiornik tle tylko ze na pasmo 35MHZ tak ??

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Addriano

Cześć

W takim razie polecam wykoanć test terenowy.

Pozostawić gdzieś włączona aparature i najlepiej niech jej ktos pilnuje co by nie znikneła ;) a potem odchodzić z modelem coraz dalej i obserwowac co sie dziej mozna tez poruszać anteną. Miałem przypadek ze antena w rex7 była przerwana w środku gdzieś w 1/3 długości za odbiornikiem i nieaz zasięg był a nieraz cos dłupiało pomogła wymiana anteny.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.